Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Шпиль (Вільям Голдінг)

Переказ скорочено Шпиль (Вільям Голдінг)

Назва:
Переказ скорочено Шпиль (Вільям Голдінг)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,76 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Шпиль (Вільям Голдінг)
Дія роману-притчі перенесено в середньовічну Англію. Настоятель собору Пречистої Діви Марії Джослін замислив добудувати шпиль, що передбачався в первинному проекті собору, але з якихось причин так і залишився на папері. Всім відомо, що біля собору немає фундаменту, але Джослін, якому було видіння, вірить у диво. Він відчуває собор як частинку себе: навіть дерев'яний макет нагадує йому лежачого на спині людини.
Але шпиль не святим духом будується - його створюють робочі, прості, грубі люди, багато з яких нетвердо у вірі. Вони пиячать, б'ються, вони труять Пенголла, спадкового сторожа собору, який просить настоятеля вступитися за нього. Він не бачить сенсу в будівництві шпиля, якщо заради цього доводиться руйнувати звичний життєвий уклад. У відповідь на його нарікання Джослін закликає його до терпіння і обіцяє поговорити з майстром.
Джосліна приносять листа від його тітоньки, в минулому коханки короля, а нині старезною дами. Це вона дала гроші на будівництво шпиля в надії, що її поховають у соборі. Джослін відмовляється відповідати на лист.
Тут же намічається конфлікт з ключарем, батьком Ансельмом, духівником Джосліна, який не бажає наглядати за будівництвом. Під натиском Джосліна він все ж таки відправляється в собор, але Джослін відчуває, що їх багаторічну дружбу прийшов кінець. Він розуміє, що така ціна шпиля, але він готовий йти на жертви.
Тим часом майстер, Роджер Каменяр, намагається визначити надійність фундаменту та на власні очі переконується, що наявний фундамент насилу витримує собор. Що вже говорити про шпилі у чотириста футів заввишки! Даремно Джослін переконує Роджера повірити в диво: той каже, що тепер йому важко буде змусити робочих будувати шпиль. Джослін розгадує справжні наміри Роджера: той хоче перечекати, коли з'явиться більш вигідна робота, а потім піти, так і не почавши будівництва. Тут до чоловіків підходить дружина Роджера Речел, «чорнява, кароока, напориста, нерозумно балакуча жінка», яка не подобається настоятелю. Вона нетактовно втручається в розмову чоловіків, повчаючи святого отця. Давши їй висловитися, Роджер обіцяє звести шпиль настільки, наскільки зможе. «Ні, наскільки дерзнешь», - заперечує Джослін.
Настоятелю знову приносять листа, цього разу від єпископа. Той посилає до собору святиню - цвях з хреста Господнього. Джослін сприймає це як чергове диво і поспішає поділитися новиною з майстром, але той вірить лише в холодний розрахунок. Джослін хоче помиритися з Ансельмом і дозволяє йому більше не наглядати за роботами, але той вимагає від нього письмового свідоцтва.
Настає осінь. Нескінченні дощі призводять до того, що під собором постійно стоїть вода. З ями, яку Роджер вирив у соборі для вивчення фундаменту, виходить нестерпний сморід. «Лише болісним зусиллям волі» Джослін змушує себе пам'ятати, яку важливу справу відбувається в соборі, постійно викликаючи в пам'яті божественне бачення. Похмуре відчуття посилюється загибеллю одного з майстрових, що зірвався з риштувань, старечим безумством канцелярія і чутками про епідемію чуми. Джослін відчуває, що все це записується в рахунок, який коли-небудь буде йому пред'явлено.
Настає весна, і Джослін знову підбадьорювати. Як-то раз, увійшовши до собору, щоб поглянути на макет шпиля, він стає свідком зустрічі дружини Пенголла Гуді з Роджером Каменярем. Настоятель немов бачить оточив їх невидимий намет, розуміє всю глибину їх відносин. Його охоплює відразу, йому в усьому бачиться бруд ...
Це відчуття підсилює раптово з'являється Речел, яка раптом ні з того ні з сього починає пояснювати, чому у них з Роджером немає дітей: виявляється, вона в саму невідповідну хвилину розсміялася, і Роджер теж не міг втриматися від сміху. Але тут же Джосліна в голову приходить крамольна думка: він розуміє, що Гуді може утримати Роджера в соборі. Вночі Джосліна переслідують жахи - це за його душу борються ангел і диявол.
Проходить Пасха, і вежа під шпилем починає потроху рости. Роджер постійно щось виміряють, сперечається з майстрами .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Шпиль (Вільям Голдінг)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок