Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Біліє парус одинокий (Валентин Катаєв)

Переказ скорочено Біліє парус одинокий (Валентин Катаєв)

Назва:
Переказ скорочено Біліє парус одинокий (Валентин Катаєв)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,51 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Біліє парус одинокий (Валентин Катаєв)
Дачний сезон закінчився, і Василь Петрович Бачій з синами Петром та Павликом повертався до Одеси.
Петя в останній раз окинув поглядом світиться ніжною блакиттю нескінченне морський простір.На пам'ять прийшли рядки: «Біліє парус одинокий / У тумані моря голубому ...»
І все ж головне чарівність моря становила для дев'ятирічного хлопчика не мальовничість його, а споконвічна таємничість: фосфоричне світіння, прихована життя глибин, вічний рух хвиль ... Повним таємниці було і бачення бунтівного броненосця, кілька разів з'являвся на горизонті.
Але от прощання з морем закінчилося. Всі троє розмістилися на лавах, і диліжанс рушив. Коли до Аккермана залишалося верст десять і по обидва боки дороги вже тяглися суцільні виноградники, пасажири почули гвинтівковий постріл, а через хвилину задні двері диліжанса відкрилася і кремезний чоловік застиг було на підніжці. Але тут попереду показався кінний роз'їзд, і він швидко пірнув під лаву. Петя встиг помітити руді флотські чоботи і витатуюваний на руці якірець, як і тато, він зробив вигляд, що нічого не сталося, і відвернувся. Через півгодини тато порушив мовчання: «Здається, під'їжджаємо ... На дорозі ні душі». Пролунав шерех, і зараз же грюкнули двері ...
На пароплаві «Тургенєв» Петя, не знайшовши відповідних для знайомства однолітків, став спостерігати за дивним вусатим пасажиром. Вусатий явно когось розшукував і нарешті зупинився перед сплячим на палубі і прикрившись картузик особа чоловіком. Петя остовпів: задерли штанини оголили рижіну флотських чобіт, які дві години тому виглядали з-під лавки диліжанса.
Коли минули Ланжерон, вусатий підійшов до сплячого, взяв за рукав: «Родіон Жуков?» Але той відштовхнув вусатого, скочив на борт і стрибнув у воду.
... Вечоріло, коли Гаврик з дідусем вибрали перемет і налягли на весла. Зовсім недавно пройшов пароплав «Тургенєв». Значить, вже близько восьми і треба поспішати. Раптом чиїсь руки схопилися за корму шаланди. Коли дід з онуком втягли плавця в човен, він був майже непритомний і ледве промовив: «Не показуйте мене людям. Я матрос ».
На ранок Гаврик зібрався до Терентія, старшому братові. Матроса явно шукали. Близько тиру на маленькій прибережної ярмарку вусатий пан у казанку розпитував Йосипа Карловича, чи не помітив він вчора ввечері чого-небудь підозрілого. Дізнавшись, що Гаврик живе неподалік, вусатий почав розпитувати і його, але небагато чого зумів домогтися. Хлопчик у свої дев'ять років був розважливий і обережний.
По дорозі на Ближні Млини Гаврик зустрів Петрика і запросив із собою до брата. Петі суворо було заборонено відлучатися так далеко і так надовго, але з Гавриков він не бачився все літо, крім того, так хотілося розповісти про подію на «Тургенєва».
Вже в сутінках Терентій привів у халупку діда щуплого молодої людини в пенсне. Ілля Борисович підтвердив, що Родіона Жукова бачив біля труни потьомкінцям Вакулінчука, і передав матросові згорток з одягом. Гаврик відправився подивитися, чи все спокійно. За рогом хлопчика схопив вже знайомий йому вусатий. Гаврик закричав. «Мовчи, вб'ю!» - Шпик рвонув його за вухо.Три тіні метнулися від халупки до обриву, прогримів постріл ... Розлючені невдачею жандарми допитали діда і відвезли у відділок.
Гаврик перебрався до Терентія, носив дідові передачі, дуже переживав, дізнавшись, що діда кожен день б'ють. Депо, де працював брат, страйкувало, і Гаврик намагався заробляти чим тільки міг. Непоганий дохід приносила гра у вушка.
Петя теж захопився вушками, але був занадто азартний, нетерплячий і програвав навіть те, що брав у борг. Згубне для всякого гравця бажання відігратися затягувало у вир. Він з м'ясом вирвав гудзики батьківського віцмундира й упав до того, що спочатку забрав з буфету залишену куховаркою Дуней здачу, а потім викрав зі скарбнички Павлика гроші, що збираються їм на велосипед. Але програв і це, так що одного разу Гаврик оголосив, що чекати більше не бажає і що Петя надходить в рабство, поки не розквитається.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Біліє парус одинокий (Валентин Катаєв)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок