Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Ернані (Віктор Гюго)

Переказ скорочено Ернані (Віктор Гюго)

Назва:
Переказ скорочено Ернані (Віктор Гюго)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,44 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Ернані (Віктор Гюго)
Іспанія, 1519 р. Палац герцога Руй Гомеса де Сільва в Сарагосі. Пізній вечір. Старця немає вдома. Донья Сіль, його племінниця і наречена, чекає свого коханого Ернані - сьогодні має вирішитися їхня доля. Дуенья, почувши стукіт у двері, відкриває і бачить замість Ернані незнайомця у плащі і капелюсі з широкими полями. Це король дон Карлос: загорівся пристрастю до Доньє Сіль, він бажає дізнатися, хто його суперник. Дуенья, отримавши капшук із золотом, ховає короля в шафі. З'являється Ернані. Він похмурий - чи є у нього право на любов доньї Сіль? Батько його був страчений за наказом покійного короля, сам він став вигнанцем і бандитом, а герцог де Сільва володіє незліченними титулами і багатствами. Донья Сіль клянеться слідувати за Ернані всюди - навіть на ешафот. У цей момент дон Карлос, якому набридло сидіти у вузькому шафі, перериває розмову закоханих і грайливо пропонує Доньє Сіль розділити серце на двох. У відповідь Ернані оголює шпагу. Несподівано для всіх у палац повертається старий герцог. Дон Руй гнівно картає племінницю та молодих людей: в попередні часи жоден князь не наважився б осквернити сивини старого, посягнувши на честь його майбутньої дружини. Дон Карлос, нітрохи не зніяковівши, розкриває своє інкогніто: відбулися надзвичайно важливі події - помер імператор Максиміліан, мають відбутися вибори і складна закулісна боротьба за трон. Королю необхідна підтримка таких могутніх васалів, як герцог де Сильва. Присоромлений вельможа просить у короля прощення, а Ернані насилу стримує лють, побачивши свого заклятого ворога. Залишившись один, юнак вимовляє пристрасний монолог - тепер він повинен розквитатися з королем не тільки за батька, а й за спробу спокусити донью Сіль.
На наступну ніч дон Карлос влаштовує засідку, щоб перешкодити втечі доньї Сіль з Ернані. Підслухавши розмова закоханих, він вивідав домовлений знак - три бавовни в долоні. Донья Сіль попадається на гачок короля. Дон Карлос обіцяє зробити її герцогинею, принцесою, нарешті, королевою і імператрицею. З обуренням відкинувши домагання монарха, дівчина волає про допомогу до Ернані, і той з'являється вчасно з шістьма десятками вірних горян - тепер король у повній його владі. Шляхетний розбійник пропонує вирішити справу двобоєм, проте Дон Карлос зарозуміло відмовляється: вчора він дозволив собі схрестити шпагу з незнайомцем, але для бандита це занадто велика честь. Ернані, не бажаючи бути вбивцею, відпускає короля, а той на прощання оголошує йому нещадну війну. Донья Сіль благає коханого взяти її з собою, але Ернані не може прийняти подібної жертви: відтепер він приречений - нехай дена Сіль виходить заміж за свого дядька. Дівчина клянеться, що помре в один день з Ернані. Закохані розлучаються, обмінявшись першим і, мабуть, останнім поцілунком.
Замок герцога де Сільва в горах Арагона. Донья Сіль у білому - сьогодні день її весілля. Дон Руй милується цнотливою красою своєї нареченої, проте дівчина готується не до весілля, а до смерті. Входить паж і оголошує, що якийсь прочанин просить притулку. Герцог, вірний заповітам старовинного гостинності, наказує прийняти подорожнього і запитує, що чути про бандитів. Паж відповідає, що з «гірським левом» Ернані покінчено - сам король женеться за ним, і за його голову призначена нагорода в тисячу екю. З'являється Ернані в костюмі паломника: побачивши донью Сіль у весільному вбранні, він громовим голосом називає своє ім'я - нехай його видадуть в руки короля. Дон Руй відповідає, що ніхто в замку не наважиться видати гостя. Старий йде, щоб віддати необхідні розпорядження по обороні замку, а між закоханими відбувається бурхливе пояснення: юнак звинувачує донью Сіль у зраді - коли ж бачить приготований нею до шлюбної ночі кинджал, впадає в каяття. Повернувшись герцог застає наречену в обіймах Ернані. Вражений таким віроломством, він порівнює Ернані з Іудою. Юнак благає вбити його самого, пощадив безневинну донью Сіль. У цей момент перед замком з'являється дон Карлос зі своїм військом. Герцог ховає суперника в тайнику за картиною і виходить назустріч королю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Ернані (Віктор Гюго)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок