Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Тиша (Юрій Бондарєв)

Переказ скорочено Тиша (Юрій Бондарєв)

Назва:
Переказ скорочено Тиша (Юрій Бондарєв)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,43 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Тиша (Юрій Бондарєв)
Ейфорія московського Передноворічний в грудні 45-го р. як не можна краще збіглася з настроєм нещодавно демобілізувався з Німеччини капітана Сергія Вохмінцева, «коли здавалося, що все прекрасне в собі і в житті він тільки що зрозумів і воно не повинно зникнути». Чотири роки війни, командування артилерійською батареєю, ордени і поранення - така плата двадцятидворічного хлопця за те «світле майбутнє», яке він чекає від долі.
І вона посилає йому одночасно дві випадкові зустрічі в ресторанній штовханині «Асторії», визначили його долю на багато років вперед. Вже перше запрошення пані на танець стає для Сергія «доленосним». Геолог Ніна, відзначається з друзями своє повернення з експедиції з Півночі, владно і рішуче, по праву старшинства, опановує його почуттями і бажаннями.
У її компанії Вохмінцев стикається з Аркадієм Уваровим, головним винуватцем страшної трагедії, що розігралася на фронті. Двадцять сім чоловік і чотири гармати були оточені і розстріляні фашистами прямою наводкою в карпатській селі виключно через бездарну тактики комбата Уварова. Відсидів в бліндажі, він до того ж примудрився звалити всю відповідальність на ні в чому не винного комвзводу Василенко. Рішенням трибуналу той був відправлений в штрафбат, де і загинув. Вохмінцев, єдиний свідок цього злочину, не бажає робити вигляд, ніби все забув, він публічно звинувачує Уварова. Конфлікт у громадському місці розцінюється оточуючими як всього лише порушення пристойності. Розв'язка - виклик до міліції і штраф за хуліганство.
Тягар людини без певних занять недовго обтяжує Сергія. За порадою і протекції Ніни він надходить на підготовче відділення гірничо-металургійного інституту.
На новорічній вечірці у Ніни Вохмінцев знову зустрічає Уварова. Той горить бажанням зав'язати з ним дружні стосунки.
Під бій курантів Уваров вимовляє тост «за великого Сталіна». Сергій демонстративно відмовляється пити з тим, хто негідний «говорити від імені солдат». Пристрасті розпалюються, і Вохмінцев змушує дипломатичну подругу залишити гостей заради нього ...
Минуло три з половиною роки. Лекції, семінари, іспити - життя Сергія наповнилася новим змістом. Не можна сказати, що постать Уварова зникла з горизонту. Той не просто на очах, але в центрі студентського життя. У нього репутація «першорядного малого»: п'ятірочників, громадський діяч, член партбюро, не розлий вода зі Свірідовим, звільненим секретарем парторганізації інституту. Сергій зауважує, що з часом ненависть до Уварову змінюється втомою і «злим відчуттям невдоволення собою».
Несподівано в життя Вохмінцева вриваються події іншого громадського масштабу. Втім, приховане попередження про небезпеку, що насувається можна угледіти в поневіряння його сусіда по комуналці художника Мукомолова. З високої трибуни пейзажиста зараховують до космополітам і відщепенцям, проголошують його полотна ідеологічної диверсією. У кращому випадку нещасного загрожує позбавлення членства в Спілці художників і поденщина декоратора.
І ось тепер караюча рука тоталітарного свавілля дотягується до сім'ї Вохмінцевих. Органами МГБ ордер на обшук і арешт пред'явлений Миколі Вохмінцеву - батькові Сергія, старому комуністу. До війни він був на керівній посаді, на фронті - комісар полку. Восени 45-го р. у високих інстанціях розбирали справу про втрату сейфа з партійними документами його полку під час прориву з оточення. У результаті батько задовольнявся тихою роботою заводського бухгалтера. Є підстави підозрювати в доносі іншого сусіда по комуналці - жадібного й безпринципного Бикова. Природно, Сергія тривожить доля батька, а ще його мучать докори сумління: по смерті матері (а причину її смерті син бачив у зраді батька з медсестрою польового госпіталю) їхні стосунки перестали бути спорідненими ... І все це на очах у молодшої сестри Асі, що стоїть на порозі дорослого життя і переживає тепер нервову депресію. Спроби Сергія довести невинність батька у відповідних кабінетах ні до чого не призводять.
Тим часом Сергій повинен їхати з однокурсниками на практику.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Тиша (Юрій Бондарєв)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок