Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Несамовитий Роланд (Лудовіко Аріосто)

Переказ скорочено Несамовитий Роланд (Лудовіко Аріосто)

Назва:
Переказ скорочено Несамовитий Роланд (Лудовіко Аріосто)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
9,86 KB
Завантажень:
506
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Короткий переказ твору Несамовитий Роланд (Лудовіко Аріосто)
Це незвичайна поема - поема-продовження. Вона починається майже з півслова, підхоплюючи чужий сюжет. Початок її написав поет Маттео Боярдо - ні багато ні мало шістдесят дев'ять пісень під заголовком «Закоханий Роланд». Аріосто додав до них ще сорок сім своїх, а під кінець подумував про те, щоб продовжувати й далі. Героїв у ній не злічити, у кожного свої пригоди, сюжетні нитки сплітаються в справжню павутину, і Аріосто з особливим задоволенням обриває кожне оповідання в самий напружений момент, щоб сказати: а тепер подивимося, що робить такий-то ...
Головний герой поеми, Роланд, знайомий європейському читачу вже чотириста чи п'ятсот років. За цей час сказання про нього сильно перемінилися.
По-перше, іншим став фон. У «Пісні про Роланда» подією була невелика війна в Піренеях між Карлом Великим і його іспанським сусідом - у Боярдо й Аріосто це всесвітня війна між християнським і мусульманським світом, де на Карла Великого йде імператор Африки Аграмант, а з ним королі й іспанський, і татарський, і черкеський, і незліченні інші, а в мільйонному їхньому війську - два герої, яких світ не бачив: величезний і дикий Родомонт і шляхетний лицарський Руджьєр, про який ще буде мова. До моменту початку поеми Аріосто басурмани долають, і був його полк їх стоїть вже під самим Парижем.
По-друге, іншим став герой. У «Пісні про Роланда» він - лицар як лицар, тільки найдужчий, чесний і доблесний. У Боярдо й Аріосто він до того ж до цього, з одного боку, велетень нечуваної сили, здатний голими руками бика розірвати навпіл, а з іншого боку, жагучий закоханий, здатний від любові втратити розум у буквальному сенсі слова, - від того поема і називається «Шалений Роланд», Предмет його любові - Анджеліка, принцеса з Катаючи (Китаю), прекрасна і легковажна, запаморочив голову всьому лицарству на білому світі; у Боярдо через неї палала війна по всій Азії, у Аріосто вона тільки що бігла з полону Карла Великого, і Роланд від цього прийшов у такий розпач, що кинув государя і друзів в обложеному Парижі та поїхав по світу шукати Анджеліку.
По-третє, іншими стали супутники героя. Головні серед них - два його двоюрідних брати: молодецький Астольф, добрий і легковажний авантюрист, і шляхетний Рінальді, вірний паладин Карла, втілення всіх лицарських чеснот. Рінальді теж закоханий і теж в Анджеліку, але любов його - нещаслива. Є в Арденнським лісі на півночі Франції два чарівних джерела - ключ Любові і ключ
Безлюбовья; хто поп'є з першого, відчує любов, хто з другого - відразу. І Рінальдо і Анджеліка випили з того і з іншого, тільки не в лад: спершу Анджеліка переслідувала своєю любов'ю Рінальда, а він від неї тікав, потім Рінальді став ганятися за Анджеліко, а вона рятувалася від нього. Але Карлові Великому він служить вірно, і Карл із Парижа посилає його за допомогою в сусідню Англію.
У цього Рінальда є сестра Брадаманта - теж красуня, теж войовниця, і така, що коли вона в латах, то ніхто не подумає, ніби це жінка, а не чоловік. Закохана, звичайно, і вона, і ця любов у поемі - головна. Закохана вона в супостата, в того самого Руджьєр, який кращий з сарацинських лицарів. Шлюб їх вирішений долею, тому що від нащадків Руджьєр і Брадаманти піде знатний рід князів Есте, які будуть правити у Феррарі, на батьківщині Аріосто, і яким він присвятить свою поему. Руджьєр і Брадаманта зустрілися колись у бою, довго рубалися, дивуючись силі і відвазі один одного, а коли втомилися, зупинилися і зняли шоломи, то покохали одне одного з першого погляду. Але на шляху до їх з'єднанню багато перешкод.
Руджьєр - син від таємного шлюбу християнського лицаря з сарацинської принцесою. Його виховує в Африці чарівник і чорнокнижник Атлант. Атлант знає, що його вихованець прийме хрещення, народить славних нащадків, але потім загине, і тому намагається дарма не пускати свого улюбленця до християн. У нього в горах замок, повний примар: коли до замку під'їжджає лицар, Атлант показує йому привид його коханої, той кидається у ворота їй назустріч і надовго залишається в полоні, марно відшукуючи свою даму в порожніх світлицях і переходах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Переказ скорочено Несамовитий Роланд (Лудовіко Аріосто)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок