Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Молода гвардія (Олександр Фадєєв)

Переказ скорочено Молода гвардія (Олександр Фадєєв)

Назва:
Переказ скорочено Молода гвардія (Олександр Фадєєв)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,24 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Молода гвардія (Олександр Фадєєв)
Під палючим сонцем липня 1942 йшли по донецькому степу зі своїми обозами, артилерією, танками відступаючі частини Червоної Армії, йшли дитячі будинки і сади, стада худоби, вантажівки, біженці ... Але переправитися через Донець вони вже не встигли: до річки вийшли частини німецької армії. І вся ця маса людей хлинула назад. Серед них були Ваня Земнухов, Уля Громова, Олег Кошовий, Жора Арутюнянц.
Але не всі залишали Краснодон. Співробітники госпіталю, в якому залишилося більше ста неходячіх поранених, розміщували бійців по квартирах місцевих жителів. Філіп Петрович Лютіков, надісланий секретарем підпільного райкому, і його товариш по підпіллю Матвій Шульга тихо осіли на явочних квартирах. Комсомолець Сергій Тюленін повернувся додому з риття окопів. Трапилося так, що він взяв участь в боях, сам убив двох німців і мав намір вбивати їх надалі.
Німці увійшли у місто вдень, а вночі згорів німецький штаб. Підпалив його Сергій Тюленін. Олег Кошовий повертався від Донця разом з директором шахти № 1-біс Валько і по дорозі попросив його допомогти зв'язатися з підпільниками. Валько і сам не знав, хто залишений в місті, але був впевнений, що знайде цих людей. Більшовик і комсомолець домовилися тримати зв'язок.
Кошовий незабаром познайомився з Тюленіним. Хлопці швидко знайшли спільну мову і виробили план дій: шукати шляхи до підпілля й одночасно самостійно створювати молодіжну підпільну організацію.
Лютіков тим часом для відводу очей став працювати у німців в електромеханічних майстерень. Прийшов у давно знайому йому сім'ю Осьмухіна - кликати на роботу Володю. Володя рвався на боротьбу і порекомендував Лютикова для підпільної роботи своїх товаришів Толю Орлова, Жору Арутюнянца та Івана Земнухова. Але коли мова про збройному опорі зайшла з Іваном Земнуховим, той відразу став просити дозволу залучити до групи та Олега Кошового.
Вирішальне нараду сталося в «бур'яні під сараєм" в Олега. Ще кілька зустрічей - і нарешті всі ланки краснодонського підпілля замкнулися.Утворилася молодіжна організація, названа «Молодою гвардією».
Проценко в цей час був уже в партизанському загоні, який базувався по той бік Дінця. Спочатку загін діяв, і діяв непогано. Потім потрапив в оточення. У групу, яка мала прикривати відхід основної частини людей, Проценко в числі інших направив комсомольця Стаховича. Але Стахович злякався, втік через Донець і пішов у Краснодон. Зустрівшись з Осьмухіна, своїм товаришем по школі, Стахович повідомив йому, що бився в партизанському загоні і офіційно посланий штабом організувати партизанський рух у Краснодоні.
Шульгу моментально видав господар квартири, колишній куркуль і прихований ворог Радянської влади. Явка, де переховувався Валько, провалилася випадково, але поліцай Гнат Фомін, який проводив обшук, відразу впізнав Валько. Крім того, в місті та в районі були заарештовані майже всі не встигли евакуюватися члени більшовицької партії, радянські працівники, громадські діячі, багато вчителів, інженери, знатні шахтарі і дехто з військових. Багатьох з цих людей, в тому числі Валько і Шульгу, німці стратили, закопавши живими.
Любов Шевцова заздалегідь була висунута в розпорядження партизанського штабу для використання в тилу ворога. Вона закінчила військово-десантні курси, а потім курси радистів. Отримавши сигнал, що повинна їхати у Ворошиловград і пов'язана дисципліною «Молодої гвардії», доповіла про свій від'їзд Кошовому. Ніхто, крім Осьмухіна, не знав, з ким із дорослих підпільників пов'язаний Олег. Але Лютіков відмінно знав, для якої мети Любка залишена в Краснодоні, з ким пов'язана у Ворошиловграді. Так «Молода гвардія» вийшла на штаб партизанського руху.
Яскрава зовні, весела і товариська, Любка щосили заводила тепер знайомства з німцями, представляючись дочкою шахтовласники, репресованого радянською владою, а через німців видобувала різні розвіддані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Молода гвардія (Олександр Фадєєв)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок