Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Сімпліціссімус (Г. Я. К. фон Гріммельсгаузен)

Загрузка...

Переказ скорочено Сімпліціссімус (Г. Я. К. фон Гріммельсгаузен)

Назва:
Переказ скорочено Сімпліціссімус (Г. Я. К. фон Гріммельсгаузен)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,26 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Сімпліціссімус (Г. Я. К. фон Гріммельсгаузен)
Витіюватий Сімпліціус Сімпліціссімус. Тобто: розлоге, невигадана і вельми Сумнозвісне життєпис якогось просто совісного, дивовижного і рідкісного волоцюги або ваганти на ім'я Мельхіор Штернфельс фон Фуксхейм
Дія відбувається в Європі в роки Тридцятилітньої війни. Оповідання ведеться від імені головного героя.
В одному селі, в Шпессерте, в селянській сім'ї в повному невігластві живе хлопчик. Одного разу на їхній будинок нападають солдати, які розоряють господарство, відбирають гроші, гвалтують жінок, катують батька. Хлопчик від страху втікає до лісу і поселяється там у відлюдника. Відлюдник за його наївність дає йому ім'я Сімпліціус. Він навчає його читання, письма та Слова Божого. Після смерті самітника, який колись був дворянином і офіцером, Сімпліціус залишає їх убоге житло і потрапляє у фортецю Ганау. Тут хлопчик стає пажем губернатора, якому місцевий священик відкриває таємницю, що Сімпліціус - син його померлої сестри. Але простота і наївність змушують героя грати роль дурня при дворі. Зрештою Сімпліціуса переодягають у сукні з телячої шкури, а на голову надягають ковпак блазня. За наказом губернатора його навчають грі на лютні. Незважаючи ні на що, під безглуздим ковпаком юнак зберігає свій природний розум і кмітливість.
Одного разу, коли він грає перед фортецею на лютні, на нього нападають кроати, і після низки періпетій Сімпліціус потрапляє в табір німецьких солдатів під Магдебургом. За його музичну обдарованість полковник бере його до себе пажем, а в наставники призначає йому Херцбрудера. З сином наставника, Ульріхом, Сімпліціус укладає дружній союз. Наставник, вгадуючи під блазнівським нарядом юнаки здоровий розум, обіцяє допомогти йому незабаром скинути цю сукню. У цей час у таборі обумовлюють Ульріха, звинувачуючи його в крадіжці золотого кубка, йому загрожує покарання. Тоді він відкуповується у капітана і їде, щоб потім вступити на службу до шведів. Незабаром старого Херцбрудера заколює один з лейтенантів полку. Сімпліціус залишається знову один, при нагоді він змінює свою сукню на жіночий одяг, і так як зовнішність його була дуже приваблива, то йому доводиться пережити у своєму новому обличчі ряд делікатних моментів. Але обман розкривається, Сімпліціуса чекає катування, тому що в ньому підозрюють ворожого шпигуна. Випадок рятує героя - на табір нападають шведи, серед яких Ульріх Херцбрудер, він звільняє одного і відправляє разом зі своїм слугою в безпечне місце. Але доля розпоряджається інакше - Сімпліціус потрапляє до господаря, який посилає його вартувати монастир. Тут юнак живе у своє задоволення: їсть, відпочиває, займається верховою їздою та фехтуванням, багато читає. Коли господар Сімпліціуса вмирає, то йому передають все добро покійного з умовою, що він запишеться в солдати замість померлого, так юнак стає бравим солдатом.
Сімпліціус забуває поступово накази відлюдника, він грабує, вбиває, віддається епікурейство. Він отримує прізвисько «єгер з Зуста», і завдяки своїй хоробрості, військової хитрості і кмітливості йому вдається прославитися.
Одного разу Сімпліціус знаходить скарб, який тут же відвозить в Кельн і залишає на зберігання багатого купця під розписку. На зворотному шляху бравий солдат потрапляє в шведський полон, де проводить шість місяців, віддаючись насолода життя, так як, визнавши в ньому єгері з Зуста, шведський полковник дає йому повну свободу в межах фортеці. Сімпліціус фліртує з дівчатами, волочиться за дочкою самого полковника, який застає його вночі в її спальні і змушує одружитися з нею. Для обзаведення власним будинком і господарством Сімпліціус відправляється в Кельн за отриманням свого скарбу, але купець збанкрутував, справа затягується, і герой поки супроводжує двох дворянських синків у Париж.
Тут завдяки своєму мистецтву гри на лютні й умінню співати він викликає загальне захоплення. Йому пропонують виступати в Луврі в театрі, і він з успіхом бере участь у низці балетних і оперних постановок. Багаті дами таємно запрошують його у свої будуари, Сімпліціус стає модним коханцем.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Переказ скорочено Сімпліціссімус (Г. Я. К. фон Гріммельсгаузен)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок