Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Тереза Ракен (Еміль Золя)

Переказ скорочено Тереза Ракен (Еміль Золя)

Назва:
Переказ скорочено Тереза Ракен (Еміль Золя)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,19 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Тереза Ракен (Еміль Золя)
Роман починається з опису маленької галантерейної крамниці в паризькому пасажі, яку містять Тереза Ракен та її тітка років ти  пані Ракен. Живуть вони в цьому ж будинку, на верхніх поверхах.
Перш пані Ракен торгувала галантереєю у Верноні, однак потім після смерті чоловіка закрила справу і вела життя самітниці: зняла будиночок на березі Сени, де і проводила весь час з сином Каміллом та племінницею Терезою.
Камілл все дитинство був хворобливою дитиною, але мати все-таки відвоювала його від смерті. Наслідки все ж у наявності: Камілл маленького зросту, миршавий і кволий. Так і залишився невігласом.
Терезу привіз з Алжиру капітан Деган, брат пані Ракен. Вона на 2 роки молодший Камілла. Мати її, тубілки, померла, а Деган, тому що дівчинка була записана на його ім'я, віддав її своїй сестрі(г-ж Ракен) на виховання. Тереза оточена турботою, росте здоровою, але за нею доглядають так само, як за хворим Каміллом. Вона п'є з ним його ліки. Все це зробило її надто слухняною і навіть байдужою.
Незабаром Тереза і Камілл одружуються; те, що це відбудеться, вони знали ще з дитинства. Тому ніяких змін у їх життя це не приносить: після першої ночі, яку молодята проводять разом, Камілл «все так само болісно-млявий»
Після весілля він рішуче заявляє, що має намір оселитися в Парижі. Так все сімейство обгрунтовується в пасажі Пон-Неф і Г-жа Ракен знову відкриває галантерейну крамницю, в якій торгує разом з Терезою. Камілл отримує посаду в управлінні Орлеанської залізницею. Раз на тиждень, по четвергах, сімейство приймає гостей. Приходить поліцейського комісарові Мішо (давнього знайомого пані Ракен) зі своїм сином Олів'є і старий Грива, який працює разом з Каміллом.
Одного разу Камілл привів Лорана, разом з яким у дитинстві ходив до школи. Виявляється, він теж служить в управлінні Орлеанської залізниці, тобто вони з Каміллом - колеги. Батько Лорана хотів, щоб син став адвокатом, проте нероба Лоран гуляв з друзями замість занять. Пробував зайнятися живописом, але з цього нічого не вийшло. Тепер він працює, а з цього вечора він - постійний четверговий гість у Ракен.
Лоран пише портрет Камілла, а тому часто буває у нього в квартирі. Поступово Лоран і Тереза стають коханцями. У Лорана - корисливі інтереси, йому потрібні гроші Терези. Побачення коханців проходять у Ракен, прямо в їх подружній спальні. Незабаром, вони розуміють, що Камілл їм тільки заважає, і в Лорана з'являється думка вбити його.
Одного разу вони втрьох відправляються кататися в човні по річці Сені. Лоран викидає Камілла за борт. Камілл намагався чинити опір і навіть укусив Лорана за шию, але все ж Лоран домагається свого: Камілл потонув. Всі обставляється так, як ніби човен перекинувся, і Лоран, рятуючи Терезу, не встиг допомогти другу.
Спочатку пані Ракен дуже журиться через смерть сина, проте невдовзі життя входить в колишнє русло, хоча четвергові зустрічі навіть і не припинялися. Через рік Тереза і Лоран вирішують одружитися, проте цю ідею висловлюють не самі, а обставляють все так, що думка про їх заміжжя вимовляється вперше вголос гостями і пані Ракен.
Але незабаром молодята розуміють, що разом вони просто не можуть перебувати: їм усюди ввижається труп Камілла. Рубець на шиї Лорана, надісланий опірним Каміллом, не загоюється і постійно турбує нового чоловіка Терези. Навіть в ліжку молодятам здається, що між ними лежить тіло утопленика.
Лоран знову захоплюється живописом, його друг відзначає, що виходить дуже непогано, проте портрети схожі один на одного, і Лоран розуміє, що всі його малюнки (навіть малюнки тварин!) Схожі на потопельника Камілла. Відносини між Терезою і Лораном стають нестерпними ... Часто Лоран б'є свою дружину.
Г-жу Ракен розбиває параліч, поступово вона перестає рухатися і навіть говорити.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Тереза Ракен (Еміль Золя)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок