Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Життя Галілея (Бертольт Брехт)

Переказ скорочено Життя Галілея (Бертольт Брехт)

Назва:
Переказ скорочено Життя Галілея (Бертольт Брехт)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,43 KB
Завантажень:
893
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Життя Галілея (Бертольт Брехт)
ДІЙОВІ ОСОБИ
Галілео Галілей.
Андреа Сарті.
Пані Сарті - економка Галілея, мати Андреа.
Людовіко Марсилі - багатий молодий чоловік.
Пріулі - куратор університету в Падуї.
Сагредо - друг Галілея.
Вірджинія - дочка Галілея.
Козімо Медічі - великий герцог Флоренції.
Патер Крістофер Клавіус - астроном.
Теолог, Філософ, Математик і ін
Галілей демонструє хлопчикові Андреа Сарті, майбутньому учневі, на простих прикладах Коперниканська модель сонячної системи. Галілей говорить про те, що настає час нового знання, час перегляду всіх колишніх істин і народження нових.
Птолемєєвськая система розглядала землю нерухомою, надійною опорою. Зараз все не так, виявляється, що немає ніяких опор - все рухомо.
Хлопчик не одразу вірить Галілею, оскільки дотримується наївною картини світу (адже земля-то плоска, а не кругла). Тим не менш, Андреа жартома повторює «єресь» в школі. Цим незадоволена його мати, економка Галілея - пані Сарті. Вона здивувалася, коли дізналася, що Галілей дійсно розділяє ці ідеї (вона вважала це вигадками сина). Але її більше цікавить те, що Галілей не платить молочнику, що у них борги.
Галілей доводить Андреа, що його погляд наївний. Земля може бути рухома, і ми можемо при цьому залишатися на ногах (встромляє в яблуко тріску, крутить його, і каже, що верх тріски завжди вище її низу, як не повертай яблуко). Галілей міркує про нове в науці. Він порівнює дослідників з мореплавцями: раніше вони ходили тільки уздовж узбереж, тепер направляють кораблі у відкрите море.
NB. Образ кораблів, що йдуть у відкрите море, як символ пізнання, - наскрізний, буде зустрічатися і далі.
Андреа каже, що до Галілея хоче прийти вчитися молодий багатий Людовіко Марсилі. Галілей бачить, що для Людовіко наука - лише модне захоплення. Людовіко каже, що наука пропонує багато дивини. Він бачив у Голландії якийсь пристрій, в якому 2 лінзи: двоввігнуті і двоопуклою. На подив Людовіко, цей пристрій збільшує предмети. Галілей відсилає Людовіко, а сам про щось замислюється.
Приходить Куратор Пріулі з університету. Галілео хоче надбавки в жалуванні. Але Куратор говорить, що математика, яку викладає Галілео, - це лише забава для тих, хто її фінансує. Треба радувати того, що є. Куратор і Галілей сперечаються: Куратор говорить про те, що у Венеції науку не переслідує інквізиція (Джордано Бруно видали як не венеціанця), є можливість вільно творити, а у Флоренції і взагалі по всій Європі платять більше, але переслідують. Галілео каже, що без грошей наука теж не може розвиватися, і що мало хорошого в такій свободі. Куратор говорить, що якби Галілей винайшов що-небудь, то напевно отримав би надбавку. Він згадує різні корисні речі, які Галілей придумував.
Галілей працює над підзорної трубою. Він говорить з Андреа. Той вже в захваті від відкриття Галілея, але вчений застерігає хлопчика: це лише гіпотеза, перевірити ніхто поки не може. Галілей показує трубу хлопчикові, і каже: «Це принесе нам п'ятсот скуді».
II
Проходить презентація підзорної труби. Всі в захваті. Галілей отримує надбавку в жалуванні. Але він занурений у свої думки.
Будь-яке наукове відкриття має «подвійний» сенс. Для необізнаних це лише підзорна труба, практична користь. Людовіко вже почав розуміти, що Галілей просто надув всіх: такі труби вже продаються по всій Європі. Але тільки сам Галілей усвідомив, що він придумав абсолютно нове застосування цій трубі. А на своїй афері просто заробив грошей на дослідження. Дійсно, практична користь - але не та, якою радіють правителі міста і військові.
III
10 січня 1610 Галілей і Сагредо спостерігають Місяць. Вони бачать рельєф, бачать, що Місяць не випромінює світло. Галілей каже, що Місяць для Землі - те ж, що Земля для Місяця. Це суперечить стрункої ієрархічної системі небесних сфер Аристотеля. «Сьогодні людство заносить в літописі: небо скасовано». Сагредо страшно: Джордано Бруно спалили за це.
Приходить Куратор, лається, що Галілей зганьбив його в історії з трубою. Галілей каже, що виграв час і гроші на нові дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Життя Галілея (Бертольт Брехт)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок