Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Спокушання селянин, або Небезпеки міського життя (Ретіф де ла Бретон)

Переказ скорочено Спокушання селянин, або Небезпеки міського життя (Ретіф де ла Бретон)

Назва:
Переказ скорочено Спокушання селянин, або Небезпеки міського життя (Ретіф де ла Бретон)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,80 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Спокушання селянин, або Небезпеки міського життя (Ретіф де ла Бретон)
Перед читачем - «недавня історія, складена на основі справжніх листів її учасників».
Юного Едмона Р ***, сина багатодітного заможного селянина, відвозять у місто і поміщають в учні до художника, пану Парангон. Сором'язливість юного селянина іменується в місті неотесаністю, його святкова селянський одяг вважається немодній, «деякі роботи» і зовсім вважаються ганебними, і господарі їх ніколи не роблять самі, а його змушують, тому що він хоча і не слуга, але слухняний і лагідний, скаржиться він у листі до свого старшого брата П'єру.
Але поступово Едмон звикається з міським життям. Кузіна господині, чарівна мадемуазель Манон, розпоряджається в будинку у відсутність пані Парангон, спочатку всіляко принижує нового учня, а потім починає відверто кокетувати з ним. Покоївка Тьенетта, навпаки, постійно підбадьорює Едмона. Тьенетта - дочка поважних батьків, втекла з дому, щоб її не видали заміж всупереч її волі. Її коханий, пан Луазо, пішов за нею, і тепер живе тут же, у місті.
Непомітно Едмон закохується в мадемуазель Манон; він мріє одружитися з нею. Його бажання збігається з задумами пана Парангон, бо Манон - його коханка і чекає від нього дитину. Видавши її заміж за сільського простака, пан Парангон розраховує і надалі користуватися розташуванням дівиці. Пан Годе, з яким Парангон знайомить Едмона, робить все, щоб прискорити весілля.
Повертається пані Парангон; її краса і чарівність виробляють на Едмона незабутнє враження.
У місто приїжджає сестра Едмона Юрсюль; пані Парангон бере її під опіку і перешкодить до своєї тітки, поважної пані Канон. Бачачи, що Едмон захоплений мадемуазель Манон, Тьенетта за дорученням пані Парангон розкриває йому секрет відносин цієї дівиці з паном Парангон. «Що за вертепи міста!» - Обурюється Едмон.
Однак гнів його швидко проходить: він відчуває, що не може розлучитися з містом, який одночасно любить і ненавидить. А красуня Манон, відрікшись від своїх помилок, запевняє Едмона у щирості свого до нього почуття і як доказ своєї любові передає йому повне право розпоряджатися її приданим. Едмон таємно одружується з Манон, і та відправляється до монастиря, щоб там звільнитися від тягаря.
Едмон їде в село відвідати батьків. Там він мимохідь спокушає свою кузину Лору. Вільнодумець і розпусник Годе, що став кращим другом Едмона, радить йому помститися пану Парангон: втішитися з його дружиною. Але поки що Едмон боїться перед пані Парангон.
Пані Парангон не заперечує, щоб Едмон мав до неї «стриману любов», бо впевнена, що зможе утримати його в належних кордонах. «Безмежна повагу», яке Едмон живить до «ідеалу краси» - пані Парангон, поступово перетворюється в любов.
У Манон народжується син, і пан Парангон відвозить його до села. Едмон зізнається, що він одружений на Манон. Пані Парангон прощає кузину і розкидає їй ласки і уваги, як і Юрсюлі і Тьенетге. Манон переймається ідеалами чесноти і не бажає відновлювати колишні відносини з паном Парангон. «Істинне щастя криється тільки в чистій совісті, в непорочне серце», - заявляє вона За сприяння пані Парангон Тьенетта мириться з батьками і виходить заміж за пана Луазо. Юрсюль разом з пані Канон відправляється в Париж удосконалити своє виховання.
Дізнавшись, що Едмон звабив Лору, Манон пише гнівний лист Годе, звинувачуючи його в «розбещенні» Едмона, і вмирає. Перед смертю вона заклинає дружина остерігатися дружби з Годе та чарівності її кузини, пані Парангон.
Пані Парангон їде в Париж - повідати Юрсюлі про горе, що спіткало її брата. Едмон засмучений - спочатку смертю дружини, потім - розлукою з пані Парангон. У Лори народжується дитя Едмона - дочка Лоретта. «Яке солодке ім'я - батько! Щасливець старший, ти будеш носити його без докорів сумління, для мене ж природні радості, в самому джерелі своєму, отруєні злочином! .. »- Із заздрістю пише Едмон братові, що одружився на скромній сільській дівчині і очікує збільшення родини
Годе вступає з Лорою в злочинний зв'язок і бере її на утримання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Спокушання селянин, або Небезпеки міського життя (Ретіф де ла Бретон)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок