Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Вірнопідданий (Генріх Манн)

Переказ скорочено Вірнопідданий (Генріх Манн)

Назва:
Переказ скорочено Вірнопідданий (Генріх Манн)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,09 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Вірнопідданий (Генріх Манн)
Центральний персонаж роману Дідеріх Геслінг народився в німецькій родині середнього буржуа, власника паперової фабрики в місті Нетціг. У дитинстві він досить часто хворів, всього і всіх боявся, особливо про батька. Його мати, фрау Геслінг, також живе в страху розсердити чоловіка. Батько звинувачує дружину в тому, що вона морально калічить сина, розвиває в ньому брехливість і мрійливість. У гімназії Дідеріх намагається нічим не виділятися, зате вдома панує над молодшими сестрами Еммі і Магда, змушуючи їх щодня писати диктанти. Після гімназії Дідеріх за рішенням батька їде до Берліна для продовження занять в університеті на хімічному факультеті.
У Берліні молодий чоловік відчуває себе дуже самотньо, велике місто його лякає. Тільки через чотири місяці він наважується піти до пана Геппелю, власнику целюлозної фабрики, з яким його батько має ділові відносини. Там він знайомиться з Агнес, дочкою фабриканта. Але романтична захопленість Дідеріха розбивається об перше ж перешкоду. Його суперник, студент Мальман, що знімає у Геппеля кімнату, впевнено домагається уваги дівчини.Нахабнуватий Мальман не тільки робить подарунки Агнес, а й відбирає гроші саме у Дідеріха. Молодий і ще боязкий Дідеріх не наважується змагатися з Мальманом і більше не з'являється в будинку у Геппеля.
Одного разу, зайшовши до аптеки, Дідеріх зустрічає там свого шкільного товариша Готліба, який заманює його в студентську корпорацію «Новотевтонія», де процвітає культ пива і брехливого лицарства, де в ходу різного роду нехитрі реакційні націоналістичні ідеї. Дідеріх пишається тим, що бере участь у цій, на його думку, «школі мужності та ідеалізму». Отримавши з дому листа з повідомленням про важку хворобу батька, він відразу повертається в Нетціг. Він вражений смертю батька, але водночас і сп'янілий почуттям «божевільною» свободи. Частка спадщини Дідеріха невелика, але при вмілому управлінні фабрикою можна непогано жити.Однак молодий чоловік знову повертається в Берлін, пояснюючи матері, що йому все одно треба йти на один рік до армії. В армії Дідеріх пізнає тяготи муштри і брутального поводження, але водночас відчуває і радість самознищення, яка нагадує йому дух «Новотевтоніі». Тим не менше після кількох місяців служби він імітує каліцтво ноги і отримує звільнення від стройової підготовки.
Повернувшись у Берлін, Дідеріх впивається розмовами про німецькому величі. У лютому 1892 р. він стає свідком демонстрації безробітних і проявляє захват, вперше побачивши молодого кайзера Вільгельма, гарцюють по вулицях міста і демонструє силу влади. Сп'янілий вірнопідданськими почуттями, Геслінг спрямовується до нього, але на бігу падає прямо в калюжу, викликаючи веселий сміх кайзера.
Зустріч Дідеріха та Агнес після багатьох місяців розлуки відроджує в ньому з новою силою потяг до неї. Їх романтичний зв'язок переростає у фізичну близькість. Дідеріх розмірковує про можливе одруження. Але його постійні коливання і побоювання пов'язані з тим, що справи на фабриці у пана Геппеля йдуть погано, що Агнес, на його думку, вже дуже намагається закохати його в себе. Йому здається змова батька і дочки, і він переїжджає на іншу квартиру, щоб там його ніхто не знайшов. Однак через два тижні розшукали його батько Агнес стукається у двері до Дідеріха і веде з ним відверту розмову. Дідеріх холодно пояснює, що не має морального права перед своїми майбутніми дітьми одружитися на дівчині, яка ще до весілля втратила цноту.
Повертаючись в Нетціг, в поїзді Геслінг знайомиться з молодою особою на ім'я Густа Даймхен, але, дізнавшись, що вона вже заручена з Вольфганком буком, молодшим сином голови міського самоврядування, кілька засмучується.Геслінга, отримав диплом, тепер часто величають «доктором», і він сповнений рішучості завоювати місце під сонцем, «підім'яти під себе конкурентів». Для цього він відразу ж робить ряд кроків: починає міняти порядки на фабриці, посилює дисципліну, завозить нове устаткування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Вірнопідданий (Генріх Манн)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок