Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Загадка Ендхауза (Агата Крісті)

Переказ скорочено Загадка Ендхауза (Агата Крісті)

Назва:
Переказ скорочено Загадка Ендхауза (Агата Крісті)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,85 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Загадка Ендхауза (Агата Крісті)
Англія, початок тридцятих років. Еркюль Пуаро зі своїм старим другом і помічником капітаном Гастінгс приїжджають на приморський курорт Сент-Лу на півдні Англії. Біля готелю «Мажестік», в якому вони зупинилися, їм зустрічається молода дівчина. Нік Баклі. У бесіді за коктейлем з'ясовується, що вона - власниця будинку, що стоїть на краю, Ендхауза. Нік Баклі між іншим невимушено повідомляє, що за останні три дні тричі уникла вірної смерті. Це не може не зацікавити Пуаро. Крім того, в простій фетровому капелюшку Нік, забутої за столиком випадкових знайомих, виявляється кругла дірочка з рівними краями - явний слід кулі. Пуаро відносить капелюшок дівчині, обідали разом з друзями (їх троє: червонолиций відчайдушний капітан Челленджер, білявий чепуристий красень Джим Лазарус, торговець антикваріатом, і «втомлена мадонна», білява Фредеріка Раїс). Пуаро домовляється з Нік про свій візит до Ендхауз.
Заінтригована Нік, згораючи від цікавості, приймає у себе Пуаро і Гастінгса. Ендхауз виявляється похмурим, старим, вимагають ремонту будинком. Пуаро показує Нік знайдену ним у парку кулю, і це змушує її повірити в те, що нещасні випадки, що відбувалися з нею останнім часом, були замахами на її життя. На прохання Пуаро Нік перераховує їх: впала висіла над її ліжком картина у важкій рамі, а коли вона спускалася по стежці до моря, її мало не вбило зривистим валуном; у автомобіля відмовили гальма. Гості дізнаються, що ім'я, точніше, прізвисько Нік отримала на честь діда, «зловорожого старигана», як вона висловлюється, Старого Ніка. Справжнє ж її ім'я - Магдала, воно часто зустрічається в сім'ї Баклі. Наприкінці бесіди, дізнавшись, що в неї стріляли з маузера, Нік хоче знайти свій, що дістався їй від батька, але не знаходить. Це змушує її серйозніше поставитися до застережень Пуаро. На прохання сищика Нік розповідає про своєму найближчому оточенні. Крім друзів це служниця Еллен, її чоловік-садівник і їхня дитина, і подружня пара Крофтів з Австралії, яким вона здає флігель. Ще у Нік є кузен Чарлз Вайс, місцевий адвокат. Слідуючи раді Пуаро, Нік телеграмою викликає з Йоркшира свою однолітку-кузину Меггі, «дуже вже безгрішне», як вважає Нік. Як би випадково Пуаро запитує, становила Нік коли-небудь заповіт, і з'ясовує, що дійсно, півроку тому, лягаючи на операцію апендициту, Нік заповіла Ендхауз Чарлзу, а все інше - Фредді (так друзі звуть Фредеріку Раїс).
Увечері в готелі під час танців Пуаро повідомляє Фредеріка, що в Нік стріляли. Фредді, вважала, що подруга вигадує все свої нещасні випадки, вражена. Пуаро і Гастінгс зустрічають Крофта і на його прохання заходять у флігель познайомитися з його прикутою до ліжка після залізничної катастрофи дружиною. Крофт незвичайно (навіть занадто) привітні і дуже настирливо підкреслюють своє «австралійство».
Нік заходить в готель до Пуаро, щоб показати телеграму про приїзд кузини Меггі. Вигляд у неї жвавий, але під очима темні крути. Видно, що її з'їдає занепокоєння і, як припускає Пуаро, не тільки через скоєні на неї замахів. Нік запрошує Пуаро і Гастінгса ввечері в Ендхауз дивитися феєрверк.
У Ендхаузе збираються гості: Фредді, Лазарус, Пуаро з Гастінгс. Тут же приїхала кузина Нік, Меггі, - у старенькому чорному вечірньому платті, без косметики. Вона щиро дивується, кому знадобилося робити замах на життя Нік. З'являється сама господиня - у щойно отриманому від кравця чорній сукні (хоча вона не любить чорний колір), з накинутою на плечі дивовижної яскраво-червоної китайської шаллю. За коктейлями мова заходить про Майкла Сетон, відважного льотчика, що поодинці здійснював кругосвітній переліт на літаку-амфібії «Альбатрос» і пропав кілька днів тому. Надії, що він живий, майже не залишилося. З'ясовується, що Нік і Фредді були знайомі з ним. Нік йде говорити по телефону і довго відсутня. З'явившись знову, вона кличе всіх дивитися феєрверк. Видовище чудове, але з моря дме пронизливий вітер, Пуаро, боячись застудитися, вирішує повернутися в будинок. Гастінгс слідує за ним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Загадка Ендхауза (Агата Крісті)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок