Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Генерал диявола (Карл Цукмайер)

Переказ скорочено Генерал диявола (Карл Цукмайер)

Назва:
Переказ скорочено Генерал диявола (Карл Цукмайер)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,12 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Генерал диявола (Карл Цукмайер)
Генерал авіації Харрас приймає гостей у ресторані Отто. Це єдиний ресторан у Берліні, в якому за спеціальним дозволом Герінга можна проводити приватні банкети у воєнний час. Відповідним чином в одному із залів вмонтовано новітнє підслуховуючий пристрій для гестапо.
Генерал прибуває до ресторану з імперської канцелярії з офіційного прийому, що іменується їм «пивними посиденьками фюрера». Зате у Отто є французьке шампанське, закуска з Норвегії, дичина з Польщі, сир з Голландії та інші «плоди перемоги» з окупованих країн. Ікри з Москви, природно, немає.
Харрас став легендарним льотчиком ще в першій світовій війні, але йому не можна дати більше сорока п'яти років, його відкрите молоде обличчя привабливо. У числі його гостей культурлейтер Шмідт-Лаузіц, великий авіапромишленнік фон Морунген, а також друзі та близькі люди. Генерал відзначає п'ятидесятих перемогу у повітряному бою свого друга і учня, полковника Айлерса, Це скромний офіцер, збентежений загальною увагою, він поспішає підняти келих за здоров'я генерала. Один лише культурлейтер невпопад осушує келих під «Хайль Гітлер». Айлерс отримав коротку відпустку, і його дружина Анна, дочка фон Морунген, мріє скоріше відвезти його додому.
Друга дочка Морунген, Манірхен, самовпевнена і розв'язна особа, запевняє, що не прагне до шлюбу. Для цього потрібно отримати купу паперів - про бездоганну арійської родоводу, статевої потенції і т. п. Користуючись лексиконом Союз німецьких дівчат, вона авторитетно міркує про проблеми раси та статі, фліртує.
Приходять четверо льотчиків з ескадрильї Айлерса, нагороджені Великим залізним хрестом. Вони прибули з Східного фронту, де бомбили Ленінград. Льотчики визнають, що росіяни ще «поставлять перцю», але в кінцевій перемозі Німеччини не сумніваються.
З'являються три актриси, з однією з яких, Олівією Гайс, Харрас підтримує багаторічне знайомство. Вона приводить з собою племінницю Дідді, юну і красиву. Олівія знайомить Харраса з Дідді », для якої він свого роду« ідеальний зразок »-« пам'ятник старовини », як уточнює генерал, любующійся дівчиною.
Між тим ад'ютант повідомляє генералу секретні дані про «неприємності» німецької армії під Москвою. Генерал вважає війну з Росією помилкою Гітлера, він марно через Герінга намагався зупинити похід на Схід.
Такі небезпечні розмови ведуться за відсутності культурлейтера, якого генерал називає секретним співробітником гестапо, а те, куди Шмідт-Лаузіц направляє культуру, - «вигрібною ямою». Наодинці з Морунгеном Харрас говорить про аварії, що відбуваються з літаками, тільки що сходять з конвеєра. Генерал відвертий з промисловцем, вважаючи його своїм другом. Він сумнівається в наявності на авіазаводах підпільних організацій, здатних на такі зухвалі диверсії.Генерал допускає навіть, що диверсії можуть бути справою рук гестапо, який готує йому пастку - Харрас особисто відповідає за контроль над авіатехнікою.
Харрас вважає, що його, занадто гострого на язик і відвертого в симпатіях і антипатіях, гестапо поки не чіпатиме, він потрібен як професіонал. Сенсом його життя завжди було льотну справу. Війна - стихія генерала, але вбивати він не любить. Він зізнається Морунгену, що йому, можливо, було б легше на душі, коли б він бомбив імперську канцелярію, а не Кремль або Букінгемський палац. Загалом йому жилося чудово: «дівчаток - досхочу», «вина - хоч залийся», «польотів - скільки завгодно». Морунгену здається, що Харрас як ніби підводить підсумки.
Генерал помічає, що молодий льотчик Хартман мовчазний і похмурий, йому вдається викликати його на відвертість: наречена Хартмана Манірхен повідомила, що розриває свою заручини з ним через те, що він не може отримати довідку про чистоту раси. Льотчик тепер чекає смерті на полі бою. Після довгого і задушевної розмови з ним Харрас сподівається, що йому вдалося переконати льотчика в цінності власного життя.
Олівія просить генерала допомогти в порятунку професора Бергмана, єврея, хірурга з чарівними руками, який тільки що тимчасово звільнений з концтабору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Генерал диявола (Карл Цукмайер)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок