Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Хрещений батько (Маріо П'юзо)

Переказ скорочено Хрещений батько (Маріо П'юзо)

Назва:
Переказ скорочено Хрещений батько (Маріо П'юзо)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,53 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Хрещений батько (Маріо П'юзо)
Віто Андоліні було дванадцять років, коли вбили його батька, не порозумілися з сицилійською мафією. Оскільки мафія полює і за сином, Віто відсилають до Америки. Там він змінює прізвище на Корлеоне - за назвою села, звідки він родом. Юний Віто надходить працювати в бакалійну лавку Аббандандо. У вісімнадцять років він одружується, і на третій рік шлюбу у нього з'являється син Сантіно, якого всі ласкаво називають Сонні, а потім і другий - Фредеріко, Фредді.
Фануччі - гангстер, вимагає гроші у крамарів, - прилаштовує на місце Віто свого племінника, залишивши Віто без роботи, і Віто змушений приєднатися до свого приятеля Клеменца і його спільникові Тесса, які влаштовують нальоти на вантажівки з шовковими сукнями, - інакше його родина помре від голоду. Коли ж Фануччі вимагає свою частину від виручених на цьому грошей, Віто, ретельно все розрахувавши, холоднокровно вбиває його. Це робить Віто шанованою людиною в кварталі. Клієнтура Фануччі переходить до нього. Врешті-решт він засновує на пару зі своїм другом Дженка Аббандандо торговий дім з ввезення оливкової олії. Крамаря ми, які не бажають запасатися їх маслом, займаються Клеменца і Тесс - палають склади, вмирають люди ... У часи сухого закону під прикриттям торгового дому Віто займається контрабандою спиртного, після скасування сухого закону переходить на гральний бізнес. Все більше і більше людей працює на нього, і кожному Віто Корлеоне забезпечує безбідне життя та захист від поліції. До його імені починають додавати слово «дон», його шанобливо називають Хрещеним батьком.
Йде час, у Корлеоне вже четверо дітей, до того ж у їхній родині виховується сирота-безпритульний Том Хейген. Сонні з шістнадцяти років починає працювати у батька - спочатку як охоронець, потім як командир одного зі збройних загонів мафіозі нарівні з Клеменца і Тесс. Пізніше в сімейний бізнес входять Фредді і Том.
Дон Корлеоне перший розуміє, що треба брати не стріляниною, а політикою і що для того, щоб захистити свій світ від втручання влади, злочинним угрупованням в Нью-Йорку і у всій країні слід триматися разом. Його стараннями в той час, коли зовнішній світ трясе друга світова війна, всередині злочинного світу Америки - спокій і повна готовність пожинати плоди підйому американської економіки. Лише одне засмучує дона - його молодший син Майкл відкидає батьківське піклування і йде добровольцем на війну, де дослужується до капітанського чину, а по закінченні війни, знову-таки нікого не запитавши, іде з дому і вступає до університету.
Власне дія роману починається в серпні 1945 р. Єдина дочка дона Констанція - Конні - виходить заміж. Дону Корлеоне не дуже подобається майбутній зять, Карло Ріцци, але він призначає його на посаду букмекера в Манхеттені і піклується про те, щоб були вилучені поліцейські протоколи, складені на Карло в Неваді, де він жив раніше. Вірні люди заодно доставляють дону інформацію про легальні гральних будинках Невади, і дон вислуховує ці відомості з великим інтересом.
Серед інших гостей на весілля приїжджає знаменитий співак Джонні Фонтейн, він теж хрещеник дона. У Джоні не склалося життя з другою дружиною, пропадає голос, неприємності з кінобізнесом ... Його приводить сюди не тільки любов і повага до родини Корлеоне, а й упевненість, що Хресний батько допоможе вирішити його проблеми. І дійсно, дон влаштовує так, що Джоні дають роль, за яку він згодом отримує «Оскара», допомагає з сімейними справами і позичає гроші, достатні для того, щоб Джонні став кінопродюсером. Картини Фонтейна користуються шаленим успіхом, і дон отримує великий прибуток - ця людина з усього вміє отримати вигоду.
Коли дону Корлеоне пропонують участь у наркобізнесі спільно з сім'єю Татталья, він відмовляється, оскільки це суперечить його принципам. Але Сонні дуже зацікавився, що не сховалося від Солоццо, що передав Корлеоне цю пропозицію.
Через три місяці на Віто Корлеоне здійснюється замах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Хрещений батько (Маріо П'юзо)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок