Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Змова Фієскі в Генуї (Фрідріх Шиллер)

Переказ скорочено Змова Фієскі в Генуї (Фрідріх Шиллер)

Назва:
Переказ скорочено Змова Фієскі в Генуї (Фрідріх Шиллер)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,74 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Змова Фієскі в Генуї (Фрідріх Шиллер)
Місце і час подій автор точно вказує в кінці переліку дійових осіб - Генуя, 1547 П'єсі предпослан епіграф римського історика Саллюстія про Каталине: «Се злодійство почитаю з незвичайним за незвичайності і небезпеки злочину». Молода дружина графа Фієско ді Лаванья, ватажка республіканців в Генуї, - Леонора ревнує свого чоловіка до Джулії, сестрі правителя Генуї. Граф дійсно доглядає за цією кокетливою вдовствующей графинею, і вона просить у Фієскі в заставу любові подарувати їй медальйон з портретом Леонори, йому ж віддає свій.
Племінник Дорії, правителя Генуї, Джанеттіно підозрює, що в Генуї республіканці готують змову проти його дядька. Щоб уникнути перевороту, він наймає мавра вбити главу республіканців Фієско. Але віроломний мавр видає план Джанеттіно графу ді Лаванья і переходить до нього на службу.
У будинку республіканця Верріни велике горе, його єдина дочка Берта згвалтована. Злочинець був у масці, але за описом дочки нещасний батько здогадується, що це справа рук племінника Дорії. Прийшовши до Верріне просити руки Берти Бургоньіно стає свідком страшного прокляття батька; той замикає свою дочку в підземеллі власною будинку, поки кров Джанеттіно не змиє ганьбу з його роду.
До Фієско приходять дворяни Генуї, вони розповідають йому про скандал в синьйорії, що стався при виборах прокуратора. Джанеттіно зірвав вибори, він проткнув при голосуванні шпагою куля дворянина Цібо зі словами: «Куля недійсний! Він з дірою! »У суспільстві невдоволення правлінням Дорії явно досягла межі. Це розуміє Фієско. Він хоче скористатися настроєм генуезців та здійснити державний переворот. Граф просить мавра розіграти сцену замаху на нього. Як ді Лаванья і припускав, народ заарештовує «злочинця», той «зізнається», що підісланий племінником Дорії. Народ обурений, його симпатії на боці Фієско.
До Джанеттіно є його довірений Ломелліно. Він попереджає племінника Дорії про небезпеку, що нависла над ним у зв'язку зі зрадою мавра. Але Джанеттіно спокійний, він вже давно запасся листом з підписом імператора Карла і його печаткою. У ньому сказано, що дванадцять сенаторів Генуї повинні бути страчені, а молодий Дорія стане монархом.
У будинок Фієско приходять генуезькі патриції-республіканці. Їх мета - схилити графа взяти на себе керівництво змовою проти герцога. Але ді Лаванья випередив їх пропозицію, він показує їм листи, в яких повідомляється про прибуття до Генуї для "рятування від тиранії» солдатів з Парми, «золота з Франції», «чотирьох галер папи римського". Дворяни не очікували такої спритності від Фієско, вони домовляються про сигнал до виступу і розходяться.
По дорозі Верріна довіряє своєму майбутньому зятеві Бургоньіно таємницю, що він уб'є Фієско, як тільки тиран Дорія буде повалений, бо прозорливий старий республіканець підозрює, що мета графа - не встановлення республіки в Генуї. Ді Лаванья сам хоче зайняти місце герцога.
Мавр, посланий Фієскі в місто з метою дізнатися настрій генуезців, повертається з повідомленням про намір Джанеттіно стратити дванадцять сенаторів, в тому числі і графа. Він приніс також порошок, який графиня Империали просила його підсипати в чашку з шоколадом Леонори. Фієско терміново скликає змовників і повідомляє їм про лист імператора у племінника Дорії. Повстання мало початися цієї ж ночі.
Пізно увечері в будинку Фієско збираються генуезькі дворяни нібито на подання комедіантів. Граф вимовляє полум'яну промову, в якій закликає їх повалити тиранів Генуї, і роздає зброю. Останнім у будинок вривається Калканьйо, який тільки що з палацу герцога. Там він бачив мавра, він віддав їх. Все в сум'ятті. Прагнучи опанувати ситуацію, Фієско говорить, що сам послав туди свого слугу. З'являються німецькі солдати, які охороняють герцога Дорію. Вони вводять мавра, з ним записка, в якій тиран Генуї повідомляє графу, що він сповіщений про змову і нині вночі навмисне відішле своїх охоронців. Благородство і честь не дозволяють Фієскі в такій ситуації напасти на Дорію. Республіканці ж непохитні, вони вимагають вести їх на штурм герцогського палацу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Змова Фієскі в Генуї (Фрідріх Шиллер)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок