Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Книга джунглів (Редьярд Кіплінг)

Переказ скорочено Книга джунглів (Редьярд Кіплінг)

Назва:
Переказ скорочено Книга джунглів (Редьярд Кіплінг)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,46 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Книга джунглів (Редьярд Кіплінг)
Книга складається з двох частин. Деякі з розповідей оповідають про Мауглі, про його життя в джунглях серед диких звірів. У дворічному віці маленький син дроворуба втрачається в джунглях. За ним по п'ятах нишпорить кульгавий тигр Шер-Хан і хоче зробити його своєю здобиччю. Дитина доповзає до лігва вовків. Батько і Мати вовки приймають його в свою сім'ю і захищають від Шер-Хана. Вони називають його Мауглі, що в перекладі означає «жабеня». На раді вовчої зграї ведмідь Балу, який навчає вовченят законом джунглів, і чорна пантера Багіра, яка платить зграї за те, щоб вона не видала малюка на розтерзання Шер-Хану, висловлюються за те, щоб Мауглі було дозволено жити серед вовків.
Розум і сміливість Мауглі дозволяють йому вижити й зміцніти в складних умовах життя в джунглях. Його друзями і покровителями стають ведмідь Балу, Багіра, удав Каа, ватажок вовчої зграї Акела. У його житті відбувається безліч пригод, він вчиться розмовляти мовою всіх мешканців джунглів, і це не раз рятує йому життя.
Одного разу мавпи Бандар-логи забирають хлопчика в Холодні лігва, зруйнований індуський місто, збудований в джунглях кілька століть тому. Поки мавпи несуть його, пересуваючись по гілках дерев, Мауглі просить шуліки простежити за тим, куди його забирають, і попередити його друзів. Багіра, Балу і Каа приходять хлопчикові на допомогу й рятують від мавп, які бавляться з ним, як з іграшкою.
Через десять років після приходу Мауглі в джунглі ватажок зграї Акела стає старим і не може більше сприяти своєму улюбленцеві. Багато вовки ненавидять Мауглі, тому що не можуть витримувати його погляду і відчувають його незрозуміла перевагу. Шер-Хан чекає відповідного моменту, щоб розправитися з Мауглі. Тоді за порадою Багіри Мауглі приносить з села вогонь. На Скалі Ради вовчої зграї він демонструє звірам свою силу, подпалівает шкуру Шер-Хана, виступає на захист Акела.
Після цього він іде з джунглів і йде в село, до людей. Там одна жінка на ім'я Мессуа приймає його за свого колись утащенного Шер-Ханом сина і дає йому притулок у себе в будинку. Мауглі вчить людську мову, освоюється зі способом життя людей, а потім на кілька місяців стає пастухом сільського стада буйволів. Одного разу він дізнається від відданих йому вовків, що Шер-Хан, ішов в іншу частину джунглів, щоб залікувати свої рани, повернувся. Тоді Мауглі заманює тигра у пастку і направляє на нього з двох сторін буйволяче стадо. Шер-Хан гине. Дізнавшись про смерть тигра сільський мисливець бажає сам отримати за упіймання Шер-Хана 100 рупій і хоче віднести його шкуру в село. Мауглі не дозволяє йому цього зробити. Тоді мисливець називає його перевертнем, а Мессуа і її чоловіка чаклунами. Мауглі з тигрячою шкурою ховається в джунглях. Його названих батьків збираються спалити. Мауглі повертається, допомагає їм сховатися і дістатися до поселення англійців, у яких вони можуть попросити захисту. На село ж Мауглі насилає диких слонів, буйволів, оленів, і вони толочать всі поля, руйнують будинки, розганяють стада, так що жителі змушені покинути своє колишнє місце проживання і шукати притулку в якомусь іншому місці.
Після смерті Шер-Хана і руйнування села Мауглі повертається у джунглі, і живеться йому тепер особливо добре. Всі визнають за ним права господаря і пана джунглів. Він росте красивим, сильним і розумним юнаком.
Коли він досягає сімнадцяти років, місце проживання вовків піддається нападу диких рудих собак долів. Кожна з них слабкіше вовка, але вони нападають полчищами, вони голодні і вбивають усе живе на своєму шляху. Мауглі разом з Каа заманює їх у пастку, що складається з мільярдного рою диких бджіл і стрімкої річки. Хитрість допомагає йому розправитися з більшою частиною непрошених гостей. Потім вовча зграя добиває що залишилися в живих і самих упертих з них. Таким чином Мауглі позбавляє вовків від вірної загибелі (якщо б вони вирішили без попередніх заходів битися з долами) або від вимушеного переселення.
Приходить весна, і Мауглі тягне до людей. Він прощається зі своїми друзями і остаточно йде туди, де тепер живе Мессуа і її недавно народжена дитина.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Книга джунглів (Редьярд Кіплінг)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок