Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Матінка Кураж та її діти (Бертольт Брехт)

Загрузка...

Переказ скорочено Матінка Кураж та її діти (Бертольт Брехт)

Назва:
Переказ скорочено Матінка Кураж та її діти (Бертольт Брехт)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,12 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ творуМатінка Кураж та її діти (Бертольт Брехт)
1
Весна 1624 Армія шведського короля збирає солдатів для походу на Польщу. Фельдфебель і вербувальник визнають тільки війну засновником громадського порядку і цивілізації. Де немає війни, яка там мораль: кожен бреде куди хоче, каже що хоче, їсть що хоче - ні наказу, ні пайка, ні обліку!
Два хлопці укочують фургон матінки Кураж, маркітантки Другого Фінляндського полку. Ось що вона співає: «Гей, командир, дай знак привалу, / Своїх солдатів побережи! / Встигнеш в бій, нехай спочатку / Пєхота змінить чоботи. / І вошей годувати під гул знарядь, / І жити, і перетворюватися на прах - / Приємніше людям, якщо люди / Хоча б у нових чоботях. / Ей, християни, тане лід, / Сплять мерці в могильній млі. / Вставайте! Усім пора в похід, / Хто живий і дихає на землі! »
Родом вона баварка, і справжнє її ім'я Анна Фірлінг, а прізвисько Кураж вона отримала за те, що ні під бомбами, ні під кулями ніколи не кидала свій фургон з товаром. Діти її - сини і німа донька Катрін - справжні діти війни: кожен має своє прізвище, і їхні батьки - солдати різних армій, які воювали під прапорами різних віросповідань, - все вже вбиті або зникли невідомо куди.
Вербувальник цікавиться її дорослими синами, але Кураж не хоче, щоб вони йшли в солдати: годується війною, а війні платити оброк не хоче! Вона починає здогадуватися і, щоб налякати дітей, влаштовує так, що кожен з них отримує папірець з чорним хрестом - мітку смерті. І шахрайство стає зловісною пророцтвом. Ось вже вербувальник спритно веде її старшого сина Ейліфа, поки матінка Кураж торгується з фельдфебелем. І нічого не вдієш: треба встигати за своїм полком. Двоє її дітей, які залишилися впрягаються у фургон.
2
У 1625-1626 рр.. Матуся Кураж колесить по Польщі в обозі шведської армії. Ось вона принесла каплуна кухареві командувача і вміло торгується з ним. У цей час командуючий у своєму наметі приймає її сина, сміливця Ейліфа, який вчинив геройський подвиг: безстрашно відбив у переважаючих сил селян кілька биків. Ейліф співає про те, що кажуть солдати своїм дружинам, матінка Кураж співає інший куплет - про те, що дружини кажуть солдатам. Солдати тлумачать про свою хоробрість і удачі, їхні дружини - про те, як мало значать подвиги й нагороди для тих, хто приречений на загибель. Мати і син раді несподіваній зустрічі.
3
Пройшли ще три роки війни. Мирна картина біваку пошарпаного в боях Фінляндського полку порушується раптовим настанням імператорських військ. Матінка Кураж в полоні, але вона встигає замінити лютеранський полковий прапор над своїм фургоном на католицьке. Що опинився тут полковий священик встигає змінити пасторське сукню на одяг підручного маркітантки. Однак імператорські солдати вистежують і хапають молодшого сина Кураж, простака Швейцеркаса. Вони вимагають, щоб він видав довірену йому полкову казну. Чесний Швейцеркас не може цього зробити і повинен бути розстріляний. Щоб врятувати його, треба заплатити двісті гульденів - все, що матуся Кураж може виручити за свій фургон. Треба поторгуватися: чи не можна врятувати життя сина за 120 або за 150 гульденів? Не можна. Вона згодна віддати все, але вже надто пізно. Солдати приносять тіло її сина, і матуся Кураж повинна тепер сказати, що не знає його, їй же треба зберегти принаймні свій фургон.
4
Пісня про Велику капітуляції: «Дехто намагався зрушити гори, / З неба зняти зірку, зловити рукою дим. / Але такі переконувалися скоро, / Що зусилля ці не по них. / А шпак співає: / переб'ємося рік, / Треба з усіма в ряд крокувати, / Треба почекати, / Краще промовчати! »
5
Минуло два роки. Війна захоплює все нові простори. Не знаючи відпочинку, матуся Кураж зі своїм фургончиків проходить Польщу, Моравію, Баварію, Італію і знову Баварію. 1631 Перемога Тіллі при Магдебурзі варто матусі Кураж чотирьох офіцерських сорочок, які її жаліслива дочка розриває на бинти для поранених.
6
Поблизу міста Інгольштадта в Баварії Кураж присутній на похороні головнокомандувача імператорських військ Тіллі. Полковий священик, її підручний, нарікає, що на цій посаді його здібності пропадають марно.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Переказ скорочено Матінка Кураж та її діти (Бертольт Брехт)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок