Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Іркутська історія (О%D

Переказ скорочено Іркутська історія (О%D

Назва:
Переказ скорочено Іркутська історія (О%D
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,46 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Іркутська історія (Олексій Арбузов)
На одній з будівництв Іркутська в продовольчому магазині працюють дві дівчини - Валя і Лариса. Валя - касирка, їй двадцять п'ять років. Це весела дівчина, мало замислюються про свою поведінку і спосіб життя, за що й заслужила прізвисько Валько-дешевка. Її друг Віктор Бойцов, ровесник Галі, знайомить її з Сергієм Серьогіним. Серьогін - майстер-машиніст на крокуючі екскаватори. Віктор - його перший помічник, електрик.
Віктор обіцяє Вале піти в кіно, а потім - на танці, але оскільки начальник, Степан Єгорович Сердюк, дає йому завдання, що стосується лагодження екскаватора, Віктор просить Сергія піти з Валею замість нього. Після кіно Валя та Сергій сидять на лавці в парку і розмовляють. Валя розповідає, що хоче бути схожою на Кармен, - раз про неї написали таку чудову оперу, значить, вона не може бути негативним героєм. Сергій розповідає Вале про те, що вже був одружений. На Валін питання про причину розлучення відповідає, що, мабуть, «в допомоги один одного не потребували. Не справжня, значить, була любов ». Валя каже, що їй би дуже хотілося, щоб існувала справжня любов, тому що однією - страшно.
Поки вони розмовляють, до лавки підходять два хлопці і починають ображати Валю. Сергій б'є одного з них по обличчю. Валя просить у Сергія прощення і тікає. Дія переноситься на берег Ангари. Лариса і Валя п'ють пиво і розмовляють. Валя розповідає подрузі, що їй прийшов лист від невідомого.Там було написано, що людина живе не даремно і не даремно. Від його справи має всі навколо ставати краще. Щастя не можна випробовувати в поодинці.Приходить Віктор. Лариса лишає їх самих. Валя каже йому, що зібралася заміж іти - хоч би й за нього. Той у відповідь каже, що це було б смішно, їм і так добре.
Кімната дівчат у гуртожитку. День народження Валі. Вона запрошує Віктора і Сергія. Сергію, проте, вона не говорить про те, з якого приводу у неї збираються гості. Віктор втішений тим, що буде Сергій. Йому «не посміхалося» проводити вечір у товаристві двох дівчат. Сергій радить Віктору одружитися з Вале. Той відповідає, що йому не хочеться себе пов'язувати.
За столом Валя читає вголос листи від невідомого, в тому числі і те, де невідомий просить її вийти за нього заміж. Валя ж каже, що краще вийде за Віктора, але він від неї відступається. Тоді Сергій зізнається, що листи писав він і що він ніколи не сказав би про це, не відступити Віктор від Валі. Валя виганяє Віктора. Той обіцяє це запам'ятати.
Віктор починає пити, прогулювати роботу. Він просить Сергія залишити Валю, але Сергій її любить і Віктору відмовляє.
На весіллі у Валі і Сергія Лариса знайомиться з Сердюковим. Віктор на пам'ять про себе дарує Вале колечко і тікає.
Проходить час. У Валі і Сергія народилися близнюки - Федір і Оленка. Сергій радить Вале йти вчитися, а потім працювати. Він вважає, що людині для щастя потрібно, щоб справа його було хоч трішки краще, ніж він сам.
Тридцяте липня. Дуже спекотний день. Сергій бере рушник і йде на Ангару зануритися. По дорозі до річки він зустрічає хлопчика і дівчинку, які приєднуються до нього: діти йдуть ловити рибу.
Тим часом до Валі приходить Віктор. Він до цих пір не може забути її і дуже страждає. Валя ж любить Сергія. Несподівано приходить їх один Родик і розповідає про те, що Сергій потонув. Хлопчик і дівчинка, які ловили рибу, перекинулися на плоті. Сергій врятував їх ціною свого життя.
Після загибелі Сергія вся його бригада вирішує працювати за нього, а гроші віддавати Валентині. Проти один Віктор. Він вважає, що це має Валю принизити. Валя, однак, приймає гроші. Тоді Віктор звинувачує її в утриманства. Він любить Валю і хоче, щоб вона зберегла людську гідність. Він говорить їй те ж, що колись сказав Сергій: що вона повинна йти вчитися і працювати. Кличе її до них за зміну.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Іркутська історія (О%D

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок