Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Злодій (Леонід Леонов)

Переказ скорочено Злодій (Леонід Леонов)

Назва:
Переказ скорочено Злодій (Леонід Леонов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,28 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Злодій (Леонід Леонов)
Москва Тиша тут, в місцевості, званої Благуша. Фірсов оглянув околицю і випробував прекрасну і щемливу спустошеність, знайому з досвіду, коли ось так само раніше, для інших книг, визрівала в ньому жменю людських доль.
І тоді Фірсов побачив як наяву, що Миколка Заварихін приїхав до Москви з села. Забіг до дядька, потім обійшов земляків і дізнався, що його капіталів недостатньо для торгового почину в місті.
З горя Заварихін загуляв у пивниці. На естраду вийшла пишна красуня, але тут увагу всіх відвідувачів привернув якийсь пан у єнотовій шубі і такою ж дорогою капелюсі. За його стриманістю відчувалася прихована сила. То був знаменитий злодій-ведмежатник (спеціаліст із сейфів) Митя Векшин.
Ще недавно Векшин був, як казали, мало не комісаром невеликий кавалерійської частини. Піднесення його перервав один випадок: Векшин покалічив беззбройного полоненого хлопчиська-поручика, слідом за тим впав у запій, і секретар полковий осередку Арташез був змушений написати на кращого друга рапорт в політвідділ дивізії. Векшина відсторонили від посади і виключили з партії. Коли громадянська закінчилася, Векшин прибув до столиці. На приманки непу він дивився з презирством приборкувача. Як раптом дріб'язкова вулична сценка з непманшей - на вході в шикарний гастроном виряджена дамочка вліпила його по руці, помилково вважаючи, що Вершин рветься увійти перед нею, - знищила його впевненість переможця.
До ночі Векшин напився в бридкою нетрях, а незабаром став корешем зграї. Він намагався запевнити себе, що партизанить проти старого світу. Удвох з майстром «поездухі» Василем Васильовичем вони вкрали валізу у сусідки по купе. У ньому виявилися жіночі ганчірки, циркова снасть і фотографія. По ній Митя і зрозумів, що обікрав рідну сестру Тетянку, в дитинстві ще втекла з дому і стала тепер знаменитої повітряної акробаткою Гелою Вельтон. Все це встановив автор Фірсов.
У Векшинський минулому був і ще один персонаж - чернокудрая красуня Маша Доломанова. Спочатку у них була дитяча дружба, поновлюється кожні літо в пору Машини канікул. Але з роками зріло між ними зовсім інше ... і обірвалося. Кілька років вони не бачилися.
Потім зустріч все ж таки сталася. Втомлений і замурзаний, йшов подорослішав Векшин з роботи і зустрів невпізнанно розквітлу, ошатну Машу під мереживним парасолькою. Дівчина крізь мазут і кіптява дізналася, покликала Митю, а той відвернувся. Видно, самолюбство виявилося сильніше прихильності. Не хотів, щоб думали, що він, голодранець, мітить заможному Доломанова в зяті.
Незабаром Митя став помічником машиніста, познайомився з політичними партіями. На дні його скриньки незмінно лежало так і не подароване Маші дешеве колечко з бірюзою, куплене ще з першого заробітку. Але і Маша не забувала Митю ніколи.
Фатальним ввечері ранньої весни її понесло в непролазну глухомань. Навіть Фірсов не міг зрозуміти навіщо. Раптово на берег озера вийшов Агей Столяров, знаменитий розбійник і вбивця, і взяв її. Коли Агейка запропонував Маші спільне життя, вона погодилася. Значить, малося на її страшному нареченого щось гідне, свідомо не показане Фірсовим.
Так Маша стала злодійкою Манькою Завірюха. І коли зустрілася з Митею, пообіцяла: за те, що віддав її мерзенному Агею, якого цураються навіть злодії, нехай не чекає від неї пощади. Навіть колечко з бірюзою її не пом'якшило. Прямо сказала, що зробить з гордого Миті «гірше тих», кого він зараз зневажає. Зчервонить його невинною кров'ю. І колечко, сказала, їй стане в нагоді. Маша тільки Тетянку зізналася, що це Митя тоді призначив їй побачення в глушині (щоб не попався він поліції), а сам не прийшов, затримавшись на партроботі.
Незабаром Митя пішов з Агеем на справу і, лише коли розкрив сейф, дізнався, що пограбував установа, де начальником був старий друг Арташез. У зламаного сейфа залишилася доказ - те саме колечко.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Злодій (Леонід Леонов)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок