Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Дев'яності роки (Катаріна Сусанна Прічард)

Загрузка...

Переказ скорочено Дев'яності роки (Катаріна Сусанна Прічард)

Назва:
Переказ скорочено Дев'яності роки (Катаріна Сусанна Прічард)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,47 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Дев'яності роки (Катаріна Сусанна Прічард)
Роман «Дев'яності роки» - перша частина відомої трилогії, куди також входять романи «Золоті милі» (1948) і «Крилаті насіння» (1950). Трилогія охоплює шістдесят років історії Австралії, починаючи з дев'яностих років минулого століття. У ній діють одні й ті ж герої; їх долю і відносини письменниця простежує з неослабною увагою.
Дев'яності роки - час золотої лихоманки в Австралії, коли на північний захід країни кинулися юрби людей з усіх кінців світу в надії розбагатіти. Чи вдалося їм це? У своєму романі письменниця прямо і недвозначно відповідає на це питання.
Золото! Від нього залежить життя людської громади. Кожен марить про казковий багатстві. Коли слух про нову знахідку досягає будь-якого селища старателів, то всі починають рухатися. Люди вирушають у похід за золотом.Тяжелогружених верблюди, вози, двоколки, підводи, запряжені старими шкапами, битюги, ослами, люди на велосипедах, верхи на конях, пішки з ручними тачками - все нестримно кидаються на пошуки скарбів. За такими законами живе і селище Південний Хрест, де літо сухе і довгий, де не вистачає їжі і води.
Перед нами проходить життя кількох сімей, небагатих і скромних, типових представників робочої Австралії. Така сім'я Саллі і Морріса Гауге, в якій, безумовно, головну роль грає Саллі. Здоровий глузд, стійкість, мужність, душевна чистота - ось основні риси її характеру, що допомагають вижити в умовах тієї тяжкої боротьби за існування, на яку прирікає її життя. Ще зовсім дівчиськом вона виходить заміж за Морріса Гауге, непутящого нащадка англійської аристократичної родини, якого для виправлення відсилають до Австралії, забезпечивши невеликою сумою грошей. Фермер з нього не вийшов - він не ладнає з робітниками, не знає, як вести господарство, потім вкладає гроші в рудник, але втрачає їх разом з роботою. Ставши старателів під час золотої лихоманки, Морріс хоче повернутися до Англії мільйонером і відновити багатство сім'ї. Врешті-решт він кінчає трунарем. Саллі ж - дочка і внучка австралійських піонерів, і ця думка допомагає їй у важкі хвилини життя. Вона не відчуває себе чужою в неозорих і таємничих теренах Західної Австралії. Адже це все та ж Австралія, каже вона собі, хоча тут все інакше, ніж у південних лісах, де вона виросла.
У селищі Південний Хрест, потім в Калгурлі Саллі відкриває їдальню, а потім і пансіон для старателів. Їй допомагають робітники-старателі, в середовищі яких непорушний принцип товариства. Тому вони різко засуджують Морріса, який в одному зі своїх невдалих походів за золотом залишив хвору Саллі у тубільців. Ті врятували їй життя. Проте все одно старателі вважають, що людей обмазують дьогтем і вивалюють в пір'ї за менші гріхи, ніж таке ставлення до дружини. Саллі ж не дозволяє нікому лаяти Морріса і залишається вірна йому, незважаючи на всі пропозиції Фріско де Морфе, старого компаньйона Морріса, постійно багатіє і скуповує у періоди застою за безцінь старательські ділянки і рудники. Випросити, зайняти або вкрасти для Фріско - одне і те ж. Фріско купує Марітану, простодушну дівчину-аборигенку, у її батька і майбутнього чоловіка за кілька пляшок вина і дві пачки тютюну. Але не бажає визнати своїм її дитини. Марітана і її мати Калгурлі - це героїні, що представляють в романі тему аборигенів, дуже близьку письменниці. Є негідники, зауважує вона, які викрадають туземок, гвалтують їх, а іншим білим доводиться платити за чужу провину - аборигени мстять будь-якому білому. Так виникає тема ворожнечі між білими та аборигенами. Вона вже була заявлена на перших сторінках роману, де розповідається про те, як Калгурлі, тільки що народила дівчинку, двоє білих змушують відвести їх туди, де знаходиться вода.
Під стать Фріско і Педді Кеван - хлопчисько-обірванець, не погребують перепродажем краденого золота. В кінці роману він вже власник прибуткового копальні. Такі люди стануть у майбутньому найбільшими золотопромисловці країни.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Переказ скорочено Дев'яності роки (Катаріна Сусанна Прічард)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок