Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Напередодні (Іван Сергійович Тургенєв)

Переказ скорочено Напередодні (Іван Сергійович Тургенєв)

Назва:
Переказ скорочено Напередодні (Іван Сергійович Тургенєв)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,08 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Напередодні (Іван Сергійович Тургенєв)
В один із найспекотніших днів 1853 на березі Москви-ріки в тіні квітучої липи лежали двоє молодих людей. Двадцятитрирічний Андрій Петрович Берсенєв тільки що вийшов третім кандидатом Московського університету, і попереду на нього чекала учена кар'єра. Павло Якович Шубін був скульптором, що подавали надії. Суперечка, цілком мирний, стосувався природи і нашого місця в ній. Берсенєва вражає повнота і самодостатність природи, на тлі яких ясніше бачиться наша неповнота, що породжує тривогу, навіть смуток. Шубін ж пропонує не рефлексувати, а жити. Запасися подругою серця, і туга пройде. Нами керує жага любові, щастя - і більше нічого. «Так ніби немає нічого вищого щастя?» - Заперечує Берсенєв. Чи не егоїстичне чи, не роз'єднувати чи це слово. З'єднати може мистецтво, батьківщина, наука, свобода. І любов, звичайно, але не любов-насолоду, а любов-жертва. Однак Шубін не згоден бути номером другим. Він хоче любити для себе. Ні, наполягає його друг, поставити себе номером другим - все призначення нашого життя.
Молоді люди на цьому припинили бенкет розуму і, помовчавши, продовжили розмову вже про буденному. Берсенєв недавно бачив Інсарова. Треба познайомити його з Шубіним і сімейством Стахова. Інсаров? Це той серб чи болгарин, про який Андрій Петрович вже розповідав? Патріот? УЖ чи не він вселив йому тільки що висловлені думки? Втім, час повертатися на дачу: спізнюватися до обіду не слід. Ганна Василівна Стахова, троюрідна тітонька Шубіна, буде незадоволена, але ж Павло Васильович зобов'язаний їй самою можливістю займатися ліпленням. Вона навіть дала гроші на поїздку до Італії, та Павло (Поль, як вона кликала його) витратив їх на Малоросію. Взагалі сімейство презанімательное. І як у подібних батьків могла з'явитися така непересічна дочка, як Олена? Спробуй-но розгадати цю загадку природи.
Глава сімейства, Микола Артемович Стахов, син відставного капітана, замолоду мріяв про вигідну одруження. У двадцять п'ять він здійснив мрію - одружився на Ганні Василівні Шубіної, але скоро засумував, зійшовся з вдовою Августином Хрістіановной і нудьгував вже в її суспільстві. «Видивляються один на одного, так по-дурному ...» - розповідає Шубін. Втім, іноді Микола Артемович затіває з нею суперечки: чи можна людині об'їздити всю земну кулю, чи не знати, що відбувається на дні морському, або передбачити погоду? І завжди укладав, що не можна.
Ганна Василівна терпить невірність чоловіка, і все ж боляче їй, що він обманом подарував німкені пару сірих коней з її, Ганни Василівни, заводу.
Шубін живе в цьому сімействі вже років п'ять, з моменту смерті матері, розумною, доброю француженки (батько помер декількома роками раніше). Він цілком присвятив себе своєму покликанню, але працює хоча і старанно, проте уривками, чути не хоче про академію і професорів. У Москві його знають як перспективного, але він у свої двадцять шість років залишається в тій же якості. Йому дуже подобається донька Стаховим Олена Миколаївна, але він не втрачає нагоди пріволокнуться і за пухкенькою сімнадцятирічної Зоєю, взятої в будинок компаньйонкою для Олени, якій з нею нема про що говорити. Павло заглазно називає її солодкуватою німкеню. НА ЖАЛЬ, Олена ніяк не розуміє «всією природності подібних протиріч» артиста. Відсутність характеру в людині завжди обурювало її, дурість сердила, брехня вона не прощала. Варто було комусь втратити її повагу, і той переставав існувати для неї.
Олена Миколаївна натура непересічна. Їй щойно виповнилося двадцять років, вона приваблива: високого зросту, з великими сірими очима і темно-русою косою. У всьому її вигляді є, однак, щось поривчастий, нервовий, що подобається не кожному.
Ніщо ніколи не могло задовольнити її: вона жадала діяльного добра. З дитинства турбували і займали її жебраки, голодні, хворі люди і тварини. Коли їй було років десять, злиденна дівчинка Катя стала предметом її турбот і навіть поклоніння. Батьки дуже не схвалювали це її захоплення. Правда, дівчинка скоро померла. Однак слід від цієї зустрічі в душі Олени залишився назавжди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Напередодні (Іван Сергійович Тургенєв)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок