Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Пан (Кнут Гамсун)

Переказ скорочено Пан (Кнут Гамсун)

Назва:
Переказ скорочено Пан (Кнут Гамсун)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,66 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Пан (Кнут Гамсун)
Автор використовує форму оповіді від першої особи. Його герой - тридцятирічний лейтенант Томас Глан згадує події, що відбулися два роки тому, в 1855 р. Поштовхом ж послужило прийшло поштою лист - у порожньому конверті лежали два зелених пташиних пера. Глан вирішує для власного задоволення і щоб просто згаяти час написати про те, що йому довелося пережити. Тодідесь близько року він провів на самій півночі Норвегії, в Нурланом.
Глан живе в лісовій сторожці разом зі своїм мисливським псом Езопом. Йому здається, що тільки тут, далеко від чужої йому міської суєти, серед повного самотності, спостерігаючи за неспішною життям природи, милуючись фарбами лісу і моря, відчуваючи їх запахи і звуки, вінпо-справжньому вільний і щасливий.
Одного разу він перечікує дощ у човнової сараї, де також ховаються від зливи місцевий багатій купець Мак з дочкою Едвардом і доктор із сусіднього приходу. Випадковий епізод майже не залишає сліду в душі Глана.
Зустрічаючи на пристані поштовий пароплав, він звертає увагу на молоду вродливу дівчину Єву, яку приймає за дочку сільського коваля.
Глан видобуває їжу полюванням, вирушаючи в гори, бере сир у лопарей-оленярів. Милуючись величної красою природи, він відчуває себе невіддільною її частинкою, він цурається товариства людей, розмірковуючи над суєтністю їх помислів і дій. Серед буйства весни він відчуває дивне, розбурхує відчуття, яке солодко турбує і п'янить душу.
У гості до Глан навідуються Едварда і доктор. Дівчина в захопленні від того, як мисливець облаштував свій побут, але все ж краще буде, якщо він стане обідати у них в будинку. Доктор розглядає мисливське спорядження та зауважує фігурку Пана на порохівниці, чоловіки довго міркують про бога лісів і полів, повному пристрасної закоханості.
Глан спохвачується, що всерйоз захопився Едвардом, він шукає нової зустрічі з нею, а тому відправляється в будинок Мака. Там він проводить нудний вечір у товаристві гостей господаря, зайнятих картковою грою, а Едварда зовсім не звертає на нього уваги. Повертаючись до сторожки, він з подивом відзначає, що Мак вночі пробирається в будинок коваля. А сам Глан охоче приймає у себе зустрівся пастушку.
Глан пояснює Едварді, що займається полюванням не заради вбивства, а щоб прожити. Скоро відстріл птахів і звірів буде заборонений, тоді доведеться рибалити. Глан з таким захватом розповідає про життя лісу, що це справляє враження на купецьку дочку, їй ще не доводилося чути настільки незвичайних промов.
Едварда запрошує Глана на пікнік і всіляко підкреслює на людях своє до нього симпатію. Глан відчуває себе ніяково, намагається згладити необачні витівки дівчини. Коли ж наступного дня Едварда зізнається, що любить його, він втрачає голову від щастя.
Любов захоплює їх, але стосунки молодих людей складаються важко, відбувається боротьба самолюбстві. Едварда примхлива й свавільна, дивина і нелогічність її вчинків часом виводить Глана з себе. Одного разу він жартома дарує дівчині на пам'ять два зелених пера.
Складні любовні переживання вкрай вимотують Глана, і коли до нього в сторожку приходить закохана в нього Єва, це приносить полегшення в його бентежну душу. Дівчина простодушна і добросердих, йому добре і спокійно з нею, їй він може висловлювати наболіле, нехай вона навіть і не здатна зрозуміти його.
У вкрай напруженому стані повертається Глан до себе в сторожку після балу, влаштованого Едвардом, скільки шпильок і неприємних моментів довелося йому зазнати в той вечір! А ще він відчуває шалену ревнощі до лікаря, кульгавий суперник має явну перевагу. Від досади Глан прострілює собі ногу.
У лікуючого його лікаря Глан допитується, чи була у них з Едвардом взаємна схильність? Доктор явно співчуває Глан. У Едвард сильний характер і нещасний вдачу, пояснює він, вона чекає від любові дива і сподівається на появу казкового принца. Владна і горда, вона звикла у всьому верховодити, і захоплення в сутності не зачіпають її серця.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Пан (Кнут Гамсун)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок