Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Останні листи Якопо Ортіса (Уго Фосколо)

Переказ скорочено Останні листи Якопо Ортіса (Уго Фосколо)

Назва:
Переказ скорочено Останні листи Якопо Ортіса (Уго Фосколо)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,07 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Останні листи Якопо Ортіса (Уго Фосколо)
Дія починається в жовтні 1789 р., завершується в березні 1799 р. і розгортається в основному на півночі Італії, в околицях Венеції. Розповідь є листи головного героя, Якопо Ортіса, своєму другові Лоренцо, а також спогади Лоренцо про Якопо.
У жовтні 1797 р. був підписаний договір між наполеонівською Францією та Австрією, за яким Бонапарт поступався австрійцям Венецію, а отримував Бельгію і Іонічні острови. Цей договір перекреслив надії венеціанців на визволення їхньої батьківщини від австрійського панування, надії, що зв'язували спочатку з імператором Франції, воплощавшим в очах італійців Велику французьку революцію. Багато молодих венеціанці, які боролися за свободу, виявилися внесеними австрійськими властями в проскрипційних списків і приречені на вигнання. Змушений був покинути рідне місто і Якопо Ортіс, який залишив у Венеції мати і виїхав в скромне сімейне маєток в Евганейскіх горах. У листах одному, Лоренцо Альдерані, він оплакує трагічну долю своєї батьківщини і молодого покоління італійців, для яких у рідній країні немає майбутнього.
Самота юнаки поділяв лише його вірний слуга Мікеле. Але незабаром самотність Якопо було порушено візитом сусіда, синьйора Т., який проживав у своєму маєтку разом з дочками - білявою красунею Терезою і чотирирічної крихтою Ізабеллою. Змучений душею Якопо знайшов розраду в бесідах з розумним, освіченим сусідом, в іграх з малятком, в ніжній дружбі з Терезою. Дуже скоро молодий чоловік зрозумів, що беззавітно любить Терезу. Познайомився Якопо і з другом сім'ї, Одоардо, серйозним, позитивним, начитаним, але абсолютно чужим тонких душевних переживань і не розділяє піднесені політичні ідеали Якопо. Під час прогулянки в арку, до будинку Петрарки, схвильована Тереза несподівано довірила Якопо свою таємницю - батько видає її заміж за Одоардо. Дівчина не любить його, але вони розорені, з-за своїх політичних поглядів батько скомпрометований в очах влади; шлюб із заможним, розумним, благонадійним людиною, на думку батька, забезпечить майбутнє дочки і зміцнить становище сім'ї Т. Мати Терези, яка співчувала дочка і що посміли заперечити чоловікові, була змушена після жорстокої сварки виїхати до Падуї.
Сповідь Терези вразила Якопо, змусила його жорстоко страждати і позбавила того примарного спокою, який він знайшов далеко від Венеції. Він піддався на умовляння своєї матері і поїхав у Падую, де мав намір продовжити свою освіту в університеті. Але університетська наука здалася йому сухий і марною; він розчарувався в книгах і велів Лоренцо продати свою величезну бібліотеку, що залишилася у Венеції. Світське суспільство Падуї відкинуло Якопо: він висміював порожню балаканину салонів, відкрито називав негідників негідниками і не піддавався чарам холодних красунь.
У січні Ортіс повернувся в Евганейскіе гори. Одоардо поїхав у справах, і Якопо продовжував відвідувати сімейство Т. Лише бачачи Терезу, він відчував, що життя поки не покинула його. Він шукав зустрічей з нею і одночасно боявся їх. Якось, читаючи Стерна, Якопо був вражений подібністю історії, розказаної в романі, з долею юної Лауретти, яку коли-то знали обидва друзі, - після смерті коханого вона втратила розум. Поєднавши переведення частини роману з істинною історією Лауретти, Якопо хотів дати прочитати це Терезі, щоб вона зрозуміла, як важка нерозділена любов, але не наважився бентежити душу дівчини. А незабаром Лоренцо повідомив одному, що Лауретта померла у стражданнях. Лауретта стала для Якопо символом істинної любові.
Але юнакові довелося побачити й інше - у синьйора Т. він зустрів дівчину, яку колись любив один його нині покійний друг. Її видали заміж за розрахунком за добромисного аристократа. Тепер вона вразила Якопо своєї порожньою балаканиною про капелюшках і відвертим безсердечністю.
Одного разу на прогулянці Якопо не витримав і поцілував Терезу. Вражена дівчина втекла, а молодий чоловік відчув себе на вершині блаженства. Однак наближалося неминуче повернення Одоардо, а від Терези Якопо почув фатальні слова: «Я ніколи не буду вашою».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Останні листи Якопо Ортіса (Уго Фосколо)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок