Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Дрібний біс (Федір Сологуб)

Переказ скорочено Дрібний біс (Федір Сологуб)

Назва:
Переказ скорочено Дрібний біс (Федір Сологуб)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,07 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Дрібний біс (Федір Сологуб)
Ардальон Борисович Передонів, вчитель словесності в місцевій гімназії, постійно відчував себе предметом особливої уваги жінок. Ще б пак! Статський радник (п'ятий клас у табелі про ранги!), Чоловік у соку, по суті, не одружений ... Адже Варвара що ... Варвару у разі чого можна й побоку. Ось один тільки - без неї, мабуть, місця інспектора не отримаєш. (Директор гімназії не шанує його, учні та їхні батьки вважають грубим і несправедливим.) Княгиня Вовчанська обіцяла Варварі поклопотатися за Ардальон Борисовича, але умовою поставила вінчання: незручно клопотатися за співмешканця своєї колишньої домашньої кравчині. Проте ж спершу місце, а потім вже вінчання. А то як раз обдурять.
Варвару ці його настрої надзвичайно стурбували, і вона сильно просила вдову Грушину за гроші виготовити лист, нібито від княгині, з обіцянкою місця, якщо вони повінчаються.
Передонів було зрадів, але Вершина, яка намагалася видати за нього безприданницю Марту, відразу ж взяла в облогу: а де конверт? Діловий лист - і без конверта! Варвара з Грушиної тут же поправили справу другий листом, надісланим через петербурзьких знайомих. І Вершина, і рутил, сватали Передонове своїх сестер, і Преполовенская, що розраховувала прилаштувати за нього племінницю, - всі зрозуміли, що їх справа програна, Ардальон Борисович призначив день вінчання. І без того недовірливий, він тепер ще більше боявся заздрості і все чекав доносу або навіть замаху на своє життя. Підлила масла у вогонь Преполовенская, натякаючи на те, що близький приятель Ардальон Борисовича Павло Васильович Володін буває у Передонова заради Варвари Дмитрівни. Це, звичайно, нісенітниця. Варвара вважає Володіна дурнем, та й отримує викладач ремесла в міському училищі вчетверо менше вчителя гімназії Передонова. Ардальон ж Борисович занепокоївся: обвінчається він з Варварою, поїдуть на інспекторські місце, а в дорозі отруять його і поховають як Володіна, а той буде інспектором. Варвара весь ніж з рук не випускає, та й вилка небезпечна. (І він сховав прилади під ліжком. Їдять ж китайці паличками.) Ось і баран, так схожий на Володіна, тупо дивиться, напевно зло хоче тобі. Головне ж, донесуть - і загинув. Наташа адже, колишня кухарка Передонова, від них прямо до жандарму надійшла. Зустрівши жандармського підполковника, Ардальон Борисович попросив не вірити тому, що скаже про нього Наташа, вона все бреше, і в неї коханець поляк.
Зустріч навела на думку відвідати батьків міста "і запевнити їх у своїй благонадійності. Він відвідав міського голову, прокурора, предводителя дворянства, голови повітової земської управи і навіть справника. І кожному говорив, що все, що про нього базікають, - дурниця. Захотівши якось закурити на вулиці, він раптом побачив городового і поцікавився, чи можна тут курити. Щоб майже вже відбувся інспектора не підмінили Володіним, він вирішив позначити себе. На грудях, на животі, на ліктях поставив чорнилом букву П.
Підозрілий став йому і кіт. Сильне електрику у вовні - от у чому біда. І повів звіра до перукаря - постригти.
Вже багато разів було з'явлення йому сіра недотикомка, каталася в ногах, знущалася над ним, дражнила: висунеться і сховається. А ще того гірше - карти. Дами, по дві разом, підморгували; тузи, королі, валети шепотілися, шушукалися, дражнились.
Після весілля Передонове вперше відвідали директор з дружиною, але було помітно, що вони обертаються в різних колах тутешнього суспільства. Та й в гімназії не все гладко у Передонова. Він відвідував батьків своїх учнів і скаржився на їх лінощі і зухвалість. У декількох випадках чада були секоми за ці вигадані провини і скаржилися директору.
Зовсім дикої виявилася історія з п'ятикласником Сашею Пильніковим. Грушина розповіла, ніби цей хлопчик насправді переодягнена дівчинка: такий вродливе і все червоніє, тихоня і гімназисти дражнять його дівчиною. І все це, щоб Ардальон Борисовича підловити.
Передонів доповів директору про можливе скандалі: у гімназії розпуста почнеться. Директор вважав, що Передонів заходить занадто далеко.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Дрібний біс (Федір Сологуб)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок