Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Подорож з Петербургу до Москви (Олександр Радищев)

Переказ скорочено Подорож з Петербургу до Москви (Олександр Радищев)

Назва:
Переказ скорочено Подорож з Петербургу до Москви (Олександр Радищев)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,23 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Подорож з Петербургу до Москви (Олександр Радищев)
Відкривається розповідь листом другу Олексію Михайловичу Кутузову, в якому Радищев пояснює свої почуття, які змусили написати цю книгу. Це свого роду благословення на працю.
Виїзд
Попрощавшись з друзями, автор-оповідач їде, страждаючи від розлуки. Йому сниться, що він один, але, на щастя, трапилася вибоїна, він прокинувся, і тут під'їхали до станції.
Софія
Взявши подорожню, наш мандрівник відправляється до комісара за кіньми, але коней не дають, кажуть, що немає, хоча в стайні стоїть до двадцяти шкап.Двадцять копійок здобули дію «на ямщиків». За спиною комісара вони запрягли трійку, і мандрівник відправився далі. Візник тягне тужливу пісню, а мандрівник розмірковує над характером російської людини. Якщо російська хоче розігнати тугу, то йде в шинок; що не по ньому, лізе в бійку. Мандрівник запитує у Бога, чому він відвернувся від людей?
Тосно
Міркування про огидною дорозі, яку неможливо подолати навіть у літні дощі. У станційної хаті мандрівник зустрічає невдахи-літератора - дворянчиками, який хоче йому всучити свій літературний працю «про втрату привілеїв дворянами». Мандрівник дає йому мідні гроші, а «праця» пропонує віддати рознощиками на вагу, щоб ті використовували папір для «обгортки», тому щодля іншого вона не придатна.
Любані
Мандрівник бачить оре в свято селянина і цікавиться, чи не розкольник чи той? Селянин православний, а змушений працювати в неділю, тому що шість днів на тиждень ходить на панщину. Селянин розповідає, що у нього троє синів, та три дочки, старшому тільки десятий рочок. Щоб родина не голодувала, йому доводиться працювати і вночі. На себе він працює ретельно, а на пана - сяк-так. У сім'ї він один працівник, а у пана їх багато. Селянин заздрить оброчних і державним селянам, їм легше жити, потім перепрягает коней, щоб вони могли відпочити, а сам працює без відпочинку. Мандрівник подумки кляне всіх поміщиків-експлуататорів і себе за те, що кривдив свого Петрушку, коли той був п'яний.
Чудово
Мандрівник зустрічається з приятелем по університету Челіщева, який розповів про свою пригоду в бурхливій Балтиці, де мало не загинув, тому що чиновник відмовився надіслати допомогу, сказавши: «Не моя то посаду».Тепер Челіщев залишає місто - «сонмище левів», щоб не бачити цих лиходіїв.
Спаська Полесть
Мандрівник потрапив під дощ і попросився до хати обсохнути. Там він чує розповідь чоловіка про чиновника, люблячому «устерси» (устриці). За виконання його примхи - доставку устриць - він дає чини, нагороджує з державної скарбниці. Дощ скінчився. Мандрівник продовжив шлях з напросишся попутником. Попутник розповідає свою історію, як був він купцем, довірившись нечесним людям, потрапив під суд, дружина померла при пологах, що почалися через переживання на місяць раніше. Друг допоміг цьому нещасному бігти. Мандрівник хоче допомогти втікачеві, уві сні він представляє себе всесильним правителем, яким всі захоплюються. Цей сон являє йому мандрівниця Прямовзору, вона знімає з його очей більма, що заважають бачити правду. Автор заявляє, що цар мав славу в народі «обманщиком, ханжею, пагубним комедіантом». Радищев показує невідповідність між словами та справами Катерини; показною блиск, пишний, декоративний фасад імперії приховує за собою жахливі картини гноблення.Прямовзора звертається до царя зі словами презирства і гніву: «Веда, що ти ... найперший розбійник, найперший зрадник общія тиші, ворог насильники, що спрямовує злість свою на нутро слабкого». Радищев показує, що хороших царів немає, вони виливають свої милості лише на негідних.
Підбереззя
Мандрівник зустрічається з хлопцем, що йде до Петербурга до дядька вчитися. Тут даються міркування юнаки про згубний для країни відсутності системи освіти. Він сподівається, що нащадки будуть щасливішими в цьому плані, тому що зможуть вчитися.
Новгород
Мандрівник милується містом, згадуючи про його героїчне минуле і про те, як Іван Грозний намірився знищити Новгородську республіку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Подорож з Петербургу до Москви (Олександр Радищев)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок