Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Дим вітчизни (Костянтин Паустовський)

Загрузка...

Переказ скорочено Дим вітчизни (Костянтин Паустовський)

Назва:
Переказ скорочено Дим вітчизни (Костянтин Паустовський)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,59 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Дим вітчизни (Костянтин Паустовський)
Отримавши від відомого пушкініста Швейцера запрошення приїхати до Михайлівського, ленінградський художник-реставратор Микола Генріхович Вермеля відклав в Новгороді нагальну роботу над фресками Троїцької церкви і разом зі своїм напарником і учнем Пахомовим відправився до Швейцеру, рившемуся у фондах Михайлівського музею в надії знайти невідомі пушкінські вірші або документи.
У поїздку запросили і дочка квартирної господині, актрису одеського театру, красуню, котра приїхала провідати дочку і старіючу мати.
Засніжені алеї, старий будинок, цікаве суспільство в Михайлівському - все сподобалося Тетяні Андріївні. Приємно було і виявити шанувальниць свого таланту - одеських студенток. Був і зовсім несподіваний сюрприз. Як-то увійшовши в одну з кімнат, Тетяна Андріївна тихо ахнула й опустилася в крісло навпроти портрета молодої красуні. Всі побачили, що їх супутниця абсолютно схожа з нею. «Кароліна Сабанський - моя прабаба», - пояснила вона. Прадід актриси, хтось Чирков, на рік перебування в Одесі Пушкіна служив там в драгунському полку. Кароліна блищала в суспільстві, і в неї був закоханий наш поет, але вона вийшла за драгуна, і вони розлучилися. Між іншим, сестра цієї відчайдушної авантюристки, графиня Ганська, у другому шлюбі була дружиною Бальзака. Тетяна Андріївна пригадала, що у її київського дядечка зберігався портрет Пушкіна.
Швейцер був вражений. Він знав, що, розлучаючись з Сабанський, поет подарував їй свій портрет, на якому був зображений тримає лист з якимось віршем, присвяченим чарівною полячці. Пушкініст вирішив їхати до Києва.
В українській столиці йому вдалося відшукати дядечка Тетяни Андріївни, але, на жаль, той в один із кризових моментів збув портрет одеському антикварові Зільбер. В Одесі Швейцер з'ясував, що антиквар подарував портрет племіннику, який працював в ялтинському санаторії для сухотних хворих: портрет не мав художньої цінності.
Перш ніж залишити Одесу, Швейцер відвідав Тетяну Андріївну. Вона попросила узяти його з собою до Ялти. Там, в туберкульозному санаторії, помирав двадцятидворічний іспанець Рамон Перейро. Він прибув до Росії разом з іншими республіканцями, але не виніс клімату і важко захворів. Вони подружилися і часто бачилися. Якось на заміській прогулянці Рамон раптом став на коліна перед нею і сказав, що любить її. Їй це здалося бундючним і взагалі недоречним (вона була на десять років старший за нього, і Маші йшов вже восьмий рік), вона розсміялася, а він раптом схопився і втік. Тетяна Андріївна весь час картала себе за цей сміх, адже для його співвітчизників театральність - друга натура.
У санаторії їй сказали, що надії немає, і дозволили залишитися. У палаті вона опустилася перед ліжком на коліна. Рамон дізнався її, і сльози скотилися по його худому, почорнілому особі.
Швейцер тим часом відшукав у санаторії портрет і викликав Вермеля.Реставрувати можна було тільки на місці. Приїхав, однак, Пахомов, прохали вчителя послати саме його. Старому було очевидно, що у його Міші на півдні є і особливий, крім професійної, інтерес. Дещо він помітив ще в Новгороді.
За допомогою Пахомова вдалося прочитати вірші, що тримав у руках Пушкін. Це була строфа вірша: «Тане хмар летюча гряда ...» Сенсації ця знахідка не містила, але для Швейцера було важливо доторкнутися до життя поета. Пахомов був радий знову побачитися з Тетяною Андріївною. Він жодного разу не сказав їй про любов, і вона теж мовчала, але навесні 1941 р. перебралася до Кронштадта - ближче до Новгороду і Ленінграда.
Війна застала її на острові Езель, у складі виїзної бригади театру Балтфлоту.З початком боїв актриса стала санітаркою і була евакуйована перед самим падінням героїчного острова. Далі шлях лежав на Тихвін. Але літак змушений був здійснити посадку недалеко від Михайлівського, в розташуванні партизанського загону.
Поки лагодили перебитий бензопровід, Тетяна Андріївна з поводирем вирушила до Михайлівського.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Переказ скорочено Дим вітчизни (Костянтин Паустовський)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок