Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Тупейний художник (Микола Лєсков)

Переказ скорочено Тупейний художник (Микола Лєсков)

Назва:
Переказ скорочено Тупейний художник (Микола Лєсков)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,65 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Тупейний художник (Микола Лєсков)
Розповідь цей автор чує від няні свого молодшого брата Любові Онисимівна, в минулому красуні актриси орловського театру графа Каменського. На Трійцю вона водить автора на кладовищі, де у простий могили розповідає історію «Тупейний художника» Аркадія.
Аркадій - перукар і гріміровщік - причісує всіх кріпаків артисток графа. Сам він «людина з ідеями», іншими словами, художник, з себе красень, і навіть граф його любить, але містить у найбільшій строгості і нікому, крім нього, не дозволено користуватися послугами Аркадія. Граф дуже добра та «через своє постійне зленье» і на всіх звірів одразу походить. Любов Онисимівна в тому ж театрі співає в хорах, танцює і знає всі ролі у трагічних п'єсах. Аркадій і Любов Онисимівна люблять один одного, але побачення абсолютно неможливі: заповіт цнотливості, непорушний для актрис, може порушувати тільки сам граф.
У цей час граф влаштовує виставу на честь проїжджав через Орел государя. Актриса, яка повинна грати «герцогиню де Бурблян», забивається ногу, і її роль отримує Любов Онисимівна. А на додачу камаріновие сережки від графа - подарунок «утішний і противний» - перший знак особливої честі бути зведення в «одаліски» і доставленої на графську половину. Тим часом «фатальне і спокуслива справа» підкрадається і до Аркадія. До графу приїжджає із села брат, ще страшніший і зарослий. Він викликає всіх цирульників і наказує їм підстригти себе на зразок брата, погрожуючи вбити будь-кого, хто його обріже. Але цирульники відповідають, що привести його в благовидний вид зможе лише Аркадій. Щоб обійти правило графа Каменського, його брат закликає до себе Аркашка нібито для того, щоб обстригти пуделя. Аркадій, незважаючи на загрозу пістолетів і перебуваючи в самому похмурому настрої через уготованого Любові Онисимівна, брата графа постригає. А Любові Онисимівна обіцяє її відвезти. Під час вистави Каменський тримається люб'язно, що віщує грозу, а після вистави, коли Аркадій приходить причесати Любові Онисимівна голову «в безневинний фасон, як на картинах позначено у святої Цецилії», його шість чоловік у двері чекають, щоб відвести на «мучительства» у потайні льоху, які підведені під всім будинком. Але Аркадій вистачає Любов Онисимівна, вибиває вікно, і вони біжать. Але за ними відряджають погоню, та улюблені домовляються, що померти згодні, якщо не вдасться від погоні піти. А самі вирушають до священика, який «відчайдушні весілля» вінчає. Але навіть поп боїться лютості графа і видає їх. Втікачів везуть назад, а «народ, де зустрінеться, всі розступається, - думають, може бути, весілля».
Після приїзду у Любов Онисимівна допитуються, скільки часу вони наодинці знаходилися. Аркадія терзають якраз під «покойцем» Любові Онисимівна, яка витримати цього не може і падає непритомний. А в себе приходить на телячому дворі, куди її направили за підозрою в божевіллі під нагляд бабусі Дросіди. Дросіда частенько прикладається до «жахливого плакону», в якому «отрута для замбвенія», але Любові Онисимівна його не дає. Вона ж повідомляє, що Аркадія граф віддає в солдати, але за те, що він пістолетів Графова брата не побоявся, постачає його листом, щоб служив він в полкових сержантів і щоб відразу на війну був посланий. Любов Онисимівна розповіді вірить і три роки щоночі уві сні бачить, як Аркадій Ілліч б'ється.
До театру її з-за хвороби ніг вже не повертають, і вона робиться такий же «пестяднікою», як Дросіда. Одного разу до неї у вікно потрапляє камінь, загорнутий в папірець від Аркадія. Він пише, що повернувся, отримав офіцерський чин і всі гроші, які є, віднесе до графу з проханням про викуп Любові Онисимівна і в надії з нею повінчатися. Любов всю ніч Богу молиться, бо боїться, що, хоча Аркадій тепер офіцер, граф його знову бити буде. А на ранок дізнається, що заїжджий двірник вночі обікрав і зарізав офіцера. Як тільки Любов Онисимівна це чує, то відразу «геп з ніг геть». На похорон приїжджає сам губернатор і називає Аркадія «болярином». А Любов Онисимівна надовго прістращается до «плакончіку», і вже на пам'яті автора прикладається до нього ночами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Переказ скорочено Тупейний художник (Микола Лєсков)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок