Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Дон Карлос, інфант іспанський (Фрідріх Шиллер)

Переказ скорочено Дон Карлос, інфант іспанський (Фрідріх Шиллер)

Назва:
Переказ скорочено Дон Карлос, інфант іспанський (Фрідріх Шиллер)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,00 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Дон Карлос, інфант іспанський (Фрідріх Шиллер)
Дія відбувається в Іспанії в 1568 р., на тринадцятому році царювання короля Філіпа II. Основу сюжету становить історія взаємин Філіпа II, його сина дона Карлоса, спадкоємця іспанського престолу, і дружини - королеви Єлизавети.
У Аранжусе, резиденції іспанського короля поблизу Мадрида, знаходиться весь іспанський двір. Тут і син короля - дон Карлос. Король холодний до нього, він зайнятий державними справами і своєю молодою дружиною, яка раніше була нареченою дона Карлоса. До сина же Філіп II приставив своїх слуг, щоб вони шпигували за ним.
У Аранжус приїжджає з Фландрії маркіз Поза, друг дитинства принца, з яким у нього пов'язані зворушливі спогади. Інфант відкривається йому у злочинній любові до своєї мачухи, і маркіз влаштовує дону Карлосу побачення з Єлизаветою наодинці. У відповідь на палкі любовні зізнання принца вона просить його направити свою любов на нещасне іспанське королівство і передає йому кілька листів зі «сльозами Нідерландів».
Прочитавши ці листи, дон Карлос вирішує просити батька призначити його намісником у Нідерланди, замість передбачуваного на цю посаду жорстокого герцога Альби. Цей намір схвалює і маркіз Поза.
Двір короля переїжджає в королівський палац у Мадриді. Насилу дон Карлос домагається аудієнції у Філіпа. Він просить надіслати його у Фландрію, де він обіцяє придушити бунт в Брабанті. Король відмовляє, він вважає, що місце принца при дворі, у Фландрію ж відправиться герцог Альба.
Дон Карлос розчарований, в цей час паж королеви передає йому таємно любовну записку з проханням прийти на побачення на половину Єлизавети. Принц впевнений, що записка від королеви, він приходить у вказане місце і зустрічає там фрейліну Єлизавети, принцесу Еболі. Інфант в подиві. Еболі освідчується в любові, вона шукає в нього захисту від зазіхань на власну невинність і на доказ дає принцу лист. Дон Карлос з працею починає розуміти свою трагічну помилку, принцеса ж, бачачи байдужість до неї, здогадується, що знаки уваги інфанта, які вона брала на свій рахунок, насправді ставилися до королеви. Еболі жене принца, але перед цим просить повернути їй ключ, який передав дону Карлосу паж, і любовний лист до неї короля, яке вона тільки що сама дала принцу. Дон Карлос вражений звісткою про ставлення Філіпа до принцеси Еболі, він іде, але лист забирає із собою.
Тим часом при дворі короля у принца є вороги, яким не подобається неврівноважений характер спадкоємця престолу. Духівник короля Домінго і герцог Альба вважають, що такий монарх буде дуже незручний на іспанському троні. Єдиний засіб прибрати дона Карлоса - це змусити повірити короля в любов королеви до сина, в цій справі, як повідомляє Домінго, у них є союзник - принцеса Еболі, в яку закоханий Філіп.
Дізнавшись про відмову короля послати до Фландрії принца, Поза засмучується. Дон Карлос показує другу листа короля до принцеси Еболі. Маркіз застерігає інфанта від інтриг ображеної принцеси, але в той же час соромить його за бажання скористатися викраденим листом. Поза розриває його і у відповідь на страждання нещасного інфанта обіцяє знову влаштувати його побачення з королевою.
Від герцога Альби, Домінго і принцеси Еболі Філіп II дізнається про «зраду» Єлизавети, він втрачає спокій і сон, йому скрізь ввижаються змови. У пошуках чесної людини, який допоміг би йому встановити істину, погляд короля зупиняється на маркізі Поза.
Розмова Пилипа з маркізом найбільше нагадує розмову сліпого з глухим. Поза вважає своїм обов'язком насамперед замовити слово за свою хвору на Фландрію, де душать свободу людей. Старий же монарх дбає лише про особисте благополуччя. Філіп просить маркіза «увійти в довіру до сина», «випробувати і серце королеви» і довести свою відданість престолу. йдучи, благородний гранд все ж таки сподівається, що йому вдасться домогтися свободи для своєї батьківщини.
В якості посланника Філіпа Поза отримує побачення наодинці з королевою. Він просить Єлизавету умовити дона Карлоса відправитися в Нідерланди без благословення короля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Дон Карлос, інфант іспанський (Фрідріх Шиллер)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок