Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Діти Арбата (Анатолій Рибаков)

Переказ скорочено Діти Арбата (Анатолій Рибаков)

Назва:
Переказ скорочено Діти Арбата (Анатолій Рибаков)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,52 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Діти Арбата (Анатолій Рибаков)
Самий великий будинок на Арбаті - між Нікольським і Грошовим провулками. У ньому живуть четверо колишніх однокласників. Троє з них: Саша Панкратов, секретар комсомольського осередку школи, син ліфтерша Максим Костін і Ніна Іванова - складали в школі згуртовану групу активістів.До них ще примикала дочка відомого дипломата, більшовика з дореволюційним стажем Олена Будягіна. Четвертий - Юра Шарока, син кравця. Цей лукавий і обережний хлопець політику ненавидить. У його родині нових господарів життя уїдливо називають «товаришами».
Школа закінчена. Тепер Ніна вчителька, Олена - перекладачка. Максим кінчає піхотне училище, Саша вчиться у технічному вузі, а Юра - в юридичному. До їх компанії примикає ще Вадим Марасевіч, син відомого лікаря, він мітить у літературні та театральні критики. Школярка Варя, сестра Ніни. Красуня Віка Марасевіч, сестра Вадима. Вони сидять за столом, зустрічаючи новий, 1934 р. Вони молоді, не уявляють собі ні смерті, ні старості, - вони народжені для життя і щастя.
Але у Саші неприємності. Власне кажучи, з інституту і з комсомолу його виключили. Неприємна історія, дрібниця: до річниці революції випустили стінгазету, і дехто з факультетського начальства розцінив вміщені в ній епіграми як ворожу вилазку.
Саша побував в ЦКК, і його відновили і в інституті, і в комсомолі. Але ось - нічний дзвінок о другій годині, червоноармійці, поняті ... Арешт і Бутирська в'язниця.
«За що ви тут сидите?» - Запитав його слідчий Дьяков на першому допиті.Саша губиться в здогадах. Чого від нього хочуть? У нього немає розбіжностей з партією, він чесний перед нею. Може, справа в Марке Рязанова, брате матері, - він впливовий, перший металург країни ...
Марк тим часом поговорив про Сашка з високопоставленими людьми. Будягін ясно розуміє: «вони» знають, чий Саша племінник. Коли людину вводять до складу ЦК, не можуть не знати, що його племінника заарештували.
Березін, заступник Ягоди (глави опту), краще Будягіна і краще Рязанова знає, що Панкратов ні в чому не винен. Чесний, ідейний хлопець. Його справа тягнеться багато далі і вище, виходячи через замдиректора Сашиного інституту Криворучко на Ломінадзе, заступника наркома важкої промисловості (а нарком Орджонікідзе). Але навіть Березін, член колегії НКВД, не знає і не може, звичайно, знати, що думає про Орджонікідзе, людині свого найближчого оточення, Сталін. А думає Сталін ось що: вони давно знайомі, дуже давно. Починали в партії разом. А у вождя немає однодумців, є тільки соратники. Серго після капітуляції опозиціонерів не захотів знищити їх. Хоче зберегти противагу Сталіну? І чим, якими політичними цілями пояснюється ніжна дружба Серго і Кірова?
Софії Олександрівні веліли прийти в Бутирку на побачення з сином. З собою взяти теплі речі, гроші і продукти. Значить, вирок Саші винесено. Весь цей час їй допомагала Варя Іванова: ходила за продуктами, возила передачі. Але в той вечір не зайшла - на наступний день вони проводжали Максима і ще одного курсанта на Далекий Схід.
На вокзалі Варя побачила Сашу: він покірно йшов між двома червоноармійцями з валізою в руці і заплічній сумкою, блідий і з бородою.
Отже, Саша висланий. Що залишилося від їх компанії? Макс на Далекому Сході. А Шарока - і це для багатьох дико - працює в прокуратурі. Юрка Шарока - вершитель доль, а чистий, переконаний Сашко - засланець!
Варя якось зустріла на Арбаті красуню Віку Марасевіч з дженджуристим чоловіком. Віка запросила телефонувати й заходити, хоча Варя ніколи їй не дзвонила і до неї не заходила. Але тут пішла. І потрапила в зовсім інший світ.Там - стоять у чергах, живуть в комуналках. Тут - п'ють каву з лікерами, милуються закордонними модами.
Для Вари почалося нове життя. «Метрополь», «Савой», «Національ» ... Корінна москвичка, вона колись лише чула ці привабливі назви. Тільки одягнена вона поганенько .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Діти Арбата (Анатолій Рибаков)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок