Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Червоне вино перемоги (Євген Носов)

Загрузка...

Переказ скорочено Червоне вино перемоги (Євген Носов)

Назва:
Переказ скорочено Червоне вино перемоги (Євген Носов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,33 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Короткий переказ твору Червоне вино перемоги (Євген Носов)
Весна 45-го застала нас у Серпухові. Після всього, що було на фронті, госпітальна білизна і тиша здалися нам чимось неймовірним. Пал Будапешт, була взята Відень. Палатне радіо не вимикалося навіть вночі.
«На війні як у шахах, - сказав лежав у дальньому кутку Саша Селіванов, смаглявий Волгарь з татарською раскосіной. Е-два - е-чотири, бац! І немає пішака! »
Сашкова товсто забинтована нога стирчала над щитком ліжка зразок гармати, за що його прозвали Самохідки.
«Хіба не навоювався?» - Басив мій правий сусід Бородухов. Він був з Мезенський мужиків-лісовиків, уже в літах.
Зліва від мене лежав солдат Копешкін. У Копешкіна перебиті обидві руки, пошкоджені шийні хребці, були й ще якісь каліцтва. Його замурували в суцільний нагрудний гіпс, а голову прибинтувати до лубка, підведеними під потилицю. Копешкін лежав тільки навзнак, і обидві його руки, зігнуті в ліктях, теж були забинтовані до самих пальців.
В останні дні Копешкіну стало зле. Говорив він все рідше, та й то безголосо, одними лише губами. Щось ламало його, пекло під гіпсовим скафандром, він зовсім усох особою.
Як-то раз на його ім'я надійшов лист з дому. Листочок розгорнули і вставили йому в руки. Весь залишок дня листок простирчав в нерухомих руках Копешкіна. Лише наступного ранку попросив перевернути його іншою стороною і довго розглядав зворотну адресу.
Впав, капітулював нарешті і сам Берлін! Але війна все ще тривала і третього травня, і п'ятого, і сьомого ... Скільки ж ще?!
Вночі восьмого травня я прокинувся від звуку хрумкавшіх по коридору чобіт. Начальник госпіталю полковник туранцев розмовляв зі своїм заступником з госпчастини Звонарчуком: «Видати всім чисте - ліжко, білизну. Заколіть кабана. Потім, добре б до обіду вина ... »
Кроки і голоси віддалилися. Раптово Саєнко скинув руки: «Все! Кінець! »- Заволав він. І, не знаходячи більше слів, круто, щасливо виматюкався на всю палату».
За вікном соковито розцвіла малинова ракета, розсипалася гронами. З нею скористалися зелена. Потім злагоджено забасив гудки.
Ледь дочекавшись світанку, всі, хто міг, повалили на вулицю. Коридор гудів від скрипу і стуку милиць. Госпітальний садок наповнювався гомоном людей.
І раптом грянув невідомо звідки взявся оркестр: «Вставай, страна огромная ...»
Перед обідом нам змінили білизна, поголили, потім заплаканим тітка Зіна розносила суп з кабана, а Звонарчук вніс тацю з кількома темно-червоними склянками: «З перемогою вас, товариші».
Після обіду, заливши очі, всі почали мріяти про повернення на батьківщину, хвалили свої місця. Заворушив пальцями і Копешкін. Саєнко пріпригал, нахилився над ним: «Ага, зрозуміло. Каже, у них теж добре. Це де ж там таке? А-а, ясно ... Пензяк ти ».
Я намагався уявити собі батьківщину Копешкіна. Намалював бревенчатую хату з трьома віконцями, кошлате дерево, схоже на перевернутий віник. І вклав цю непоказну картинку йому в руку. Він ледве помітно схвально закивав загострилися носом.
До сутінків він тримав мою картинку в руках. А самого його, виявляється, вже не було. Він пішов непомітно, ніхто не помітив коли.
Санітари забрали носилки. А вино, до якого він не доторкнувся, ми випили в його пам'ять.
У вечірньому небі знову спалахували святкові ракети.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Інше на тему: Переказ скорочено Червоне вино перемоги (Євген Носов)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок