Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Сон – життя (Франц Грільпарцера)

Переказ скорочено Сон – життя (Франц Грільпарцера)

Назва:
Переказ скорочено Сон – життя (Франц Грільпарцера)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,55 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Сон – життя (Франц Грільпарцера)
У давні часи в Персії, в мальовничій гірській місцевості, серед скель і дерев живе сім'я багатого селянина Масуда. Кожен літній вечір Мірза, дочка Масуда, зі страхом і тривогою чекає повернення з полювання Рустан. Це племінник Масуда, який і ночами шукає серед гірських вершин те, «чого знайти не може», гірко зітхає дівчина. Вона спостерігає, як мирно повертаються додому, до своїх родин, інші мисливці, їхні сусіди. Батько і дочка хочуть зрозуміти свого «Шалого» Рустан, не знає спокою, що мріє про битви і подвиги, влади та слави. Він розлюбив роботу в полі і по будинку, його тягнуть небезпеки полювання. Мірза думає, що на Рустан, такого спокійного і стриманого перш, впливає з'явився в їх будинку негр-невільник Занга, на думці у якого лише битви і перемоги.
До Масуда дійшли чутки про те, що Рустан сильно посварився на полюванні з Осміном, сином самаркандського еміра. Масуд розуміє, що племінник приховує це від нього, щоб не чути докорів. Рустан і справді ховається від дядька, не бажаючи своїми зізнаннями завдавати йому страждань. Він готовий сам відповідати за свої вчинки. Зараз для Рустан головне - помститися зухвалому Осміну, довести свою силу. Занга, як очевидець, описує сварку, яка могла закінчитися кровопролиттям, якщо б учасників не розняли. Мисливці зібралися на галявині відпочити і поговорити. Розпещений син еміра хвалився своїми перемогами в любові. Він розповів, що правитель Самарканда, якому все важче оборонятися від ворогів, обіцяє віддати трон і свою дочку в нагороду тому, хто здолає ворожі полчища. Рустан вже готовий був кинутися в дорогу. Але від знатного Осміна він отримав глузливий рада: повернутися до хижі, не забувати про своє наділі - сохи і плузі.
Занга грає на честолюбстві Рустан, підбиває до рішучих дій. Рустан теж так вважає, адже його предки були військові, і теперішнє життя здається йому жалюгідною і нецікавою. Відтепер його девіз - сильний знайшов спільної мови зі слабким. Він не сумнівається, що успіх прийде в процесі дерзання і «що захопиш, то - твоє».
Масуд по-доброму намагається напоумити племінника, втримати в сім'ї, поруч з чутливою і ніжною Мірзою. Але Рустаном володіє тепер інша пристрасть і, не знаходячи виходу, вона може знищити його життя. Пожежа боротьби палає в його грудях. Він заявляє, що вранці йде з дому. Не зупиняє Рустан навіть останній довід дядька: він улюблений Мірзою. Рустан теж любить Мірзу, а значить, він повернеться до неї з перемогою.
Радіючи прийдешньому дню, який подарує йому нове життя, Рустан лягає спати. Йому чутні тихі звуки арфи і пісня, яку співає старий дервіш. У пісні славляться справжні людські цінності: правдива думка, доброта та любов. Земного ж блага - це омана, суєта. «Життя є сон». Рустан засинає, і уві сні йому бачиться відливають золотом величезна змія ... Все подальше відбувається вже в снах Рустан. Далеко від дому і рідних він насолоджується свободою, коли немає «ні вдома, ні наказу, ні турботи, ні заборони», коли він вперше відчуває себе людиною. Але Рустан не забуває і про справу, йому потрібно поспішати в Самарканд, щоб добути владу і славу. Занга поруч і під виттям його підтримує. По дорозі подорожні зустрічають багато одягненої людини, що рятується від змії. Він виявляється царем Самарканда. Рустан намагається вбити змію своїм списом, але не потрапляє в неї. Змія вражена іншим списом, пущеним з високої скелі незнайомцем у коричневому плащі. Сміючись над незграбністю Рустан, незнайомець зникає. У цей час цар, який втратив на час свідомість, приходить до тями. Він вважає своїм рятівником Рустан, що підтверджує Занга, утримуючи свого збентеженого пана від пояснень. У свідомості царя смутно миготить інший образ стрілка - людини на скелі в коричневому плащі. Тут з'являється свита царя і його дочка Гюльнара, вдячна «герою» і підкорена їм, таким скромним, але сильним. Цар дарує Рустану свій кинджал, прикрашений дорогоцінним камінням, як перша винагорода. І вже звучить натяк на головну нагороду, викликаючи радісне збентеження у обох молодих людей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Сон – життя (Франц Грільпарцера)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок