Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Волоцюги Дхарми (Джек Керуак)

Переказ скорочено Волоцюги Дхарми (Джек Керуак)

Назва:
Переказ скорочено Волоцюги Дхарми (Джек Керуак)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,98 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Волоцюги Дхарми (Джек Керуак)
Твір містить автобіографічні деталі, розповідь ведеться від першої особи. Оповідач, Рей Сміт, молода людина з покоління «бітників», подорожує по Америці на попутних машинах і в товарних потягах, нерідко ночує під відкритим небом і живе випадковими заробітками, задовольняючись тим небагатьом, які дарує йому Небо і Закон Дхарми.
Подібно багатьом «бітникам» Рей захоплений релігійно-філософськими вченнями стародавньої Індії та Китаю. Він пише вірші і вважає себе послідовником Будди, практикує Недіяння і визиску Самадхі - духовне просвітлення, яке призводить йде істинним шляхом до нірвани. Протягом цілого року Рей дотримується суворе цнотливість, оскільки вважає, що «любовна пристрасть - це безпосередня причина народження, яке є джерелом страждання і веде до смерті». Однак, відмовляючись від феноменального світу "імен та форм», він далекий від того, щоб не помічати його красу, а у відносинах з людьми він намагається бути щирим і керуватися правилом, яке міститься у «Алмазної сутри»: «Будь милосердним, не утримуючи у свідомості уявлення про милосердя, бо милосердя - всього лише слово, і не більше ».
Восени 1955 на одній з вулиць Сан-Франциско Рей знайомиться з Джеффі Райдером, який широко відомий в колах «бітників», джазових музикантів і богемних поетів. Джеффі, син лісоруба, виріс разом з сестрою в лісі, працював на лісозаготівлях, був фермером, вчився в коледжі, вивчав індійську міфологію, китайська та японська мови і відкрив для себе вчення дзен-буддизму. Відмовившись від наукової кар'єри, він все ж підтримує зв'язок з філологами Каліфорнійського університету, переводить вірші стародавніх китайських поетів, відвідує лекції в буддійської асоціації, виступає на поетичних вечорах з читанням власних віршів. Джеффі - надзвичайно популярна постать. Його досвід зі зміненими станами свідомості, які досягаються вживанням наркотиків, веселий і безтурботний характер, дотепність, а також розкутість у поводженні з юними шукачка пригод, залученими в духовний пошук і спраглими "рятування від уподобань», зробили Джеффі в очах друзів і шанувальників справжнім героєм Західного узбережжя. Це він ввів в обіг вираз «бродяги Дхарми». Всі його майно вміщується в рюкзаку і складається в основному з книг на східних мовах і альпіністського спорядження, так як Джеффі велику частину часу проводить в горах.
Рей і Джеффі стають нерозлучними друзями. Рей поселяється в передмісті Сан-Франциско у поета Алваха Голдбука і проводить час у медитаціях, дружніх пиятиках і читанні, оскільки будинок буквально набитий книгами - «від Катулла до Езри Паунда». Джеффі живе в милі від будинку Голдбука, неподалік від кампуса Каліфорнійського університету. Він знімає літній будиночок, внутрішнє оздоблення якого відрізняється крайнім аскетизмом: на підлозі лежать плетені циновки, а замість робочого столу - ящики з-під апельсинів. Одного разу ввечері Джеффі приїжджає до Рею і Алваху на велосипеді в супроводі двадцятирічної дівчини, яку називає Принцесою, щоб продемонструвати друзям елементи сексуальної практики тибетського тантризму, а коли дівчина охоче віддається йому на очах Рея і Алваха, Джеффі запрошує їх приєднатися до нього й долучитися до практичної мудрості тантри. Рей збентежений, йому давно подобається Принцеса, але він ніколи не займався любов'ю в чиєму-небудь присутності. До того ж Рей не хоче порушувати обітниці цнотливості. Однак Джеффі переконує Рея не довіряти ні буддизму, ні будь-якої іншої філософії, яка заперечує секс. В обіймах Принцеси Рей забуває про те, що проявлений світ - всього лише ілюзія і породжений невіглаством і стражданням. Дівчина вважає себе Бодхисаттвой, тобто «Істотою, що прагнуть до просвітління», і каже Рею, що вона - «мати всіх речей». Рей не сперечається з нею, так як розуміє, що для юної красуні єдиний спосіб знайти Істину і злитися з Абсолютом - це участь у таємничих ритуалах тибетського буддизму, в яких вона священнодіє з справжнім самопожертвою і явним задоволенням.
Джеффі запрошує Рея в гори.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Волоцюги Дхарми (Джек Керуак)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок