Головна Головна -> Інше українською -> Література -> інша робота: Переказ скорочено Енеїда (Вергілій)

Переказ скорочено Енеїда (Вергілій) / сторінка 2

Назва:
Переказ скорочено Енеїда (Вергілій)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,44 KB
Завантажень:
586
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
 Один оракул шле Енея на Крит, інший в Італію, третій загрожує голодом: «Будете гризти власні столи!» - Четвертий велить зійти в царство мертвих і там дізнатися про майбутнє. На останній стоянці, в Сицилії, вмирає старий Анхіс; далі - буря, карфагенський берег, і розповіді Енея кінець.
За справами людей стежать боги. Юнона і Венера не люблять один одного, але тут вони подають одне одному руки: Венера не хоче для сина подальших випробувань, Юнона не хоче, щоб в Італії піднісся Рим, що загрожує її Карфагену, - нехай Еней залишиться в Африці! Починається любов Дідони і Енея, двох вигнанців, сама людяна у всій античної поезії. Вони з'єднуються в грозу, під час полювання, у гірській печері: блискавки їм замість смолоскипів, і стогони гірських німф замість шлюбної пісні. Це не до добра, тому що Енею писана інша доля, і за цією долею стежить Юпітер. Він посилає уві сні до Енею Меркурія: «Не смій зволікати, тебе чекає Італія, а нащадків твоїх чекає Рим!» Еней болісно страждає. «Боги велять - не своїй тебе залишаю я волею! ..» - Каже він Дидоне, але для люблячої жінки це - порожні слова. Вона благає: «Залишись!»; Потім: «Повагавшись!»; Потім: «Бійся! якщо буде Рим і буде Карфаген, то буде і страшна війна між твоїми і моїми нащадками! »Марно. Вона бачить з палацової вежі далекі вітрила Енеєві кораблів, складає в палаці похоронне багаття і, зійшовши на нього, кидається на меч.
Заради невідомого майбутнього Еней покинув Трою, залишив Карфаген, але це ще не все. Його товариші втомилися від поневірянь; в Сицилії, поки Еней справляє поминальні гри на могилі Анхіс, їхні дружини запалюють Енеєві кораблі, щоб залишитися тут і нікуди не плисти. Чотири кораблі гинуть, втомлені залишаються, на трьох останніх Еней досягає Італії.
Тут, поблизу підніжжя Везувію, - вхід в царство мертвих, тут чекає Енея старезна пророчиця Сивіла. З чарівної золотою гілкою в руках сходить Еней під землю: як Одіссей питав тінь Тіресія про своє майбутнє, так Еней хоче запитати тінь свого батька Анхіс про майбутнє своїх нащадків.Він перепливає Аідову річку Стікс, через яку людям немає вороття. Він бачить нагадування про Трою - тінь одного, понівеченого греками. Він бачить нагадування про Карфаген - тінь Дідони з раною у грудях; він заговорює: «Проти волі я твій, цариця, берег покинув! ..» - Але вона мовчить.Зліва від нього - Тартар, там мучаться грішники: богоборці, батьковбивці, клятвопорушники, зрадники. Праворуч від нього - поля Блаженних, там чекає його батько Анхіс. У середині - річка забуття Лета, і над нею вихором кружляють душі, яким судилося в ній очиститися і з'явитися на світ. Серед цих-то душ Анхіс вказує синові на героїв майбутнього Риму: і Ромула, засновника міста, і Августа, його відроджувачі, і законодавців, і тираноборців, і всіх, хто затвердить влада Риму над. всім світом. Кожному народу - свій дар і обов'язок: грекам - думка і краса, римлянам - справедливість і порядок: «одухотворений мідь нехай викують краще інші, / Вірю, і нехай знищать живі з мармуру лики, / Будуть в судах говорити прекрасніше, руху неба / Циркулем визначать , назвуть висхідні зірки; / Твій же, римлянин, борг - повновладно народами правити!Ось мистецтва твої:
наказувати світу закони, / повалення щадити й скидати непокірних «.
Це - далеке майбутнє, але на шляху до нього - близьке майбутнє, і воно нелегке. «Страждав ти на морі - будеш страждати і на суші, - говорить Енею Сівілла, - чекає на тебе нова війна, новий Ахілл і новий шлюб - з чужоземкою; ти ж, біді всупереч, не здавайся і ходів сміливіше!» Починається друга половина поеми, за «Одіссеєю» - «Іліада».
У дні шляху від Сівілліних Аідових місць - середина италийского берега, гирло Тібру, область Лацій. Тут живе старий мудрий цар Латин зі своїм народом - латинами; поруч - плем'я рутулов з молодим богатирем Турном, нащадком грецьких царів. Сюди припливає Еней; висадившись, втомлені подорожні вечеряють, виклавши овочі на плоскі коржики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інше на тему: Переказ скорочено Енеїда (Вергілій)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок