Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Молотов (Микола Помяловський)

Переказ скорочено Молотов (Микола Помяловський)

Назва:
Переказ скорочено Молотов (Микола Помяловський)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,66 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Молотов (Микола Помяловський)
В одному з петербурзьких дохідних будинків на Катерининському каналі живе сім'я чиновника Гната Васильович Дорогова. У нього шестеро дітей, старша з них - Надя, їй двадцять років. Мати сімейства, Ганна Андріївна, - зразкова господиня. У будинку панують затишок і спокій.
Дід і баба Анни Андріївни були бідними пітерськими міщанами. На їх дочки, Маври Матвіївні, яка була розумна, гарна на вроду і працелюбна, одружився дрібний чиновник Чижиков. Господарність і енергія Маври Матвіївни призвели до того, що в сім'ї з'явився достаток. Ганна Андріївна була молодшою її дочкою. Вона з дитинства звикла до порядку і забезпеченому існуванню. Коли Анна Андріївна вийшла заміж за Гната Васильович, відносини їх складалися непросто. Молодий чоловік вів досить безпутну життя, і це завдавало дружині чимало страждань, поки їй нарешті не вдалося прибрати його до рук, привчити до будинку. Гнат Васильович став будинків, але в характері його з'явилися суворість і похмурість, які особливо помітні в його відносинах з дітьми.
Коли приходять гості, в будинку стає веселіше. У Дороховим часто бувають чиновники Єгор Іванович Молотов, Макар Макарович Касимов, Семен Васильович Рогожников, доктор Федір Ілліч Бенедиктов. В один з таких вечорів Рогожников розповідає історію про свого директора, який не дозволив дрібному чиновникові Меньшову одружитися на бідній дівчині. Меньшову було запропоновано підвищення з умовою відмови від нареченої, але він відмовився. Тоді директор звів наклеп на свого підлеглого перед нареченою. Весілля була засмучена, а Меньшов отримав підвищення.
Надя Дорогова виховувалася в закритому інституті, але спогади про інститутського життя ніколи не були їй приємні. І не дивно: там були потворні порядки. Класні дами не соромилися брати хабарі вихованок, що провинилися дівчат тримали в лазареті, надівши на них гамівні сорочки. У вихованні було багато штучного, фальшивого.
Вийшовши з інституту, Надя багато часу проводить за читанням. Мрії про чоловіка і своєму господарстві перемежовуються мріями про любов. У Наді з'являються женихи, але вона їм відмовляє. Дівчина часто розмовляє з Молотовим, постійним гостем у їхньому будинку. Вона звертається до нього з різними питаннями. Наді здається, що Молотов чимось не схожий на інших знайомих.
Молотов приходить до художнику Михайлу Михайловичу Череванін, родичу Дорогова. Михайло Михайловичу - людина талановита і оригінальний, але непостійний. У коханні йому не щастило, і він став циніком. Колись він любив домашній затишок, а тепер оселився в неохайною майстерні в Пісках. Молотов застає у Череванін компанію кутя молоді, серед якої з подивом зауважує синів знайомих чиновників. Підпилі юнаки просторікують про злободенні питання.
Молотов і Череванін, покинувши радіючих гостей, йдуть на Невський.Молотов дорікає художника за безладне життя. Той описує свій душевний стан: все байдуже, все представляється нікчемним. Свій образ думок Череванін називає «кладбіщенством». У дитинстві він жив біля кладовища і з тих пір навчився бачити у всьому похмурі сторони. Втім, художник обіцяє почати нове життя, багато працювати.
Вечір у Дороховим. Тут і Молотов, і Череванін, і молодий Касимов, який ще вчора хотів стати художником, а тепер радий, що отримав місце чиновника.Молотов розповідає про початок своєї кар'єри. Він став чиновником не за покликанням, а на запрошення друга, який дістав йому місце ... Продовжити розповідь Єгор Іванович не хоче.
Гнат Васильович віддаляється в кабінет з секретарем статського генерала Подтяжіна. Череванін оповідає Молотову про своїх не зовсім вдалих спробах почати нове життя.
Надя наодинці з Череванін розпитує його про Молотова. Художник згадує про те, як Молотов був призначений на слідство у справі жінки, яка вбила свого чоловіка. Єгор Іванович пошкодував злочинницю, і з тих пір вважає, що в лиходійствах не люди винні, а середовище.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Молотов (Микола Помяловський)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок