Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Пушкінський будинок (Андрій Бітов)

Переказ скорочено Пушкінський будинок (Андрій Бітов)

Назва:
Переказ скорочено Пушкінський будинок (Андрій Бітов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,53 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Пушкінський будинок (Андрій Бітов)
Життя Льови Одоєвцева, нащадка князів Одоевцевой, протікає без особливих потрясінь. Нитка його життя мірно струмує з чиїхось божественних рук. Він відчуває себе скоріше однофамільцем, ніж нащадком своїх славних предків. Дід Льови був арештований і провів своє життя в таборах і засланнях. У дитинстві Льова, зачата в роковому 1937 р., теж перемістився разом з батьками в бік «глибини сибірських руд»; втім, все обійшлося благополучно, і після війни сім'я повернулася до Ленінграда.
Левін тато очолює в університеті кафедру, на якій колись блищав дід. Льова росте в академічному середовищі і з дитинства мріє стати вченим - «як батько, але побільше». Закінчивши школу, Льова поступає на філологічний факультет.
У квартиру Одоевцевой після десяти років відсутності повертається з ув'язнення колишній сусід Дмитро Іванович Ювашов, якого всі називають дядько Діккенс, людина «ясний, отруйний, нічого не чекає і вільний». Все в ньому здається Леве привабливим: його гидливість, суховатость, різкість, блатний аристократизм, тверезість ставлення до світу. Льова часто заходить до дядька Діккенсу, і навіть книги, які він бере у сусіда, стають заповненням дитинства.
Незабаром після появи дядька Діккенса сім'ї Одоевцевой дозволяють згадати про діда. Льова вперше дізнається, що дід живий, розглядає на фотографіях її гарне молоде обличчя - з тих, що «уязвляют безумовним відмінністю від нас і незаперечною приналежністю людині». Нарешті приходить звістка, що дід повертається із заслання, і батько їде зустрічати його до Москви. Наступного дня батько повертається один, блідий і розгублений. Від малознайомих людей Льова поступово дізнається, що в юності батько відмовився від свого батька, а потім і зовсім критикував його роботи, щоб отримати «тепленьку» кафедру. Повернувшись із заслання, дід не захотів бачити свого сина.
Льова відпрацьовує для себе «гіпотезу діда». Він починає читати дідові роботи з лінгвістики та навіть сподівається частково використовувати дідову систему для курсової роботи. Таким чином, він витягує деяку користь із сімейної драми і плекає в своїй уяві красиве словосполучення: дід і онук ...
Дідові дають квартиру в новому будинку на околиці, і Льова йде до нього «з новеньким б'ється серцем». Але замість того людини, якого він створив у своїй уяві, Льову зустрічає інвалід з червоним, задубілі особою, яка вражає своєю неодухотвореним. Дід п'є з друзями, розгублений Льова приєднується до компанії. Старший Одоевцев не вважає, що його посадили незаслужено. Він завжди був серйозний і не належить до тих нікчемним людям, яких спочатку незаслужено посадили, а тепер заслужено випустили. Його ображає реабілітація, він вважає, що «все це» почалося тоді, коли інтелігент вперше вступив у дверях в розмову з хамом, замість того щоб гнати його в шию.
Дід одразу помічає головну рису свого онука: Льова бачить зі світу лише те, що підходить його передчасного поясненню; непояснений світ приводить його в паніку, яку Лева приймає за душевне страждання, властиве тільки почуттів людини. Коли сп'яніла Льова намагається звинуватити в чомусь свого батька, дід в люті виганяє онука - за «зраду в сім'ї».
Льова Одоевцев з дитинства перестав відзначати про себе зовнішній світ, тобто засвоїв єдиний спосіб, що дозволив багатьом російським аристократам вижити в двадцятому столітті. Закінчивши філфак, Льова вступає до аспірантури, а потім починає працювати в знаменитому Пушкінському будинку Академії наук. Ще в аспірантурі він пише талановиту статтю «Три пророка», яка вражає всіх внутрішньою свободою і летять, злітають складом. У Льови з'являється визна-поділена репутація, рівний вогонь якої він непомітно підтримує. Він займається тільки незаплямованою старовиною і таким чином здобуває довіру в ліберальній середовищі, не стаючи дисидентом. Тільки одного разу він опиняється у важкій ситуації. Левін близький друг «щось не те» написав, підписав або сказав, і тепер належить розгляд, під час якого Льова не зможе відмовчатися.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Пушкінський будинок (Андрій Бітов)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок