Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено У глухому куті (Вікентій Вересаєв)

Переказ скорочено У глухому куті (Вікентій Вересаєв)

Назва:
Переказ скорочено У глухому куті (Вікентій Вересаєв)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,81 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору У глухому куті (Вікентій Вересаєв)
Чорне море. Крим. Білогриве хвилі підкочується під саму терасу затишного будиночка з черепичним дахом і зеленими віконницями. Тут в дачному селищі Арматлук, поруч з Коктебелем, живе разом з дружиною і дочкою старий земський лікар Іван Ілліч сарганів. Високий, худий, сивий, він зовсім недавно був постійним учасником «пироговских» з'їздів, входив у конфлікт спочатку з царською владою (то закликав до скасування смертної кари, то оголошував світову війну бійнею), потім з більшовиками, виступаючи проти масових розстрілів. Заарештований «надзвичайки», був під конвоєм відправлений до Москви, але згадав молодість, дві втечі із сибірського заслання, і вночі зіскочив з поїзда. Друзі допомогли йому сховатися в Криму під захистом білогвардійської армії в оточенні таких же сусідів, з тугою перечікують революційну бурю.
Живуть Сартанови дуже бідно - пісний борщ, варена картопля без масла, чай з шипшини без цукру ... Морозним лютневим вечором приходить академік Дмитревский з дружиною, Наталією Сергіївною. Вона стурбована зникненням улюбленого каблучки з діамантом, взяти який могла тільки княгиня Андожская. До чого ж може довести людей потреба, якщо ця красуня, вдова морського офіцера, живцем спаленого матросами в топці котла пароплавного, зважилася на злодійство! Наталія Сергіївна розповідає, що у Агапова вночі вибили скло, а у священика підпалили кухню. Чує мужва, що більшовики близько, підходять до Перекопу і через два тижні будуть тут. Дмитрівське турбуються про сина Дмитра, офіцера Добровольчої армії. Несподівано він з'являється на порозі зі словами: «Мир вам!» Між Митею і дочкою Івана Ілліча Катею зароджується любов. Але хіба зараз до неї? Вранці офіцер повинен повернутися в частину, він став грубіше, різкіше, розповідав, як стріляв у людей, як відкрив для себе справжній лик народу - тупий, жадібний, жорстокий: «Який безпросвітний душевний цинізм, яка безустойность! У найдорожче, в саме для нього заповітне наплювали в обличчя, - в бога його! А він заломив козирок, посвистує і лущить насіння. Що тепер скажуть його душі Рубльов, Васнєцов, Нестеров? »
Катя - інша людина, що прагне піти від крайнощів. Вона зайнята повсякденними турботами про поросятах, курчатах, вміє отримати інтерес з приготування їжі, прання. Їй стає не по собі від ситого, безтурботного атмосфери будинку Агапова, куди разом з Дмитром вона відносить речі їх вбитого сина Марка. Як дивно виглядають цей святковий стіл і ошатні сестри Ася і Майя з діамантовими сережками у вухах, музика, вірші ... А в селищі не вщухають суперечки: пустять червоних у Крим чи ні? Буде порядок? Стане гірше?
Але деяким при будь-якій владі добре. Колишній соліст імператорських театрів Бєлозьоровколись скуповував свічки по 25 копійок за фунт, а у важкий час продавав друзям по 2 рублі.Тепер він - голова правління, член якихось комісій, комітетів, шукає популярності, підтакує мужикам. І все у нього є: і борошно, і цукор, і гас. А Катя з величезними труднощами отримала в кооперативі мішок борошна. Але не довезти його до будинку однієї, а сільські не хочуть допомогти, куражаться: «Тягни на своєму хребті. Але не на це чужих хребтів не покладається ». Проте знаходиться і добра людина, допомагає укласти мішок, примовляючи:« Так, осатанів народ ... »Дорогий розповідає, як до них у село прийшли на постій козаки:« Годуй їх, пої. Всі беруть, на що ні глянуть, - кожушок, валянки. Скільки кабанчиків порізали, гусей, курей, що вина випили.У зятя мого стали кінь відбирає, він не дає. Тоді йому з ліварвера в лоб. Кинули в канаву і поїхали ».
Варто страсний тиждень. Десь чуються глухі розриви. Одні кажуть, що більшовики обстрілюють місто, інші - білі підривають артилерійські склади. Дачники в сум'ятті. Біднота, за чутками, організовує революційний комітет. Усюди роз'їжджають більшовицькі агітатори, червоні розвідники.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено У глухому куті (Вікентій Вересаєв)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок