Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Молох (Олександр Купрін)

Переказ скорочено Молох (Олександр Купрін)

Назва:
Переказ скорочено Молох (Олександр Купрін)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
10,51 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Короткий переказ твору Молох (Олександр Купрін)
Дія повісті відбувається на сталеливарному заводі в кінці XIX - початку XX століть.
Заводський гудок протяжно ревів, сповіщаючи початок робочого дня. Мутний світанок дощового серпневого дня надавав йому відтінок туги і загрози. Гудок застав інженера Андрія Ілліча Боброва за чаєм. Останнім часом Андрій Ілліч сильно страждав безсонням. Причиною цьому була давня звичка до морфію, з якою Бобров недавно почав наполегливу боротьбу. З вікна Андрію Іллічу було видно невелике квадратне озеро, оточене кошлатими вербами. Все було сіро і блякло. О сьомій годині, надівши на себе клейонковий плащ з капюшоном, Бобров вийшов з дому. Як завжди, він відчував себе недобре вранці, але гірше за все на нього діяв той душевний розлад, який він примічав в собі з недавнього часу. Бобров не міг дивитися на життя з практичної точки зору, як його товариші-інженери. З кожним днем у ньому наростало огиду, майже жах, до служби на заводі. Інженерна справа не задовольняло його, і, якби не бажання матері, він залишив би інститут ще на третьому курсі. Бобров порівнював себе з людиною, з якого живцем здерли шкіру.
Зовнішність у Боброва була неяскрава. Він був невисокого зросту і досить худ. Перш за все впадав в око великий білий лоб. Густі, нерівні брови сходилися у перенісся, надаючи його темним очам суворе вираження. Губи в Андрія Ілліча були тонкі, але не злі, і трохи несиметричні; вуса і борода маленькі, рідкі, білясті. Красу його некрасивого особи полягала в усмішці. Коли Бобров сміявся, його обличчя робилося привабливим.
Бобров підійнявся на пагорок, і йому відкрилася панорама заводу. Це був справжній місто, весь просочений запахом сірки і залізного чаду, глушить вічно нестихаючими гуркотом. Тисячі людей метушилися тут, точно мурахи на мурашнику. Це була страшна і захоплююча картина. Дивлячись на важку працю робітників, Бобров сам начебто зазнавав частина їх фізичних страждань, і йому ставало соромно за свій добробут.
Андрій Ілліч стояв біля зварювальної печі, коли до нього підійшов один з товаришів по службі - Станіслав Ксаверьевіч Свежевскій. Ця людина із завжди трохи зігнутою фігурою, вічно запобігливий перед кимось і розпускають плітки, дуже не подобався Боброву. Свежевскій повідомив, що до них на завод приїде один з членів правління, мільйонер Василь Терентійович Квашин для закладки нової доменної печі. Квашин був величезним, товстим людиною з рудим волоссям, відомим любителем смачної їжі і красивих жінок. За Санкт-Петербургу про нього ходили пікантні історії.
Повернувшись із заводу і нашвидку пообідавши, Бобров наказав своєму візникові Митрофану осідлати фарватер, і вирушив з візитом до Зіненко. Сім'я Зіненок, що живе в Шепетівської економії, складалася з батька, матері і п'ятьох доньок. Батько завідував складом на заводі і знаходився під п'ятою у своєї дружини Ганни Панасівни. Кожній з дочок у родині було відведено своє амплуа. Старша, Мака, дівчина з риб'ячим профілем, користувалася репутацією ангела. Бета вважалася розумницею, носила пенсне, і навіть якось хотіла вступити на курси. Третя дочка, Шурочка, обрала спеціальністю гру в дурня з усіма холостими інженерам по черзі. Ніна вважалася в сім'ї загальної улюбленицею, розпещеним, але чарівним дитиною. Вона була зовсім не схожа на сестер з їх масивними фігурами і грубуватими, вульгарними особами. Невідомо, звідки у Ніни взялася ця ніжна, тендітна фігурка, майже аристократичні руки, гарненьке смагляві личко, маленькі вушка і тонкі пишне волосся. Батьки покладали на неї великі надії, і тому її було дозволено набагато більше, ніж її сестрам. Молодшій, Касі, виповнилося лише чотирнадцять років, але вона далеко перевершила сестер пишністю форм, і її фігура викликала пильні погляди заводської молоді.
Це розділення сімейних принад було відомо всім. З ранку до вечора в будинку Зіненок товклися інженери та студенти-практиканти, але Боброва там недолюблювали. Міщанські смаки мадам Зіненко ображалася поведінкою Андрія Ілліча. Бобров відчував цю глуху ворожнечу, але все одно продовжував бувати у Зіненок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 



Інше на тему: Переказ скорочено Молох (Олександр Купрін)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок