Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Одеські оповідання (Ісаак Бабель)

Переказ скорочено Одеські оповідання (Ісаак Бабель)

Назва:
Переказ скорочено Одеські оповідання (Ісаак Бабель)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,82 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Одеські оповідання (Ісаак Бабель)
Король
Ледве скінчилося вінчання і почали готуватися до весільного вечері, як до молдуванській нальотчикові Бене Крику на прізвисько Король підходить незнайомий молодий чоловік і повідомляє, що приїхав новий пристав і на Беню готується облава. Король відповідає, що йому відомо і про пристава, і про облаву, яка розпочнеться завтра. Вона буде сьогодні, говорить молодий чоловік. Новина цю Беня сприймає як особисту образу. У нього свято, він видає заміж свою сорокарічну сестру Двойра, а шпики збираються зіпсувати йому торжество! Молодий чоловік каже, що шпики боялися, але новий пристав сказав, що там, де є імператор, не може бути короля і що самолюбство йому дорожче. Молода людина йде, і з нею йдуть троє з Беніну друзів, які через годину повертаються.
Весілля сестри короля нальотчиків - велике свято. Довгі столи ломляться від страв і нетутешніх вин, доставлених контрабандистами. Оркестр грає туш. Льова Кацап розбиває пляшку горілки об голову своєї коханої, Моня Артилерист стріляє в повітря. Але апогей настає тоді, коли починають обдаровувати молодих. Затягнуті в малинові жилети, в рудих піджаках, аристократи Молдаванки недбалим рухом руки кидають на срібні підноси золоті монети, персні, коралові нитки.
У самий розпал бенкету тривога охоплює гостей, несподівано відчули запах гару, краю неба починають рожевіти, а десь вистрілює в вишину вузький, як шпага, язик полум'я. Раптово з'являється той невідомий молодий чоловік і, сміючись, повідомляє, що горить поліцейську ділянку. Він розповідає, що з дільниці вийшли сорок поліцаїв, але варто було їм піти на п'ятнадцять кроків, як ділянка загорівся. Беня забороняє гостям йти дивитися пожежа, проте сам з двома товаришами все-таки вирушає туди. Навколо ділянки метушаться городові, викидаючи з вікон скриньки, під шумок розбігаються заарештовані. Пожежники нічого не можуть зробити, тому що в сусідньому крані не виявилося води. Проходячи повз пристава, Беня віддає йомупо-військовому честь і висловлює своє співчуття.
Як це робилося в Одесі
Про нальотчики Бене Крику в Одесі ходять легенди. Старий Ар'є Лейб-, що сидить на цвинтарній стіні, розповідає одну з таких історій. Ще на самому початку своєї кримінальної кар'єри Бенчик підійшов до одноокого Биндюжник і нальотчикові Фроїм Грачу і попросився до нього. На питання, хто він і звідки, Беня пропонує спробувати його. Грабіжники на своїй раді вирішують спробувати Беню на Тартаковський, який вмістив у себе стільки зухвалості і грошей, скільки жоден єврей.При цьому присутні червоніють, бо на «півтора жида», як називають Тартаковського на Молдаванці, вже було скоєно дев'ять нальотів. Його двічі викрадали для викупу і одного разу ховали з півчими. Десятий наліт вважався вже грубим вчинком, і тому Беня вийшов, грюкнувши дверима.
Беня пише Тартаковського лист, в якому просить його покласти гроші під бочку з дощовою водою. У посланні Тартаковський пояснює, що сидить зі своєю пшеницею без прибутку і тому взяти з нього нічого. На наступний день Беня є до нього з чотирма товаришами в масках і з револьверами. У присутності переляканого прикажчика Мугінштейна, холостого сина тітки п `єси, нальотчики грабують касу. У цей час в контору вламується спізнився на справу п'яний, як водовоз, єврей Савка Буціс. Він безглуздо розмахує руками і випадковим пострілом з револьвера смертельно ранить прикажчика Мугінштейна. За наказом Бені нальотчики розбігаються з контори, а Савці Буцісу він клянеться, що той буде лежати поруч зі своєю жертвою. Через годину після того як Мугінштеіна доставляють в лікарню, Беня є туди, викликає старшого лікаря і доглядальницю і, представившись, висловлює бажання, щоб хворий Йосип Мугінштейн видужав.Тим не менш поранений вночі вмирає. Тоді Тартаковський піднімає галас на всю Одесу. «Де починається поліція, - волає він, - і де закінчується Беня?» Беня на червоному автомобілі під'їжджає до будиночка Мугінштейна, де на підлозі в розпачі б'ється тітка Песя, і вимагає від сидить тут же «півтора жида» для неї одноразової допомоги в десять тисяч і пенсії до смерті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Одеські оповідання (Ісаак Бабель)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок