Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Сашка (В'ячеслав Кондратьєв)

Загрузка...

Переказ скорочено Сашка (В'ячеслав Кондратьєв)

Назва:
Переказ скорочено Сашка (В'ячеслав Кондратьєв)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,43 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Сашка (В'ячеслав Кондратьєв)
«Сашко влетів у гай, кричачи" німці! німці! ", щоб попередити своїх». Ротний велів відійти за яр, там залягти і ні кроку назад. Німці до того часу несподівано замовкли. І рота, що зайняла оборону, теж принишкла в очікуванні, що ось-ось піде справжній бій. Замість цього молодий і якийсь торжествуючий голос став їх морочити: «Товариші! У районах, звільнених німецькими військами, починається посівна. Вас чекає свобода і робота. Кидайте зброю, закурим сигарети ... »
Ротний через кілька хвилин розгадав їхню гру: це була розвідка. І тут же дав наказ «вперед».
Сашко хоч і вперше за два місяці, що воював, зіткнувся так близько з німцем, але страху чомусь не відчував, а тільки злість і якийсь мисливський раж.
І таке везіння: у першому ж бою, дуриків, взяв «язика». Німець був молодий і кирпатий. Ротний побалакаємо з ним по-німецьки і велів Сашкові вести його до штабу. Виявляється, фріц нічого важливого ротному не сказав. А головне, перехитрили нас німці: поки наші бійці слухали німецьку балаканину, німці йшли, взявши у нас полоненого.
Німець йшов, часто озираючись на Сашка, видно, боявся, що може вистрілити йому в спину. Тут, в гаю, за якою вони йшли, багато радянських листівок валялося. Сашка одну підняв, розправив і дав німцю - нехай зрозуміє, паразит, що російські над полоненими не знущаються. Німець прочитав і буркнув: «Пропаганда». Жаль, не знав Сашка німецького, поговорив би ...
У штабі батальйону нікого з командирів не було - всіх викликали до штабу бригади. А до комбата йти Сашкові не порадили, сказавши: «вбило вчора Катеньку нашу. Коли ховали, страшно на комбата дивитися було - почорнів весь ... »
Вирішив Сашка все ж іти до комбата. Той Сашкові з ординарцем велів вийти. Чулося з бліндажа тільки комбатів голос, а німця ніби й не було. Мовчить, зараза! А потім комбат викликав до себе і наказав: німця - у розхід. У Сашка потемніло в очах. Адже він же листівку показував, де написано, що полоненим забезпечена життя і повернення на батьківщину після війни! І ще - не уявляв, як буде вбивати когось.
Сашкові заперечення ще більше вивели з себе комбата. Розмовляючи з Сашком, він вже руку недвозначно на ручку ТТ поклав. Наказ велів виконати, про виконання доповісти. А ординарець Толік повинен був за виконанням простежити. Але Сашко не міг вбити беззбройного. Не міг, і все!
Загалом, домовилися з Толіком, що віддасть він йому годинник з німця, але зараз щоб пішов. А Сашка вирішив все ж таки німця вести в штаб бригади. Далеко це і небезпечно - можуть і дезертиром порахувати. Але пішли ...
І тут, у полі, наздогнав Сашка з Фріцем комбат. Зупинився, закурив ... Тільки хвилини перед атакою були для Сашка такими ж страшними. Погляд капітана зустрів прямо - ну, стріляй, а прав все одно я ... А той дивився суворо, але без злості. Докурив і, вже виходячи, кинув: «Німця відвести в штаб бригади. Я скасовую свій наказ ».
Сашка і ще двоє поранених з ходячих не отримали на дорогу продуктів. Тільки продаттестати, отоварити які можна буде лише в Бабині, за двадцять верст звідси. Ближче до вечора Сашко і його попутник Жора зрозуміли: до Бабіна сьогодні не добратися.
Господиня, до якої постукали, ночувати пустила, але погодувати, сказала, нічим. Та й самі, поки йшли, бачили: села в запустінні. Ні худоби не видно, ні коней, а про техніку і говорити нічого. Туго буде колгоспникам весновать.
Вранці, прокинувшись рано, затримуватися не стали. А в Бабині дізналися у лейтенанта, теж пораненого в руку, що продпункт тут був узимку. А зараз - перевели невідомо куди. А вони добу нежрамші! Лейтенант Володя теж з ними пішов.
У найближчому селі кинулися просити їжі. Дід ні дати, ні продати продукти не погодився, але порадив: на полі накопати картохи, що з осені залишилася, і насмажити лепеха. Сковороду і сіль дід виділив. І те, що здавалося неїстівної гниллю, йшло зараз в горло за милу душу.
Коли повз картопляних полів проходили, бачили, як копошаться там інші калечная, димлять вогнищами. Не одні вони, значить, так годуються.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Переказ скорочено Сашка (В'ячеслав Кондратьєв)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок