Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Індіана (Жорж Санд)

Переказ скорочено Індіана (Жорж Санд)

Назва:
Переказ скорочено Індіана (Жорж Санд)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,99 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Індіана (Жорж Санд)
Дія роману відбувається в епоху Реставрації, час, коли всім ще пам'ятні як події революції, так і правління Наполеона. У вітальні замку Де-ла-Брі поблизу Парижа сидять троє: господар будинку, полковник Дельмар, колись бравий військовий, а тепер «обважнілий і лисий», його дев'ятнадцятирічна дружина, чарівна тендітна креолка Індіана, і її далекий родич сер Ральф Браун, «чоловік в повному розквіті молодості і сил ».
Слуга доповідає, що в сад хтось забрався, і полковник, схопивши рушницю, тікає. Знаючи сувору вдачу чоловіка, Індіана боїться, як би той зопалу не вбив кого-небудь.
Полковник повертається. Сивому за ним слуги несуть непритомного юнака «з тонкими благородними рисами обличчя». Із рани на його руці струмує кров.Виправдовуючись, полковник стверджує, що стріляв всього лише сіллю.Креолка Нун, молочна сестра і покоївка Індіани, разом зі своєю господинею клопочуться навколо пораненого. Садівник повідомляє, що цей «дуже красивий чоловік» - пан де Рамьер, їх новий сусід. У полковника прокидається ревнощі.
Прийшовши до тями, де Рамьер пояснює свій вчинок прагненням проникнути на розташовану поруч з будинком фабрику полковника і вивідати секрет її процвітання, бо у його брата на півдні Франції є таке ж підприємство, однак воно приносить йому одні збитки. Дельмар одного разу вже відмовився розмовляти на цю тему з Рамьером, тому той, бажаючи допомогти братові, осмілився порушити кордони володінь полковника. Пан Дельмар задоволений його поясненням.
Істина ж така, що «блискучий і дотепний», «наділений різними талантами» Раймон де Рамьер закоханий у Нун, і палка креолка відповідає йому взаємністю. У цей вечір в саду Дельмара у них було призначено побачення.
Почуття юнаки настільки сильні, що він навіть думає про те, щоб піти на мезальянс і узаконити їх зв'язок. Однак поступово пристрасть його згасає, він починає перейматися Нун і поспішає повернутися до Парижа. Невтішна креолка пише йому щирі, але незграбні листи, викликають у її коханого тільки сміх.
Світський лев де Рамьер зустрічає в одному з паризьких салонів Індіану.Молоді люди згадують про свою першу зустріч у замку Де-ла-Брі. Індіана підкорена чарівністю Раймона, в душі її пробуджується любов. Рано видана заміж за пана Дельмара, «нерозумного, нетактовного і невихованого», юна креолка любить вперше, бо до свого вірного друга серу Ральфу вона відчуває виключно дружні почуття. Раймон також полонений боязкою красунею.
Закохані пояснюються. Любов Індіани чиста і самовіддана, в почутті Раймона є неабияка дещиця марнославства і себелюбства. Положення молодої людини ускладнюється присутністю Нун, яка, побачивши його у пані Дельмар, вирішує, що він прийшов у будинок заради неї.
Думаючи, що Раймон як і раніше любить її, Нун під час відсутності господарів запрошує його в замок Дельмара. Боячись, як би Індіані не стало відомо про його роман з її служницею, Раймон погоджується приїхати до Нун, сподіваючись, що ця їхня зустріч стане останньою. Під час бурхливої ночі любові в спальні Індіани креолка визнається коханому, що чекає дитину.Раймон в жаху, він хоче послати Нун подалі від Парижа, але та не погоджується.
Несподівано повертається пані Дельмар. Нун, не підозрюючи про нове захоплення Рамьера, збирається в усьому зізнатися господині. Раймон забороняє їй це. Виявивши юнака у себе в спальні, Індіана вирішує, що той проник сюди заради неї, і звинувачує Нун в пособництві безчесним задумам молодої людини. Проте поведінка служниці видає справжню причину появи Раймона в замку. Його зніяковілість підтверджує підозри Індіани, почуття її ображені, і вона проганяє його. Де Рамьер хоче порозумітися з Індіаною, але прибуття сера Ральфа змушує його спішно покинути замок. Нун розуміє, що сподіватися їй нема на що, і впадає в річку. Індіана як і раніше любить Раймона, але смерть Нун, в якій вона справедливо звинувачує молодої людини, наповнює її огидою до нього.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Індіана (Жорж Санд)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок