Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Три мушкетери (Олександр Дюма)

Переказ скорочено Три мушкетери (Олександр Дюма)

Назва:
Переказ скорочено Три мушкетери (Олександр Дюма)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,72 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Три мушкетери (Олександр Дюма)
У перший понеділок квітня 1625 населення містечка Менг в передмісті Парижа здавалося схвильованим так, немов гугеноти надумали перетворити його в другу фортеця Ларошель: у Менг в'їхав молодий чоловік вісімнадцяти років на рудому мерине без хвоста. Його вигляд, одяг і манери викликали в натовпі городян шквал насмішок. Вершник, втім, не звертає на них уваги, як і личить дворянину, хто вважає негожим з'ясовувати відносини з простолюдинами. Інша справа - образа, завдана рівним: д'Артаньян (так звуть нашого героя) кидається з оголеною шпагою на знатного пана в чорному, а проте того на допомогу вдаються кілька городян з дубьем. Прокинувшись, д'Артаньян не виявляє ні кривдника, ні - що набагато серйозніше - рекомендаційного листа батька до старого бойового товариша, капітану королівських мушкетерів р-ну де Тревіль, з проханням визначити досягла повноліття нащадка на військову службу.
Мушкетери Його Величності - колір гвардії, люди без страху і докору, за що їм сходить з рук незалежне і відчайдушний поведінку. У той час, коли д'Артаньян чекає на прийом у де Тревіля, пан капітан зчиняє чергову нагінку (не призводить, втім , сумних наслідків) трьом своїм улюбленцям - Атос, Портос і Араміс. Де Тревіля, треба зауважити, обурило не те, що вони влаштували бійку з гвардійцями кардинала Рішельє, а дозволили заарештувати себе ... Яка ганьба!
Розмовляючи з де Тревіль (прийняв молодого д'Артаньяна дуже лагідно), юнак бачить за вікном незнайомця з Менгу - і прожогом кидається на вулицю, зачепивши на сходах по черзі трьох мушкетерів. Всі троє викликають його на поєдинок. Незнайомець у чорному встигає втекти, зате в урочний час на умовленому місці чекають д'Артаньяна Атос, Портос і Араміс. Справа отримує несподіваний оборот; шпаги всіх чотирьох дружно оголюються проти всюдисущих гвардійців герцога Рішельє. Мушкетери переконуються, що молодий гасконець не тільки задирака, а й справжній сміливець, який володіє зброєю нітрохи не гірше за них, і приймають д'Артаньяна у свою компанію.
Рішельє скаржиться королю: мушкетери зовсім знахабніли. Людовик XIII швидше заінтригований, ніж засмучений. Йому хочеться дізнатися, хто цей невідомий четвертий, колишній з Атос, Портос і Араміс. Де Тревиль представляє гасконця Його Величності - і король зараховує д'Артаньяна на службу в свою гвардію.
До зупинився в його будинку д'Артаньяном, про доблесть якого по Парижу вже повзуть чутки, звертається Галантерейник Бонасье: вчора викрали його молода дружина, камеристка Її Величності королеви Анни Австрійської. За всіма прикметами викрадач - незнайомець з Менгу. Причина викрадання - не принади мадам Бонасье, а її близькість до королеви: у Парижі лорд Бекінгем, коханий Анни Австрійської. Мадам Бонасье може навести на його слід. Королева в небезпеці: її покинув король, її переслідує пожадливий до неї Рішельє, вона втрачає одного за іншим вірних людей; на додачу до всього (чи передусім) вона - іспанка, закохана в англійця, а Іспанія та Англія - головні противники Франції на політичній арені. Слідом за Констанцією викрадений і сам пан Бонасье; в їхньому будинку влаштовується пастка на лорда Бекінгема або когось з близьких до нього людей.
Одного разу вночі д'Артаньян чує в будинку метушню і здавлені жіночі крики. Це пані Бонасье, втекла з-під варти, знову потрапила в мишоловку - тепер вже у власному будинку. Д'Артаньян відбиває її у людей Рішельє і ховає на квартирі Атоса.
Стежачи за всіма її виходами в місто, він підстерігає Констанцію в суспільстві чоловіки в мушкетерській мундирі, Невже один Атос надумав відбити у нього врятоване красуню? Ревнивець швидко упокорюється: супутник мадам Бонасье - лорд Бекінгем, якого вона веде до Лувру на побачення до королеви. Констанція присвячує д'Артаньяна у серцеві таємниці своєї пані. Він обіцяє захищати королеву і Бекінгема, як її саму; ця розмова стає їх освідченням в коханні.
Бекінгем залишає Париж, везучи подарунок королеви Анни - дванадцять діамантові підвіски. Провідавши про це, Рішельє радить королю влаштувати великий бал, на який королева повинна з'явитися в підвісках - тих, що тепер зберігаються в Лондоні, в скриньці Бекінгема.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Переказ скорочено Три мушкетери (Олександр Дюма)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок