Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Дванадцять місяців (Самуїл Маршак)

Загрузка...

Переказ скорочено Дванадцять місяців (Самуїл Маршак)

Назва:
Переказ скорочено Дванадцять місяців (Самуїл Маршак)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,74 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Дванадцять місяців (Самуїл Маршак)
У зимовому лісі вовк розмовляє з вороном, білки грають з зайцем в пальники.Їх бачить Пасербиця, яка прийшла до лісу по хмиз і дровами (послала її жорстока Мачуха). Пасербиця зустрічає в лісі Солдата, розповідає йому про гру звірів. Той пояснює, що під Новий рік трапляються всілякі дива, і допомагає дівчинці зібрати в'язку. А сам Солдат прийшов у ліс за ялинкою для Королеви. Коли він іде, в лісі збираються дванадцять місяців, щоб розвести багаття.
Чотирнадцятирічна Корольова, ровесниця пасербиці, кругла сирота. Сивобородий Професор вчить примхливу дівчинку краснопису та математики, але не дуже успішно, бо Королева не любить, щоб їй суперечили.Вона бажає, щоб завтра ж настав квітень, і видає наказ: обіцяє велику нагороду тому, хто принесе в палац кошик пролісків. Глашатаї оголошують про початок весни і королівському наказі.
Мачуха і її Донька мріють про нагороду. Тільки повертається Пасербиця з хмизом, як її тут же посилають назад в ліс - за пролісками.
Замерзла Пасербиця бродить по лісі. Виходить на галявину, на якій горить багаття, а навколо нього гріються дванадцять братів-місяців. Дівчинка розповідає їм свою історію. Квітень просить братів поступитися йому годинку, щоб допомогти пасербиці. Ті погоджуються. Кругом розквітають проліски, дівчинка їх збирає. Квітень дарує їй своє колечко: якщо трапиться біда, треба кинути колечко, сказати чарівні слова - і всі місяці прийдуть на допомогу.Брати карають Пасербиця, щоб вона нікому не говорила про зустріч з ними.
Пасербиця приносить проліски додому. Мачехіна Донька краде у сплячої падчерки колечко, подароване Апрелем. Та відразу про це здогадується, благає повернути їй колечко, але стара і її зла Дочка навіть і слухати не хочуть. Вони йдуть з пролісками в королівський палац, залишивши падчерку будинку.
Урочистий прийом у королівському палаці. Королева оголошує, що Новий рік не настане, поки не принесуть повної корзини пролісків. З'являються садівники з оранжерейними квітами, але пролісків серед них немає. Лише коли Мачуха з Дочкою приносять Проліски, Королева визнає, що Новий рік настав. Вона наказує «двом особам» розповісти, де вони знайшли квіти. Ті плетуть небилицю про чудове місце, на якому ростуть взимку і квіти, і гриби, і ягоди. Королева вирішує послати їх за горіхами та ягодами, але потім у неї виникає думка поїхати туди самій разом з придворними. Тоді Мачуха з Дочкою кажуть, що чудове місце вже замело снігом. Королева загрожує їм за обман стратою, і брехухи зізнаються, що квіти рвала Пасербиця. Королева їде в ліс, наказавши «двом особам» супроводжувати її разом з пасербицею.
У лісі солдати розчищають дорогу перед Королевою. Їм жарко, а придворні мерзнуть. Королева наказує всім працювати і сама бере мітлу. З'являються Мачуха, Дочка і Пасербиця. Королева велить дати Пасербиця шубу.Пасербиця скаржиться, що в неї відібрали колечко. Королева наказує мачухи Доньці повернути колечко, і та кориться. Потім Королева вимагає, щоб Пасербиця розповіла, де знайшла проліски. Дівчинка відмовляється, і тоді розгнівана Королева велить зняти з неї шубу, загрожує стратою і кидає її колечко в ополонку. Пасербиця, нарешті, вимовляє чарівне слово і кудисьзникає. Відразу ж настає весна. Потім літо. Поруч з Королевою з'являється ведмідь. Всі розбігаються, тільки Професор і старий Солдат захищають її.Ведмідь іде. Настає осінь. Ураган, злива. Придворні, покинувши Корольову, біжать назад до палацу. Королева залишається з Професором, старим Солдатом, Мачухою і її Дочкою. Повертається зима, сильна холоднеча. Сани є, та їхати не можна: на конях поскакали придворні. Королева мерзне. Як вибратися з лісу? З'являється старий у білій шубі і пропонує кожному загадати по одному бажанню. Королева хоче додому, Професор - щоб пори року повернулися на свої місця, Солдат - погрітися біля вогнища, Мачуха з Дочкою - шуби, хоч собачому.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Переказ скорочено Дванадцять місяців (Самуїл Маршак)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок