Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Потаємна людина (Андрій Платонов)

Переказ скорочено Потаємна людина (Андрій Платонов)

Назва:
Переказ скорочено Потаємна людина (Андрій Платонов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,42 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Потаємна людина (Андрій Платонов)
«Фома Пухов не обдарує чутливістю: він на гробі дружини варену ковбасу різав, зголоднівши внаслідок відсутності господині». Після поховання дружини, втомившись, Пухов лягає спати. До нього хтось голосно стукає.Сторож контори начальника дистанції приносить путівку на роботи з очищення залізничних колій від снігу. На станції Пухов розписується в наказі - у ті роки спробуй не розпишись! - І разом з бригадою робочих, обслуговуючих снігоочисник, який тягнуть два паровози, відправляється розчищати від снігових заметів шлях для червоноармійських ешелонів і бронепоїздів. Фронт знаходиться у шістдесяти верст. На одному зі снігових завалів снігоочисник різко гальмує, робочі падають, розбиваючи голови, помічник машиніста розбивається на смерть. Кінний козацький загін оточує робітників, наказуючи доставити паровози і снігоочищення на зайняту білими станцію. Під'їхав червоний бронепоїзд звільняє робітників і розстрілює Загрузлій в снігу козаків.
На станції Ліски робочі відпочивають три дні. На стіні барака Пухов читає оголошення про набір механіків у технічні частини Південного фронту. Він пропонує своєму другу Зворичному поїхати на південь, а то «на снігоочищення робити нічого - весна вже в ширінку дме! Революція то мине, а нам нічого не залишиться!». Зворичний не погоджується, шкодуючи залишати дружину з сином.
Через тиждень Пухов і ще п'ятеро слюсарів їдуть до Новоросійська. Червоні споряджають на трьох кораблях десант з п'ятисот чоловік до Криму, в тил Врангеля. Пухов пливе на пароплаві «Шаню», обслуговуючи паровий двигун.Непроглядній вночі десант проходить Керченську протоку, але через шторм кораблі втрачають одне одного. Бурхлива стихія не дає десанту висадитися на кримський берег. Десантники змушені повернутися до Новоросійська.
Приходить звістка про взяття червоними військами Сімферополя. Чотири місяці Пухов проводить у Новоросійську, працюючи старшим монтером берегової бази Азово-Чорноморського пароплавства. Він нудьгує від нестачі роботи: пароплавів мало, і Пухов зайнятий тим, що складає звіти про несправності їх механізмів. Він часто гуляє в околицях міста, милуючись природою, знаходячи все доречним і мешкали по суті. Згадуючи свою померлу дружину, Пухов відчуває свою відмінність від природи і горює, сховавши обличчя в нагріту його диханням землю, змочуючи її рідкісними неохочими краплями сліз.
Він залишає Новоросійськ, але їде не до будинку, а в бік Баку, збираючись дійти до батьківщини вздовж берега Каспію і по Волзі. У Баку Пухов зустрічається з матросом Шариковим, який налагоджує Каспійське пароплавство. Шариков дає Пухову відрядження в Царицин - для залучення кваліфікованого пролетаріату в Баку. У Царицині Пухов показує мандат Шарикова якомусь механіку, якого зустрічає біля контори заводу. Той читає мандат, маже його мовою і приклеює на паркан. Пухов дивиться на папірець і надягає її на капелюшок цвяха, щоб її не зірвав вітер. Він іде на вокзал, сідає на потяг і питає людей, куди він їде. «А ми знаємо - куди? - Сумнівно вимовляє лагідний голос невидно людини. - Їде, і ми з ним».
Пухов повертається в своє місто, поселяється у Зворичного, секретаря осередку майстерень, і починає працювати слюсарем на гідравлічному пресі.Через тиждень він переходить жити в свою квартиру, яку він називає «смугою відчуження»: йому там нудно. Пухов ходить в гості до Зворичному і розповідає що-небудь про Чорне море - щоб не задарма чай пити.Повертаючись додому, Пухов згадує, що житло називається вогнищем: «Очаг, рис: ні баби, ні багаття!»
До міста підступають білі. Робітники, зібравшись в загони, обороняються.Бронепоїзд білих обстрілює місто ураганним вогнем. Пухов пропонує зібрати кілька платформ з піском і пустити з ухилу на бронепоїзд. Але платформи розлітаються вщент, не заподіявши шкоди бронепоїзда. Кинулися в атаку робочі падають під кулеметним вогнем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Потаємна людина (Андрій Платонов)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок