Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Калина червона (Василь Шукшин)

Переказ скорочено Калина червона (Василь Шукшин)

Назва:
Переказ скорочено Калина червона (Василь Шукшин)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,06 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.3

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Калина червона (Василь Шукшин)
Оповідання - від третьої особи. Багато діалогів. Сюжет динамічний, насичений подіями, багато в чому мелодраматичний.
Закінчився останній вечір Єгора Прокудіна на зоні. Вранці начальник напучує його. Ми дізнаємося, що Єгор мріє про своє господарство, корові. Його майбутня дружина - Байкалова Любов Федорівна. Він її ніколи не бачив, вони знають один одного тільки по листуванню. Начальник радить трохи краще одягнутися.
Вийшовши з в'язниці, Прокудін насолоджується навесні, відчуває приплив сил, радіє почуттю життя. В обласному центрі Єгор приходить до своїх товаришів «на хату». Там багато молодих людей. Серед інших - Губошлеп, Бульдог, Люсьєн. Вони чекають дзвінка від спільників: ті здійснюють чергове пограбування. Єгор (там його звуть Горе) не хоче розповідати про зону, він хоче відпочити від жорстокості. Вони танцюють з Люсьєн. Відчувається, що ніхто не розділяє настрої Єгора, навіть Люсьєн (яка краще за інших розуміє гидоту їх заняття і внутрішню чистоту Єгора). Губошлеп нервує, трохи ревнує Люсьєн до Єгора. Лунає дзвінок: подільників накрила міліція, всім треба розбігатися. Єгор теж біжить, хоча це ризиковано для нього. Він намагається знайти в місті своїх знайомих, але йому не хочуть відповідати.
«І ось районний автобус привіз Єгора в село Ясна» - до Люби. Вона зустрічає його на зупинці. У чайній він розповідає, що був бухгалтером, потрапив у в'язницю випадково. Люба знає, що він злодій-рецидивіст, але сподівається на те, що Єгор знайде дорогу в нормальному житті. Вона веде знайомити його зі своїми батьками. Люба використовує «легенду» Єгора про бухгалтера, щоб не лякати батьків. Але коли Єгор залишається з ними наодинці, батько Люби (дружина називає його Микитка) починає «допитувати» Єгора. Той саркастично відповідає: мовляв, убив семеро, восьмого не вийшло. Єгор вважає, що у в'язниці може опинитися кожен (іронічно нагадує старому про роки громадянської війни, колективізації), і нічого мучити людину, якщо він вирішив почати нове життя. Єгор приміряє маску громадського діяча, комуніста, «викриває» «відсталих» старих.
NB. Йому характерна артистичність, він іронічний, часто грає якусь роль, згадує вірші, пісні, афоризми. При цьому в людях він шукає щирості.
Єгор знайомиться з Петром, братом Люби. Петро і Єгор йдуть в лазню. Петро байдужий і до минулого героя, і до нього самого: йому не полювання знайомитися, спілкуватися. Єгору не подобається відчувати себе бідним родичем, посміхатися всім і при цьому відчувати до себе недовіру. Петро не реагує на образи Єгора, і через деякий час Єгор розуміє, що у Петро немає упереджень: просто він небалакучий.
Зоя, дружина Петра, і мати Люби обговорюють з нею Єгора. Любі висловлюють несхвалення.Жінки виражають загальну думку всього села. Несподівано Любу захищає батько. Тут чути крик Петра. Єгор ненавмисно ошпарив його окропом. Зоя в жаху, батько Люби схопився за сокиру - але все обійшлося жартом. Сусіди на вулиці активно обговорюють трапилися.
NB. Шукшин іноді змінює точки зору, створюється багатоголосся.
Вечір в будинку Байкалова проходить мирно і спокійно. Люди похилого віку згадують якихось старих родичів, Люба показує фотографії, Єгор і Петро мирно жартують над подією в лазні. Вночі Єгору не спиться, він хоче поговорити з Любою, вона виганяє його під схвалення матері, але теж не може заснути.
Єгор їде до районного центру. Він чесно говорить Любі: «Може, повернуся. Може, немає ». По дорозі йому ввижається, що його дружки повертаються за ним. Він думає про Губошлепе. У райцентрі він йде на телеграф і відправляє йому гроші. У цей час подруга по роботі Варя радить Любі кинути Єгора і прийняти назад колишнього чоловіка - Кольку. Очевидно, що односельцям не подобається вчинок Люби не тому, що Єгор може виявитися ненадійним, а тому, що Люба веде себе не як всі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Переказ скорочено Калина червона (Василь Шукшин)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок