Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Життя Будди (Ашвагхоша)

Переказ скорочено Життя Будди (Ашвагхоша)

Назва:
Переказ скорочено Життя Будди (Ашвагхоша)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,26 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Короткий переказ твору Життя Будди (Ашвагхоша)
Поема в 28 піснях, від санскритського оригіналу якої збереглися лише перші тринадцять з половиною, а інші дійшли в тибетському та китайською перекладеннях
У царя Шуддходани з роду шакьев, що живе в місті Капилавасту в передгір'ї Гімалаїв, народжується син Сіддхартха. Народження його незвичайно: щоб не доставляти муки своєї матері Майї, він з'являється з її правого боку, і тіло його прикрашено щасливими знаками, за якими мудреці пророкують, що він стане рятівником світу і засновником нового закону життя і смерті. Безтурботно, в нічим не захмареному благополуччя, протікають у царському палаці дитинство і юність Сіддхартхі. У належний час він одружується з красунею Яшодхаре, від якої має улюбленого сина Рахулу. Але одного разу Сіддхартха виїжджає з палацу на колісниці і зустрічає спочатку старезного діда, потім роздутого від водянки хворого і, нарешті, мерця, якого несуть на кладовище. Видовище смерті і страждань перевертає все світосприйняття царевича. Навколишнє його краса здається йому неподобством, влада, сила, багатство представляються тліном. Він замислюється над сенсом життя, і пошук кінцевої істини існування стає його єдиною метою. Сіддхартха залишає Капилавасту і відправляється в довгий мандрування. Він зустрічається з брахманами, що викладає йому свою віру і вчення; шість років проводить у лісі з подвижниками, виснажливими себе аскезою; цар Магадхи Бимбисара пропонує йому своє царство, щоб він зміг втілити на землі ідеал справедливості, - але ні традиційні мудрування, ні умертвіння плоті , ні безмежна влада не здаються йому здатними вирішити загадку безглуздя життя. В околицях міста Гайя під деревом Бодхи Сіддхартха занурюється в глибокий роздум. Демон-спокусник Мара безуспішно намагається збентежити його плотськими спокусами, воїнство Мари жбурляє в нього каміння, списи, дротики, стріли, але Сіддхартха навіть не помічає їх, залишаючись нерухомим і безпристрасним у своєму спогляданні. І тут, під деревом Бодхи, на нього сходить просвітління: з Бодхісаттви, людини, якій судилося бути Буддою, він стає таким - Буддою, або Пробудженим, Просвітленим.
Будда направляється в Бенарес і там вимовляє свою першу проповідь, в якій вчить, що є страждання, є причина страждання - життя і є шлях до припинення страждання - відмова від бажання, позбавлення від бажань і пристрастей, звільнення від мирських уз - шлях відчуженості і духовного рівноваги. Мандруючи по містах і селах Індії, Будда знову і знову повторює це вчення, залучаючи до себе безліч учнів, об'єднуючи тисячі людей у своїй громаді. Ворог Будди Девадатта намагається його погубити: він скидає на нього з гори величезний камінь, але той розколюється і не торкається його тіла; нацьковує на нього дикого розлюченого слона, але той смиренно і віддано припадає до ніг Будди. Будда піднімається на небо і звертає у свою віру навіть богів, а потім, завершивши свою місію, встановлює межу свого життя - три місяці. Він приходить в місто Кушинагар на крайній півночі Індії, вимовляє там своє останнє повчання і, назавжди перериваючи для себе нескінченний ланцюг народжень і смертей, занурюється в нірвану - стан повного спокою, безтілесного споглядально буття. Кістки Будди, що залишилися після похоронного багаття, його учні ділять на вісім частин. Сім забирають царі, які з'явилися з далеких земель землі, а восьма у золотому глечику вічно зберігається в Кушінагарі в спорудженому на честь Будди храмі.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Переказ скорочено Життя Будди (Ашвагхоша)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок