Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Чапаєв (Дмитро Фурманов)

Переказ скорочено Чапаєв (Дмитро Фурманов)

Назва:
Переказ скорочено Чапаєв (Дмитро Фурманов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,52 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Чапаєв (Дмитро Фурманов)
У морозну січневу опівночі дев'ятнадцятого року з вокзалу Іваново-Вознесенська відправляється на колчаківському фронт зібраний Фрунзе робочий загін. З усіх фабрик і заводів приходять робочі проводити товаришів.Перед багатолюдній натовпом виступають з короткими промовами оратори.Від імені загону прощається з ткачами Федір Кличков. Він з колишніх студентів, «в революції швидко намацав у собі доброго організатора». Робочі близько знають його і вважають своїм.
До Самари поїзд їде не менше двох тижнів. У Реввійськраді Кличков отримує призначену для нього командувачем 4-ю армією записку, в якій Фрунзе наказує комісарам слідувати негайно до нього в Уральськ, випереджаючи загін, який з-за розрухи на залізниці пересувається повільно. На перекладних, на санях, політпрацівники відправляються в дорогу. Нарешті вони зустрічаються в Уральську з Фрунзе. Ще в дорозі Кличков слухає розповіді візників про Чапаєва як про народного героя. В Уральську Федір Кличков, після тимчасової роботи в комітеті партії, отримує нове призначення - комісаром у військову групу, начальником якої є Чапаєв. Безперервні бої, які веде Червона Армія, не дають можливості налагодити організаційну і політичну роботу. Структура військових частин часто настільки заплутана, що незрозуміло, наскільки простягається владу того чи іншого командира, Кличков придивляється до воєнспецами, який перейшов на бік червоноармійців, гублячись іноді в здогадах - чесно чи ці люди служать нової влади? Федір очікує приїзду Чапаєва: цей приїзд повинен у певній мірі роз'яснити неясність ситуації.
Кличков веде щоденник, в якому описує свої враження від першої зустрічі з Чапаєвим. Той вразив його своїм звичайним видом людини середнього росту, мабуть, невеликий фізичної сили, але який володіє здатністю привертати до себе увагу оточуючих. У Чапаєва відчувається внутрішня сила, яка об'єднує навколо нього людей. На першій нараді командирів він вислуховує всі думки і робить своє, несподіване і точне, висновок. Кличков розуміє, як багато в Чапаєва стихійного, нестримного, і бачить свою роль у тому, щоб в подальшому надавати на істинно народного командира ідейний вплив.
У першому своєму бою за станицю Сломіхінскую Кличков бачить, як Чапаєв носиться на коні по всьому переднього краю, віддаючи необхідні накази, підбадьорюючи бійців, встигаючи в найжаркіші точки в найпотрібніший момент. Комісар захоплюється командиром, тим більше що сам через свою недосвідченість відстає від увірвалися в станицю червоноармійців. У Сломіхінской починаються грабежі, які Чапаєв припиняє одним своїм виступом перед червоноармійцями: «Я наказую вам більше ніколи не грабувати. Грабують тільки негідники. Зрозуміли?! "І його беззаперечно слухаються - втім, повертаючи награбоване тільки бідним. Те, що взяли у багатих, ділять для продажу, щоб були гроші на платню.
Фрунзе по прямому проводу викликає Чапаєва і Кличкова до себе в Самару.Там він призначає Чапаєва начальником дивізії, попередньо наказавши Кличкову охолоджувати партизанський запал свого командира. Федір пояснює Фрунзе, що саме в цьому напрямку і веде свою роботу.
Чапаєв розповідає Кличкову свою біографію. Він каже, що народився у дочки казанського губернатора від артиста-цигана, в чому Кличков кілька сумнівається, приписуючи цей факт надмірної фантазії народного героя. В іншому біографія досить звичайна: Чапаєв в дитинстві пас худобу, працював теслею, торгував у лавці в купця, де і зненавидів купців-ошуканців, ходив по Волзі з шарманками. Коли почалася війна, пішов служити в армію. Через зраду дружини кинув її, забравши дітей, які живуть зараз в однієї вдови. Все життя він хотів вчитися, намагався по можливості більше читати - і болісно відчуває брак освіти, кажучи про себе: «Як є темна людина!»
Дивізія Чапаєва воює проти Колчака. Перемоги чергуються з тимчасовими невдачами, після яких Кличков настійно радить Чапаєву вчитися стратегії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Чапаєв (Дмитро Фурманов)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок