Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Доктор Фаустус (Томас Манн)

Переказ скорочено Доктор Фаустус (Томас Манн)

Назва:
Переказ скорочено Доктор Фаустус (Томас Манн)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,05 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Доктор Фаустус (Томас Манн)
Розповідь ведеться від імені доктора філософії Серенуса Цейтблома.Народившись в 1883 р., він закінчує гімназію містечка Кайзерсашерна, потім університет, стає викладачем класичних мов і обзаводиться сім'єю.
Адріан Леверкюн на два роки молодше. Раннє дитинство він проводить у батьківському маєтку, недалеко від Кайзерсашерна. Весь уклад життя сім'ї, в якій ще двоє дітей, втілює добропорядність і міцну відданість традиції.
У Адріані рано виявляються здібності до наук, і його віддають до гімназії. У місті він живе в будинку дядечка, який тримає магазин музичних інструментів. Незважаючи на блискучі успіхи в навчанні, хлопчик відрізняється трохи зарозумілим і скритним вдачею і не по роках любить самотність.
У чотирнадцятирічному віці Адріан вперше виявляє інтерес до музики і за порадою дядька починає брати уроки у музиканта Венделя Кречмару. Той, незважаючи на сильне заїкання, читає захоплюючі публічні лекції з теорії та історії музики і прищеплює молодим людям тонкий музичний смак.
Після закінчення гімназії Адріан Леверкюн вивчає богослов'я в університеті міста Галле, куди перебирається і Цейтблом. Серед професорів виявляється чимало цікавих людей: так, викладач психології релігії Шлепфус викладає своїм учням теорію про реальний присутності магії і демонізму в людському житті. Спостерігаючи Адріана в суспільстві однолітків, Цейтблом все більше переконується в непересічність його натури.
Леверкюн продовжує підтримувати зв'язок з Кречмару і, коли того запрошують до консерваторії у Лейпцигу, переїжджає теж. Він розчаровується в богослов'ї і тепер вивчає філософію, але сам усе більше тяжіє до музики. Однак Кречмар вважає, що атмосфера такого навчального закладу, як консерваторія, для його таланту може виявитися згубним. У день приїзду до Лейпціга Адріана замість харчевні приводять у публічний будинок. До чужого розпусти юнакові підходить дівчина з мигдалеподібними очима і намагається погладити по щоці, він кидається геть. З тих пір її образ не залишає його, проте проходить рік, перш ніж юнак вирішується її знайти.Йому доводиться їхати за нею в Братиславу, але, коли Адріан нарешті знаходить дівчину, та попереджає його, що хвора на сифіліс, тим не менш він наполягає на близькості. Повернувшись до Лейпцига, Адріан відновлює заняття, але незабаром виявляється змушений звернутися до лікаря. Не довівши лікування до кінця, лікар раптово помирає. Спроба знайти іншого лікаря також закінчується безуспішно: лікаря заарештовують. Більше юнак вирішує не лікуватися.
Він захоплено пише. Найзнаменнішим його творінням того періоду стає цикл пісень на вірші поета-романтика Брентано. У Лейпцигу Леверкюн зводить знайомство з поетом і перекладачем Шільдкнапом, якого вмовляє скласти оперне лібрето за п'єсою Шекспіра «Марні зусилля кохання».
У 1910 р. Кречмар отримує посаду головного диригента Любекського театру, а Леверкюн переїжджає в Мюнхен, де знімає кімнату у вдови сенатора на прізвище пологовому будинку і двох її дорослих доньок - Інес і Кларісси. У будинку регулярно влаштовуються звані вечори, і серед нових знайомих Леверкюна багато артистичної публіки, зокрема талановитий молодий скрипаль Рудольф Швердтфегер. Він наполегливо шукає дружби Адріана і навіть просить написати для нього скрипковий концерт. Незабаром до Мюнхена переїжджає і Шільдкнап.
Ніде не знаходячи собі спокою, Леверкюн їде до Італії удвох з Шільдкнапом.Спекотне літо вони коротають в гірському селищі Палестрина. Там його відвідують дружини Цейтблом. Адріан багато працює над оперою, і Цейтблом знаходить його музику надзвичайно дивною і новаторською.
Тут з Леверкюна відбувається епізод, детальний опис якого багато пізніше виявляє в його нотної зошити Серенус Цейтблом. Йому є сам диявол і оголошує про свою причетність до таємної хвороби Адріана і невпинному увазі до його долі. Сатана прочит Леверкюна видатну роль в культурі нації, роль провісника нової ери, названої ним «ерою новітнього варварства».

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Переказ скорочено Доктор Фаустус (Томас Манн)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок