Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Нудота (Жан-Поль Сартр)

Переказ скорочено Нудота (Жан-Поль Сартр)

Назва:
Переказ скорочено Нудота (Жан-Поль Сартр)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,51 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Нудота (Жан-Поль Сартр)
Роман побудований за принципом щоденникових записів головного героя Антуана Рокантена, об'їздив Центральну Європу, Північну Африку, Далекий Схід і вже три роки як влаштувався в місті Бувіле, щоб завершити свої історичні дослідження, присвячені маркіза де Рольбону, що жив у XVIII ст.
На початку січня 1932 Антуан Рокантен раптом починає відчувати в собі зміни. Його захльостує якесь невідоме досі відчуття, схоже на легкий приступ божевілля. Вперше воно охоплює його на березі моря, коли він збирається кинути у воду гальку. Камінь здається йому чужорідним, але живим. Всі предмети, на яких герой затримує погляд, здаються йому живуть власним життям, нав'язливими і таящими небезпека. Цей стан часто заважає Рокантену працювати над його історичним працею про маркіза де Рольбоне, який був помітною фігурою при дворі королеви Марії Антуанетти, єдиним наперсників герцогині Ангулемской, побував у Росії і, по всій видимості, доклав руку до вбивства Павла I.
Десять років тому, коли Рокантен тільки дізнався про маркіза, він у нього в буквальному сенсі закохався і після багаторічних подорожей майже по всій земній кулі три роки тому вирішив влаштуватися в Бувіле, де в міській бібліотеці зібрано багатющий архів: листи маркіза, частина його щоденника, різного роду документи. Однак з недавніх пір він починає відчувати, що маркіз де Рольбон йому смертельно набрид. Правда, на погляд Рокантена, маркіз де Рольбон є єдиним виправданням його власного безглуздого існування.
Все частіше і частіше його наздоганяє щось нове для нього стан, якому найбільше підходить назва «нудота». Вона накочує на Рокантена нападами, і все менше і менше залишається місць, де він може від неї сховатися. Навіть у кафе, куди він часто ходить, серед людей йому не вдається від неї сховатися. Він просить офіціантку поставити платівку з його улюбленою піснею «Some of these days». Музика шириться, наростає, заповнює зал своєю металевою прозорістю, і Нудота зникає. Рокантен щасливий. Він розмірковує про те, яких вершин зміг би він досягти, якщо б тканиною мелодії стала його власне життя.
Рокантен часто згадує про свою кохану Анни, з якою розлучився шість років тому. Після декількох років мовчання він раптом отримує від неї листа, в якому Анні повідомляє, що через кілька днів буде проїздом у Парижі, і їй необхідно з ним побачитися. У листі немає ні звернення, наприклад «дорогою Антуан», ні звичайного ввічливого прощання. Він впізнає в цьому її любов до досконалості. Вона завжди прагнула втілювати «досконалі миті». Деякі миттєвості в її очах мали прихованим змістом, який треба було «вилущити» з нього і довести до досконалості. Але Рокантен завжди потрапляв в халепу, і в ці хвилини Анні його ненавиділа. Коли вони були разом, всі три роки, вони не дозволяли жодній миті, будь то моменти прикрощі чи щастя, відокремитися від них і стати минулими. Вони всі утримували в собі. Ймовірно, і розлучилися вони за обопільною згодою через те, що вантаж цей став дуже тяжкий.
У денні години Антуан Рокантен часто працює в читальному залі бувільской бібліотеки. У 1930 р. там же він познайомився з таким собі Ожье П., канцелярським службовцем, якому дав прізвисько Самоучка, тому що той проводив у бібліотеці весь свій вільний час і вивчав усі наявні тут книги в алфавітному порядку. Цей Самоучка запрошує Рокантена пообідати з ним, бо, судячи з усього, збирається розповісти йому щось дуже важливе. Перед закриттям бібліотеки на Рокантена знову накочує Нудота. Він виходить на вулицю в надії, що свіже повітря допоможе йому від неї позбутися, дивиться на світ, всі предмети здаються йому якимись хисткими, немов знесилений, він відчуває, що над містом нависла загроза. Наскільки крихкими здаються йому всі існуючі в світі перешкоди! За одну ніч світ може змінитися до невпізнання, і не робить цього тільки тому, що йому ліньки. Однак у даний момент у світу такий вигляд, ніби він хоче стати іншим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Нудота (Жан-Поль Сартр)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок