Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Зима тривоги нашої (Джон Стейнбек)

Переказ скорочено Зима тривоги нашої (Джон Стейнбек)

Назва:
Переказ скорочено Зима тривоги нашої (Джон Стейнбек)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,61 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Зима тривоги нашої (Джон Стейнбек)
«Читачам, які стануть дошукуватися, які реальні люди і місця описані тут під вигаданими іменами і назвами, я б порадив подивитися навколо себе і зазирнути у власну душу, тому що в цьому романі розказано про те, що відбувається сьогодні майже по всій Америці».
Золотим квітневого ранку Ітен Аллен Хоулі прокидається в красивому фамільному особняку в містечку Нью-Бейтаун. У нього є гаряче улюблена дружина і двоє гаряче улюблених діток. Але грошей немає. Нащадок колись найбагатшої родини міста, випускник Гарварду, він працює продавцем у бакалійної крамниці в сіцілійця Альфіо Марулло. Платні ледь вистачає на життя. Крихітне спадщину дружини Ітена Мері залишено на чорний день. Ітен не знає, як розбагатіти чесним шляхом. Він не в силах змінити своє становище. Розорення підкосило його і не дає випростатися. Сьогодні - Велика Страсна п'ятниця. Ітен завжди погано переносить цей день. Він думає не про хресні муки, але про нестерпному самоті Розп'ятого, коли темрява по всій землі ...
День за днем протягом життя маленького містечка незмінно. Ітен точно знає, хто і коли пройде повз крамниці, хто буде робити якісь покупки. Щоранку він йде на роботу разом з Джоєм Морфі, касиром місцевого відділення Першого національного банку. Бокові двері банку знаходиться навпроти входу в крамницю, і Ітен чудово знає, що вдень вона не закривається. Сьогодні по дорозі Джой і Ітен розмовляють про пограбування банків. У Джоя є деякі міркування, чому злочинці, як правило, трапляються. Ітен уважно вислуховує ці своєрідні правила пограбування.
Коли Ітен підмітає тротуар близько лавки, повз нього, як і щодня в один і той же час, простує директор банку містер Бейкер. Бейкер натякає Ітеном, що є деяка можливість вигідно помістити гроші Мері, які лежать в цьому банку. Але Ітен боїться ризикувати, хоча обіцяє подумати.
Після відходу Бейкера в крамниці з'являється перша покупниця - місіс Марджі Янг-Хант, подруга дружина Ітена Мері. Це самотня дама, яку містить її колишній чоловік. Кокетуючи з Ітеном, вона повідомляє йому, що її знайомий комівояжер містер чи то Боккер, чи то Бяккер з фірми Б. Б. Д. і Д. збирається зайти до крамниці по справі.
Днем приходить господар лавки Марулло. Його завжди дивує чесність Ітена, якого неможливо навчити працювати за принципом «не обдуриш - не продаси». Як тільки він іде, з'являється комівояжер з Б. Б. Д. і Д. Його прізвище Біггерс. Він пропонує Ітеном замовляти продукти в його фірмі, зі знижкою. Ця знижка у вигляді суми готівкою буде осідати у Ітена в кишені, не доходячи до Марулло. Ітен відмовляється - це ж тьма якась! Йдучи, Біггерс залишає на стійці шкіряний гаманець із золотою монограмою Хоулі і вкладеною в нього хабарем - двадцятидоларових папірцем. Дізнавшись про цю подію, Джой Морфі намагається умовити Ітена прийняти пропозицію Біггерса - адже всі так роблять.
У цей день Марджі ворожить Мері на картах і передбачає, що Ітен дуже скоро розбагатіє і стане важливою людиною в місті. Ітена дратують ці розмови. При цьому як би ненароком члени родини постійно дорікають Ітена в тому, що вони бідні. На це він жартома відповідає, що збирається пограбувати банк.
Під ранок Ітен йде прогулятися і приходить у своє улюблене місце в гавані - печеру в скелі, Притулок, як він називає це місце. Він любить приходити сюди, коли треба заспокоїтися і поміркувати. Ось Марджі нагадала йому багатство і чомусь вимагає, щоб він не відмовлявся від своєї долі. Звичайно, карти не можуть наказати людині діяти, але, можливо, вони схиляють його до дії. Самому -то Ітеном гроші не потрібні, він роздумує, але вони потрібні його сім'ї.
Повертаючись додому, Ітен зустрічає друга свого дитинства Денні Тейлора. Денні теж із заможної, але нині розорилася сім'ї. Тепер Денні - жебрак п'яниця. У нього немає навіть вдома, він живе в якійсь халупі. Єдине, що у нього залишилося, - старий маєток Тейлорів з лугом, яке Денні не хоче продавати. Поки він власник цього маєтку, він відчуває себе людиною. Він не прислухається до порад Ітена.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Зима тривоги нашої (Джон Стейнбек)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок