Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Пролітаючи над гніздом зозулі (Кен Кізі)

Переказ скорочено Пролітаючи над гніздом зозулі (Кен Кізі)

Назва:
Переказ скорочено Пролітаючи над гніздом зозулі (Кен Кізі)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,46 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Пролітаючи над гніздом зозулі (Кен Кізі)
Герой-оповідач Бромден - син білої жінки і індіанського вождя - прикидається немічним, глухонімим і недоумкуватим. Він давно вже знаходиться в психіатричній лікарні, рятуючись у ee стінах від жорстокості та байдужості «нормальної Америки». Втім, роки, проведені Бромденом в психлікарні, дають про себе знати. Старша медсестра міс гнусу, керівна і пацієнтами, і безвольним доктором Спайві, регулює, на його думку, біг часу, змушуючи годинник то стрімко летіти, то тягнутися нескінченно. За її розпорядженням включають «туманну машину», а таблетки, що дають хворим, містять у собі електронні схеми і допомагають контролювати ззовні свідомість і «гострих», і «хроніків». На переконання Бромдена, це відділення - фабрика в якомусь зловісно-загадковому Комбінаті: «тут виправляють помилки, допущені по сусідству, в церквах і школах. Коли готовий виріб повертають суспільству, повністю залатані, не гірше нового, а то і краще, у старшої сестри серце радіє ».
У цю обитель скорботи в один прекрасний день є Рендл Патрік Макмерфі, який встиг покочевать по Америці й відсидіти в багатьох її в'язницях. Останній строк він відбував у колонії, де проявив «психопатичні тенденції» і тепер ось переведений в психлікарню. Втім, переклад він сприйняв без засмучення. Завзятий картяр, він розраховує поправити свої фінансові справи за рахунок лопухів-психів, та й порядки в лікарні, за чутками, куди більш демократичні, ніж раніше.
Відділення і справді виставляє напоказ свої ліберальні принципи, і представник адміністрації по зв'язках з громадськістю раз у раз проводить екскурсії, на всі лади розхвалюючи нові віяння. Пацієнтів добре годують, закликають їх до співпраці з медперсоналом, і всі найважливіші проблеми вирішуються шляхом голосування на раді пацієнтів, очолює якого хтось Хардінг, здобув вищу освіту і відрізняється красномовством і повною відсутністю волі. «Ми всі кролики, - повідомляє він Макмерфі, - і знаходимося тут не тому, що ми кролики, але тому, що не можемо звикнути до свого кролячому становища».
Макмерфі - хто завгодно, але не кролик. Намірившись «прибрати цю лавочку до рук», він з перших же днів вступає в конфлікт з владної міс гнусу. Те, що він жартома обігрує пацієнтів в карти, для неї ще півбіди, але він ставить під загрозу розмірене діяльність «терапевтичної громади», висміює збори, на яких під невсипущим наглядом старшої сестри пацієнти звично копаються в чужій особистому житті. Це систематичне приниження людей проводиться під демагогічним гаслом навчання їх існування в колективі, прагнення створити демократичну відділення, повністю кероване пацієнтами.
Макмерфі ніяк не вписується в тоталітарну ідилію психіатричної лікарні. Він під'юджує своїх товаришів вирватися на свободу, розбити вікно і розірвати сітку важенним пультом і навіть б'ється об заклад, що здатний це зробити. Коли ж його спроба закінчується невдачею, то, розплачуючись, а вірніше, повертаючи боргові розписки, він вимовляє: «По крайней мірою я спробував ».
Чергове зіткнення Макмерфі і міс Гнусов відбувається з приводу телевізора. Він просить зрушити графік перегляду телепередач так, щоб можна було подивитися бейсбол. Питання ставлять на голосування, і його підтримує лише Чесвік, відомий своєю норовливістю на словах, але нездатністю втілити свої наміри у вчинок. Втім, йому вдається незабаром добитися повторного голосування, і всі двадцять «гострих» голосують за те, щоб дивитися телевізор вдень. Макмерфі торжествує, але старша сестра повідомляє йому, що для того, щоб рішення було прийнято, потрібна більшість, а оскільки всього у відділенні сорок чоловік, не вистачає ще одного голосу. По суті справи, це приховане знущання, тому що інші двадцять хворих є хроніками, геть-чисто відрізаними від об'єктивної реальності. Але тут піднімає руку Бромден, ідучи наперекір своїм життєвим правилом «не розкриватися». Але і цього виявляється недостатньо, тому що він підняв руку після того, як збори було оголошено закритим. Тоді Макмерфі самовільно вмикає телевізор і не відходить від нього, навіть коли міс Гнусов відключає електрику.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Пролітаючи над гніздом зозулі (Кен Кізі)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок